facebook'a ekle facebook'a ekle twitter'a ekle myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle rss abone ol

Bir Ses Böler Geceyi Filmi Full izle 2011 |"Bir Ses Böler Geceyi Filmi Full izle 2011" için 77 yorum yapılmış (Sizde görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.)

Sayfalar: « 1 [2] Hepsini Göster

 1. sefanur sefanur Temmuz 4th, 2012 saat 16:22

  konu ne anlamadım gerçekten çok çok saçma bi film sadece zaman kaybı boş yere izlemeyin…

 2. Hasan Huseyin Hasan Huseyin Temmuz 5th, 2012 saat 03:29

  Faydalı bir film. Kitabın aslına sadık kalarak yapılmış ama bir romandaki bir cümle atlanmış “Şeriatın değdiği ele tarikat el sürmez” mealinde bir şeydi. Yani romanda cenazeyi sünni imam yıkadığı için bektaş sofu cenazeye dokunmayı reddediyor. Bu aslında alevi bağlazlığının da hangi noktalara varabileceğini görmek açısından önemli bir örnek. Ama filmde geçmemiş. Bence alevi canlar açısından ders çıkarılması gereken önemli noktalar var. Ülkemdeki aydınlar genellikle sünni yobazlığından bahseder ama alevi bağnazlığını yok sayar. Dolayısıyla sünnilik genellikle çöpe atılırken alevi inancı da her yönüyle kutsanır. Bu açıdan bakmakta fayda var.

 3. serhan serhan Temmuz 5th, 2012 saat 16:28

  bu filmi izlemek için öncesini anlamış olmak lazım.insan-ı kamil mertebesinin ne demek olduğunu bilmeyen,kıyısından da olsa Alevi-Bektaşi inancını kavrayan biri filmide kavrar.aksi durumda saçma yorumlar gelebilir.

 4. kamil kamil Temmuz 5th, 2012 saat 22:38

  3.cü sınıf amerikan filmi sevenler izlemesin, anlamazlar. ilk işim kitabını alıp okumak olucak.

 5. malat malat Temmuz 6th, 2012 saat 22:46

  aliveliği bilmeyen ve öğrenmek isteyenlere öneririm. ön yargıyla yaklaşmadan sadece bi belgesel olarak bile izleyebilirsiniz.

 6. Horasanlı Horasanlı Temmuz 9th, 2012 saat 00:41

  Spoiler gibi olacak ama, dede-talip ilişkilerini çok iyi yorumlamış bir filmdi bu.

 7. burhan burhan Temmuz 9th, 2012 saat 01:21

  hasan hüseyin kardes ALEVI`likte bagnazliga yeryoktur ALEVI dedeleri Ehl-i beyt emanetini hasiralti eden,bu emanete düsmanlik eden molla larin haci hocalarin elinin degdigi hicbirseye el sürmemeleri gayet yerindedir asil bagnaz olan ise senin gibi imam CAFER-I SADIK hazretlerinden nasibini alamamis kisilerdir..!!!

 8. sercan sercan Temmuz 9th, 2012 saat 01:52

  10/10 bir film. tek eksik aslinda cem davran film’e hic gitmemis. boyle farkli senaryosu olan filmlerin cast’ina cok tanidik yuzler koymamak lazim…..

 9. simge simge Temmuz 11th, 2012 saat 19:03

  film anlayana çok güzel ama anlayana emeklerine sağlık …

 10. erdem erdem Temmuz 13th, 2012 saat 01:02

  bir zileli olarak izlemenin keyfine doyamadım. kendi kültürümüzü bu kadar geç öğrendiğim için üzüldüm bir nebze. üniversite yıllarında bir sohbetine katıldığım ahmet ümit’i ve filmi çok takdir ettim. izlemeyen tüm hemşerilerime ısrarla tavsiye edeceğim.

 11. kadir özkayalar kadir özkayalar Temmuz 19th, 2012 saat 18:22

  syn bilgin siteyi uzun süredir takip ediyorum filmler bu sıralar düşüşte yeni filmler çıktı ama hala eskiler var yenilemenizi tavsiye ederim

 12. hasan hasan Temmuz 24th, 2012 saat 01:38

  çok güzel film seyretmek gerekir 10 yılda bir yapılır böyle filmler

 13. dlny dlny Temmuz 27th, 2012 saat 00:16

  Uzun samandır izlediğim en güzel filmdi. Çok başarılı ve konusu nedeniyle sahip çılmadığı çok açık sadece kendi insanımız sahip çıkmış.

 14. fatih fatih Ağustos 9th, 2012 saat 15:58

  ulan hemende nasıl belli oluyor kitabını okumayanlar çıkmış oraya saçma yazmış dengesiz.

 15. kemal kemal Ağustos 10th, 2012 saat 20:10

  film gerçekten çok güzel ama önyargılarla izlememek lazım….

 16. Serkan Serkan Ağustos 12th, 2012 saat 14:27

  Ben filmi beğenmedim. Belki kitabını okumadığım içindir fakat film çok eksik. Senaryo havada kalmış anlatmak istediklerini anlatamamış olabilir. Cem davran bir söyleşide filme alevilerin sahip çıkmadığını söylemiş ama emeğine saygı duymakla birlikte aleviliikten bir parça anlatıyor diye kimsenin sahip çıkması gerektiğini düşünmüyorum. Merakımdan izledin ve bitirdikten sonra hayatımdan o kadar dakika çaldıkları için kızdım

 17. inciii inciii Ağustos 13th, 2012 saat 17:36

  ya ben burada yorum yapan arkadaşlara şaşırıyorum. ben aleviyim ve bu filmi izlediğimde şok oldum. bizim hangi cem evimizde bir dede bu şekilde secdeye indiğinde konuşması için biri ona dil veriyor veya ona bu şekilde uygulama yaptırabiliyor. ya da bizim hangi cemevimizde tabut ne olursa olsun cemin ortasına girebiliyor. veya hangi devrimcimiz sol yumruk yerine sağ yumruk kaldırıyor sağ yumrukla slogan yapıyor. bizi biz anlayamıyorken birilerinin bizi doğru tanımasını nsıl bekliyoruz bu naıl bir film yanlış tanınmmıza neden izin veriyoruz. filmin konusuna bakarak boş işliyoruz. ama bazı ayrıntılar vr bizi biz yapan ayrıntılar bizler bizi biliyoruz ama bizi ilk kez izleyen insanlar var. camiide bir imama o dedeye yapılan yapılsa bütün sunni kesim filme neler yapar ayrıca intihar eden çocuk dedelerin yalan söylediğini söylüyor. aleviliği ilk kez bu filmle tanımaya çalışan biri için film nerelere çekilir aklınız alıyor mu? tasavvuf yolunda yürüyen mevlanalar var bizde en güzel örnek. pir sultan abdallarımız var buradaki çocuk hak yolu için intihar ediyor. canı alan ALLAH tır cnlar intihar ederek evliyalığa ulaşan kimi gördünüz. vasat hemde vasat ötesi bir film cem davran demiş ya aleviler sahip çıkmadı bu filme bilinçli bir alevi tabiki sahip çıkmaz. film bizim geleneğimizi göreniğimizi anlatsayı bugün izlenme rekorları kırardı. ayrıntılara bakın. çarptırıyorlar sonunda kendimizi biz bile göremiyoruz.

 18. ahmet ahmet Eylül 10th, 2012 saat 00:50

  yorum yok

 19. Nejdet Nejdet Ocak 18th, 2013 saat 22:13

  Filmde Aleviliğin özünü anlatacak hiç bir bölüm ben göremedim.Ne Alevilikte ne Sunnilik te nede Şafilik te Hakka yürüyen inançlı birisinin intihar ederek bu mertebeye eriştiği yoktur aksine Allahın verdiği canı intihar ederek kendi canlarına son verenlerin cennet yüzü görmeyecekleri bir gerçektir.Böyle film yapanların daha dikkatli davranma zorunluluğu vardır.Ben bir sunni kişi olarak tam detaylı Aleviliği özüyle anlatan bir flim yapılmasını istiyorum.Bizler bu topraklarda hep beraber kardeşçe yaşayan insanlarız.

 20. erdal söner erdal söner Ocak 20th, 2013 saat 23:08

  çok dandik filmdi inanın zamanıma acıdım ALİ Sürmeli Beyfendiye yakıştıramadım böyle saçma sapan bir filmde oynadığı için

 21. efe efe Ocak 31st, 2013 saat 09:42

  yahu alevilik böylemi anlatılır ayıp ayıp allahtan korkun bu devirde ne kadar anlamlı filmler yapılıyor alevilere bu filmimi laik gördünüz neresinden bakarsan film berbat dedeleri kötüleyen bir ismail allah yolunda intahar eden bir ismail dualanmıyor tabut cemin ortasında böyle bir kurguyu çocuklar bile düşünemez ayıp yahu ayıp

 22. boswelia boswelia Ağustos 11th, 2013 saat 17:25

  Benim bu filmden çıkardığım önerme;sahtekar ilim adamları,bilgisiz ilim adamları mezhep ne olursa olsun içinde varlar…

 23. Cltn Cltn Şubat 11th, 2014 saat 06:12

  hakkınız var film senaryo gereği havada kalmış anlaşılmayan şeyler var kitabı okumadan izlerseniz alevi inancını ve solculuğa yapılan eleştiriyi ıskalamanız muhtemel öncelikle ismail taa küçük yaştan dedesi(adını hatırlayamıyorum) sofunun yanında eğitim almaya başlar ki dedesi bilgi ve görgü olarak cemin başıdır sağ iken bu vesileyle bilgisi artan ismail sofuların ve dedenin bilgisini eksik bulur ve davadan uzaklaşmakla suçlar ki tasavvufta “bir lokma bir hırka” anlayışı varken dedenin kasaba da marketi falan vardır dünya işlerine bulaşmıştır iyice ismail buna kızmaktadır. Finalde ki eksik ise hüseyin dede tabut açıldığında ismaili şeytan olarak görür burada ki vurgu alevi inancında olduğu gibi iyi de kötü de insandadır nasıl bakarsanız öyle görürsünüz anlayışıdır. Solculuğa getirilen eleştiri ise devrim inancını bir maceraymış gibi gören yıkmak istedikleri çarka katılan bir zamanların sözde devrimcilerinedir bunu yemek masasında anlamak mümkün, arkadaşlarının işkenceden geçerken kendileri sözde sisteme baş kaldıran ama evleri arabaları işlerine bağlanmış sistemi kabul etmiş yaşananları gençlik hevesi ya da bir anı gibi rahatça anlatan sözde devrimcileredir. Kısaca bir Türkiye tablosu.

 24. duran duran Nisan 16th, 2014 saat 02:04

  valla böyle bir olay gerçekten yaşanmışmı şok oldum resmen bu ne saçmalık yahu.her iki olaydada gerçek olmayan birçok olay var alevilik ve devrimcilik ve 12 eylül dönemindeki yaşananlar bu filmdeki sahnelerle alakalı bile değil .bu konular ciddiyet ve gerçekleri harmanlayarak yapılmalı böyle saçma ve yanlıltıcı veciddiyetsiz film yapılmaz .KISACA OL MA MIŞŞ.!

 25. murat murat Eylül 2nd, 2014 saat 10:59

  Alevilikte bağnazlık yoktur , İstediğiniz kadar yırtının kanıt bulamazsınız . Bu lafım adının Hasan Huseyin oluduğunu idda eden o zaati muhteremedir.

 26. akgul akgul Nisan 20th, 2015 saat 10:15

  ben hayatımda bu kadar saçma bir film görmedim.alevilikle zerre ilgisi olmayan uydurma bir film.konusu bile yok.

 27. ilyada ilyada Şubat 1st, 2016 saat 13:26

  kitabını okumanızı tavsiye ederim

Türkçe imla kurallarına uymadığınız taktirde yorumunuz kesinlikle onaylanmayacaktır.