İMDB: 5.8 İki Alman bilim adamının muhteşem yolculuğunu konu alan bir Alman yapımı. Carl Friedrich Gauss (Lennart Hänsel) namı duyulmamış bir matematikçidir. Kadınlara düşkün, meteliksiz ve uzayla ilgili müthiş teorilere sahiptir. Alexander von Humboldt (Albrecht Schuch) ise ünlü bir coğrafyacıdır ve gerçek bir aristokrattır. Hemen hemen dünyanın her yerini gezmiş ve derin bilgi birikimi edinmiştir. İki bilim adamının yolları 1928’de Berlin’de kesişir ve birlikte dünyanın ölçülerini belirlemek üzere müthiş bir serüvene başlarlar. İyi seyirler filmifullizle.org

4 sene önce eklendi.

2012, Dram, Türkçe Dublaj, Yabancı

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorumlarınızda filmin konusuyla ilgili detay vermek istediğinizde spoiler etiketinin içine alınız. Örnek: [spoiler]Katil Edward'ın sevgilisi Lisa[/spoiler]

Bu film için 9 yorum var. Siz de görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.

  • hocam, filmin ımdb puanı bile 5,8 film in konusuna baktığımızda bu kadar düşük olmasını anlayabiliriz. film de insanların bilim adamlarına bakış acısı, mükemmel şekilde aktarılmış.bi matematik dehası olan Carl Friedrich Gauss, bi doğabilimini gezerek ve yaşayarak keşfeden Alexander von Humboldt gibi normal insanlardan zeki adamların, sırf insanların onları anlamamasından dolayı dışlanmasını, ve insanların onlara olan bu tutumu, yaşlılıklarında özellile Kant ve Gauss un bilime olan aşklarını yok ediyor. film in bi kesitinde hocası; fakir olan Gauss a burs sağlamak amacıyla Dük ün karşısına çıkarıyor, Gauss daha çocuk yaşta dönemin matematikçilerinin basit işlemlerde zayıf kaldığını söylüyor. ve Dükün verdiği cevap-bi şeyler topla cocuk oluyor. ve daha bunun gibi bi cok sahne var özellikle yaşlılıklarında geçen sahnelerde. VE bence bu film; insanların, bilime hayatını adayan Bİlim adamlarını anlayamamasını ve onlara yapılan saygısızlıkları cok iyi anlatmış….

  • muhtesem bilime merakı olanın izlemesi gerek

  • Daniel kehlmanın kitabından filme uyarlanmış bir filim. Ben almanyada Köln üniversitesinde okurken bu kitap tez konum olmuştur. Bu filmi anlamak için alman edebiyatdan biraz bilgi ve asıl kitabı okumanız size yardımcı olacaktır.

  • bu ne yaa kabus bi dublaj! bari altyazılısını koysaydınız!

  • ş… batililar…sinifli toplum,ustun irk vs gibi insanligin yuzkarasi kavramlari sozde bilimsel calsimalarla batilinin hakettigi imaji islenmeye calisilmis..peki serefsziler o kullandiginiz rakamlari bile kimden ogrendiniz daha bikac yuzyil oncesine kadar 0 rakamini bile bilmiyordunuz hatta seytanin sayisi deyip kullanmak istemediniz bile???he birde ordekler ve kopek metaforundada guya dunya insanligini birilerinin yonetmesi duzende tutmasi gerektigi vurgulanmak istemis oysa bu durum tamamen sacma ve yalandir zira butun hayvan turleri genetiksel olarak davranislar sergiler ve liderlerini kendi aralarindan secerler!!!vs vs vs sahtekarlar yine yapmis yapacaklarini:)))seyredin bence elestirel gozle..

  • Çok sıkıcı bir film

  • afişi ve özeti okuduktan sonra film ilgimi çekmişti.Büyük bekletilerle izledim ama sıkıcı geldi bana.Beklenen tutkuyu verememişler.Yinede Emeğine sağlık bilgin.

  • pek beğenmedim

  • zaman kaybı