facebook'a ekle facebook'a ekle twitter'a ekle myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle rss abone ol

Gizli Evren – Our Universe 2013 Türkçe Altyazılı izle |"Gizli Evren – Our Universe 2013 Türkçe Altyazılı izle" için 98 yorum yapılmış (Sizde görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.)

Sayfalar: « 1 [2] Hepsini Göster

 1. sema sema Kasım 27th, 2013 saat 23:02

  tşkler bilgin uzay belgesellerini özlemiştik.gercekten guzel ve dikkat cekici bir belgesel olmuş.ama gezegenlerin olusumu kısmı bana dogru olamayacak kadar sacma geldi. .mesela dönmenin etkisiyle parçacıklar birbirine çarpa çarpa birlesiyor ve astroit olusuyor astroit ler çarpısıyor gezegen oluşuyor etrafındaki gazlarıda topluyor atmosfer olusuyor.sonra cekirdeği olusuyor astroit yağmuruna tutuluyor ve ne hikmetse buzdan astroit çarpıp okyanusları olusturuyor sonrada biz olusup yorumluyoruz sanki bi döngu hatası var dünyaya başka bi nesne çarpıyor ve parçacıkları sacılırken atmosferi olusturuyor hani çarpan nesneler birlesip gezegeni olusturuyordu hangisi dogru.yerçekimsiz ortamda bu çarpısan nesneler nasıl birbirine yapışıp tutunabiliyor hadi tutundu diyelim herbirinin kendine has yapısal özelliği yokmuydu yada çekirdeği .birlesenler tek merkez tek çekirdek nasıl olabiliyor . birlese birlese yamuk yumuk gezegenler olmalıydı üçgen kare dikdörtgen gibi hani bu tarz gezegenler evrendeki tüm gezegenler yusyuvarlak oysaki uzayda ne asındıracak ruzgar var nede o formu hepsine verebilecek astroit yamuru çarpıştıgında parcalanmayı anlarız da birlesme noluyor mıknatıs mı var.madem birlesebiliyor demekki günes sistemindeki diğer gaz ihtiva eden gezegenler de belli zaman sonra atmosfer ve yer yüzeyi olusturabilecek ama bildik bileli aynı olduklarını söylüyorlar.amannn bilmediğin seye cok kafa yormayacannn.

 2. esma esma Kasım 28th, 2013 saat 08:02

  Yerçekimsiz ortamda kendi sahip oldukları kütle çekimi ile birbirlerini çekmekte, yapışmaktadırlar. Bir araya gelen cisimlerin birlikte oluşturduğu kütle bir seviyeyi geçince kendi yüksek kütle çekimi nedeniyle yuvarlaklaşıyor hatta iç kısmı ergimiş oluyor. Yeterli büyüklüğe ulaşamayan bu kütleler (ki bunlara astroid diyoruz) yamuk yumukturlar. İtiraz edilebilecek şey, tüm su kaynağının gezegen oluşumdan sonrasına bağlanmış olmasıdır.

  Bilgilendirici güzel bir belgesel…

 3. erkan erkan Kasım 29th, 2013 saat 19:52

  şimdi bu film yapımcıları müslüman olmadıklarından yanlış tahmin üzerine bilgilendirme olabilir
  o onu bu bunu oluştuyor diye tesadüf olamaz hele insan ırkı ot değil kendi kendine bitsin
  İzlerken herşeyi kabullenmeyin , kendinizde mantığınızla yorumlayın
  teşekkürler bilgin

 4. Legolas Legolas Kasım 29th, 2013 saat 21:09

  @erkan kardeş sen müslüman olabilirsin. Bir başkası müslüman olmayabilir hatta ateist bile olabilir. Yada başka bir dine mensup olabilir. O yüzden klasik müslüman yorumu yapıp milleti gaza getirme. Adamlar tamamen bilimsel yoldan “oluşuyor” kelimesini kullanıyorlar. Tabiki bu bilimsel açıklamayı bu belgeselde uzun uzadıya anlatmayacaklar. Akıllı bir müslüman ol ve araştır belki sende bir gün hakikat ile karşılaşırsın.

 5. umut umut Kasım 30th, 2013 saat 10:26

  türkçe dublaj olacakmı

 6. yorumcu yorumcu Kasım 30th, 2013 saat 17:40

  izlenmeli .

 7. Alev Alev Kasım 30th, 2013 saat 18:23

  muhteşem çok beğendim 🙂

 8. ümit ümit Kasım 30th, 2013 saat 19:02

  Gezegenler yaratılırken sanki Bilgin ordaymış gibi anlatan hanım kızımız, 3-5 filmden alamayacağım keyfi yorumlarından aldım çok yaşa sen :)))

 9. Gülay Gülay Aralık 1st, 2013 saat 00:43

  Kızımla birlikte çok keyif alarak izledik. Öğrencilerime de izletmeyi düşünüyorum. Kesinlikle izlemelisiniz , evrenimizin büyüklüğü ve büyüleyiciliğinine tanık olmak harikaydı.
  Emeği geçenlere teşekkür ederim.

 10. faruk faruk Aralık 3rd, 2013 saat 05:44

  bana yeni şeyler öğretmediler filimde dahası sıkıldım çünkü kendimce bilindik şeyler sonuna zor dayandım neyse yeni öğrenenler izlesin derim

 11. ersoy ersoy Aralık 7th, 2013 saat 00:08

  BILGIN buna benzer bir belgesel var evrenin sinirina yolculuk diye türkce onuda yüklermisin 🙂

 12. Mehmet Mehmet Aralık 7th, 2013 saat 21:05

  2013 yapımı ise bu belgesel, bilimi biraz geç takip ediyor olmalılar. Zira bu yıl yani 2013 yılında AY ın dünya ile neredeyse aynı yaşta olduğu bulundu. Yani dünyadan koparak oluşmamış. Kısacası bu belgeselden şunu anlıyoruz. Bilimi ve teknolojiyi keşfeden/geliştiren insanlar/şirketler; bize neyi ne kadar verirse o kadarını biliyoruz. Belki de yanlış biliyoruz.

 13. erdinc erdinc Aralık 12th, 2013 saat 17:12

  Yahu bir konuda cahilsen konuşma. Mutlaka abuk sabuk cahilce zırvalarınızı buraya yazmanız mı gerekiyor? Hala az eğitilmiş bir beyine sahip olduğunu anlamadın mı?

 14. habib çelik habib çelik Aralık 16th, 2013 saat 05:49

  Atalarına “mağara adamı ” diyerek aşşağılayan sözüm ona “bilgi çağının” ferdi olmak istemiyorum ve bu yalanlar hikayesinede inanmıyorum. izlememdeki sebeb sadece bu salak envanterler ilerde çoluk çocuğumuzdan başımıza neler acabilir onu merak ettiğimdendir.

 15. mehmet ali mehmet ali Aralık 17th, 2013 saat 16:34

  yer yüzüne çıkan lavlarda da belli bir oranda su varken nasıl olurda yer yüzündeki tüm suyun gezegene carpan bi buz kütlesinden geldiğini idda edebilir ki gezegenin ilksel olusumunu saglayan parcalarda da bulunmalı su

 16. Halil Halil Aralık 26th, 2013 saat 23:49

  @Legolas Lego musun nesin adama yok herkez istedigi dine mensup olabilir falan afra tafra yapıyosun . o belgeselin hepsi teoridir . millete atıfta bulunma ister ateist ol ister teist . adam kendi inancına göre haklı ve kjendi tedbirini alıyor. balıktan bu forma geçiş evresi sana cok normal gelebiliyor dimi bana gelmiyor . sana göre mirac nasıl imkansız ise bana görede balıktan insan olmak saçmalık. ve hiçbir ateistin cevabını veremedigi soru sana bunla ugras: diyelim ki herkez bir tek hücreden türedi peki bu tek hücrenin olusumunu anlatsana bana . cansız bir varlıgın atom molekül herne ise nasıl kendi dogru ve yanlıs kararlarını alabilen bir varlıga dönüştügünü anlat bana.

 17. Burak Burak Ocak 1st, 2014 saat 03:07

  Bu tür belgeseller nesnel yaklaşım çok önemli ama bazen film’i artık kim yorumladıysa öznelede kaçmış. Her neyse keyifli vakit geçirdim tavsiye ederim sözüm ona ne olursa olsun evren ya da dünya tesadüfler eseri bir araya gelemeyecek kadar mükemmel. Kısa bir özetle bir kalemle kitabi yanyana koyun aradan 1 asırda geçse tesadüfen o kalem kitabın üstüne çıkamaz değil mi :). Bende öznele kaçtım bu arada kusura bakmayın :D. Teşekkürler bilgin işin hep ras gitsin allah bizi senden ayırmasın 🙂

 18. yavuz yavuz Ocak 4th, 2014 saat 19:31

  gayet başarılı bir çırpıda bitti..evren hakkında bilgi edinmek ufkunuzu genişletmek sorgulamak güzel şeyler.. admin takdir ettim…

 19. özgür özgür Ocak 13th, 2014 saat 23:09

  izlemeden once yorumlara bakıyim dedim.. belgesel izleyip bile tartışma yaratabilicek ozellikte yaratıklarız. En çokta şu sorunun cevabını merak ediyorum: neden insanlar ustunluk sağlamak ister? Fikir paylaşımını cahillikle ilişkilendirilip ve ya cahillikle ilişkilenirlip paylaşılan bi fikre neden itiraz edilir ve kendi inancına ikna etmeye çalışılırki insan. Üstelik o yoruma cevap yazılmşmı diye tekrar bakmayacağı bir sayfada.. İyi Seyirler 🙂 ellerine sağlık bilgin.

 20. sinemasever sinemasever Ocak 20th, 2014 saat 00:21

  çoğu belgesel gibi süper ve tabii ki mutlaka izlenmeli . arşivlik . mükemmel . . .

 21. elif elif Ocak 22nd, 2014 saat 15:09

  @Legolas, bu yobazlara laf söylediğine değmez bırak ne uğraşıyorsun, kendileri ot gelmiş ot gidecek!!!

 22. snaf snaf Ocak 23rd, 2014 saat 00:55

  Bence filmin ismi alkolik pilot olmalıymış 😀 güzel film izleneye değer.d 😀

 23. onur onur Şubat 3rd, 2014 saat 06:03

  harikaydı görsel efektler müthis

 24. İsimsiz Kahraman İsimsiz Kahraman Şubat 8th, 2014 saat 23:06

  Grafikler fena değil ama konu tamamen saptırılmış dinden soğutma amacı güdülerek yapılmış resmen ayrıca herkes bir yorum yapıyor görende hepsini astronomi profesörü sanar 😀

 25. Prometheus Prometheus Şubat 21st, 2014 saat 08:31

  Teşekkürler bilgin.

 26. dürüst dürüst Şubat 21st, 2014 saat 22:32

  legolas ve elif nickli kişiler ölüm sizede gelecek bekleyin her canlı ölümü tadacaktır mezara girince gözlerinizdeki o perdeler kalkınca kim yobaz kim aydın net bir şekilde göreceksiniz keşke yobaz olsaymışız diyeceksiniz sizi gidi trışkadan batılı düşünce zihniyetli kendini aydın müslümanları yobaz gören kara cahiller gerçek akıl ahiret aklıdır ahiret aklı olmayanın isterse 100 tane üniden diplaması olsun prof olsun ord.prof olsun hepsi boş herşey yalan ölüm gerçek ALLAH sana ne gönderdiyse ne emrettiyse oku ve öğren ona göre yaşa gerisi yalan kısaca sizde yalansınız boş boş kunuşan lf amelelerisiniz.hadi size kolay gelsin aklınız varsa düşünün yoksa aynen böyle devam edin.

 27. Gökalp Gökalp Mart 1st, 2014 saat 21:05

  Ya bir düşünsene böylesine koskoca böylesine mükemmel evreni yaratan yaratıcı cennet-cehennem ile uğraşır mı ? Sırf gerçeği görmek için inanmayan bir insanı sizlerden iyi bir kişiliğe sahip olduğu halde sırf inanmadığı halde cehennemde yakar mı ? Bizim cinsel ilişkimiz ile uğraşır mı ? Evrim mantıklı gelmiyor ama ayın ikiye bölünmesi , denizin ortadan ikiye yarılması vs.vs. gibi mucizeler mantıklı geliyor öyle mi ?

  Muhakkak ki âyetlerimizi inkâr eden kimseleri yakında ateşe atacağız. Onların derilerinin her yanışında, azabı tatmaları için onları(derilerini) başka deriler ile değiştireceğiz. Muhakkak ki Allah Azîz’dir, Hakîm’dir.(NİSA SURESİ 56. AYET)

  Allah dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir.(İBRAHİM 4.)

  O dilediğine azap eder, dilediğine de merhamet eder. Ancak O’na döndürüleceksiniz.(Ankebut 21.)

  Daha birçok böyle ayetler var. Tanrı böyle saçma sapan ayetlerle uğraşır mı ? Yapmayın, koskoca evreni yaratacaksın ve sana tapmaları için insanları yaratıp inanmaları için bir kitap göndereceksin biraz büyük düşünün. Dinler yüzünden dünya bu halde!

 28. dark lord europa dark lord europa Mart 8th, 2014 saat 13:12

  Gökalp’e katılıyorum. Ken Ham debate’i vardı geçenlerde. Bilim vs din tartışması. Yaratılış teorisini savunan Ken dünyaya rezil etti kendini. O hristiyanlığı savunuyordu dolayısıyla İncil’i. Bilgiyi reddetmeyin izleyin ufkunuzu açın. Kararınızı kendiniz verin. Çok şey söylenebilir ama sağ duyuyla ulaşabileceğinizden fazlası değil…

 29. Erdoğan Erdoğan Mart 15th, 2014 saat 03:19

  Türkçe dublajı çıkarsa izlerim.

 30. ozan ozan Mart 26th, 2014 saat 23:35

  sema sorularının yanıtı yer çekimi çok büyük oldukları için yuvarlak etrafında ki hiç birşey yuvarlak değil.

 31. fatma çarpaner fatma çarpaner Nisan 1st, 2014 saat 22:51

  muhteşem tşk.bir ricam var bilgin 60lı ve 0li yılların yabancı filmlerini koyarsan çok sevinirim .tşk

 32. ener ener Nisan 4th, 2014 saat 22:52

  İyi kişiliğin ne!!! seni yaratanı görmemişsin. O nu inkar edip çeşit çeşit ilahlar edinmişsin kendi elinle yaptığın ve içlerine anlamlar yüklediğin basit resimlerden,masallardan, oyuncak figürlerden medet ummuşsun, kendi ilahını kendin yaratmış olmuşsun ve böylece tarihte bir çok kez sapıklık içerisine düşüp ne yapacağını bilememişsin.. o iyilik timsali kişiliğinle.. İlah ise ki O ALLAH tır kendini -sana ve yarattığı tüm kullarına ( canlılarına) her daim sahip çıkarak- göndermiş olduğu kutsal kitaplarda tanıtıp -zira sen Onu ancak Onun sözleriyle tam anlamıyla tanımış ve anlamış olursun- kullarına doğru yolu gösteren tekrar sapıklık içerisine düşmesini istemeyen, onları koruyan,kafir de olsa rızkını kesmeyen, bağışlayan,kullarının neslini o güne kadar devam ettiren,kullarını doğru yolda iken- ki bunda hiç bir hiçbir mecburiyeti de yoktur- mükafatlandıran…. tek ilah olan ALLAH… SENİN İYİLİK TİMSALİ KİŞİLİĞİNİN ONUN KATINDA BİR DEĞERİ YOKSA KİŞİLİĞİNİN HİÇBİR VARLIĞI SÖZ KONUSU DAHİ OLAMAZ..

 33. okan okan Nisan 13th, 2014 saat 19:01

  bazı yorumlara bakdım gökalp sen kesinlikle cehennemliksin Allahın ayaetlerinin bir kaçını bildin halde onu inkar ediyon Allahın af etmice ve sonsuza kadar acıklı bi azap verece 2 günah vardır bir senin yapdın gibi Allahı inkar etmek ona şirk koşmak 2 kul hakkı yemek bu günahların dışında Allah diledi günahı af ecekdir kuranda öyle yazıyor kuranda yazanlarıda inkar ediyon öylese kuran belgeselini izle orda o gün yaşayanların Allahın yardımı olmadan kuranı yazmalarının imkansız oldunu vede bi çok şeyi görcen her şeyin bilimsel bi açıklaması var diyon öylese bilim neden kabenin tam dünyanın ortasında oldunu açıklıyamıyo neden dünyanın güneşin ve ayın tamda olması gerekdi yerde olmasını açıklıyamıyo ve bunlar gibi açıklıyamadı binlerce olay vardır onlarada bakdıkdan sora aynı oldun yolda büyük düşünmeye devam et son olarak şu ayetide yazmışsın Allah dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir.(İBRAHİM 4.)işte Allah seni saptırmışdır ve Allahdan başka kimsede seni doru yola iletemez o kadar kör olmuşsunki bunun farkında deyilsin ahiret günü Allaha aynen orda yazdıklarını söylersin Allah sıla etsin sizin gibi insanları ne diim sizin gibi insanlar yüzünden dünya bu halde işte..

 34. yasın HALİL yasın HALİL Nisan 19th, 2014 saat 13:40

  cok guzel hele cocuklar ıcın hemde uzay hakkında bılgı toplıyanar icin muhtesem. 10 uzerınden 10 verıyoruz ve yuz uzerınden yuz verelım

 35. By_SunseT By_SunseT Nisan 21st, 2014 saat 06:18

  Kütle Yer Çekimi Diye Bir Şey Var Gezegenler Bir Günde Oluşmuyor Milyarlarca Yılda Oluşuyorlar ve Bunun Mantıklı Tek Açıklaması da Belgeselde Anlatıldığı Gibi Gezegen ve Uydularının Oluşumu Konusuna Kafayı Takanlar Biraz Daha Geniş Düşünmeliler.

 36. Zahid Zahid Nisan 21st, 2014 saat 22:42

  Birde düşünün bu koskoca evreni hiç bir güç harcamadan yöneten bir sahip var. Kim ona kurban olmaz. Ey insan sen ilah değilsin, o kibirli dik başın artık secdelere eğilsin…!!

 37. Engin Engin Nisan 28th, 2014 saat 04:02

  Şu belgeseli izleyip hala cennet cehennemden bahseden arkadaşalara…Bilim ve din

  Bir parca zeka ve sağduyu lütfen…

 38. demir demir Nisan 29th, 2014 saat 01:55

  Müslamanlığın ortaçağını yaşadığı bu günlerde bize bu belgeselleri izlettiğin için teşekkür ederiz bilgin. Yorumlara aldanıp sakın bizlerden bu belgeselleri esirgeme. Müslümanlık hakkında bizlere öğretide bulunmaya çalışan arkadaşların birçoğunun, diğer sekmelerde çoğunluğu yabancı olan kızlara öpücük göndermekle meşgul olduğundan hiç şüphem yok.

 39. muhammet sami oguz muhammet sami oguz Mayıs 26th, 2014 saat 12:34

  bizim bildiğimiz ve anladığımız evren ışık hızı ile sınırlı.görebileceğimiz evrenin sonu ışık hızının ulaştığı nokta kadar.bu kadar alem sadece cinler ve insanları imtihan içinmi yaratıldı bunu cevabınıda ilahi kaynaklarda bulacağız cennete girince.şu belgeselden sonra hala Allah inancı taşımayan insanlara söylenecek tek söz Allah sizin inanmanızı istese idi inanırdınız demekki değersizsiniz ve yaratıcınız sizin ebedi cehennemde yanmanızı istiyor…inanmamaya devam edin

 40. gökhan gökhan Ağustos 30th, 2014 saat 23:15

  NOLDU BE HEPİNİZ FİZİKCİ OLDUNUZ 😀 Bİ BELGESEL İZLEDİNİZ BİR TANE DAHA İZLESENİZ HERALDE Bİ UZAY ARACI İNSA EDERSİNİZ 😀 3 İZLESENİZ SAMAN YOLUNDAN ÇIKMANIN YOLUNU BULACAKSINIZ 😀

 41. Tarık yıldırım Tarık yıldırım Ekim 15th, 2014 saat 22:34

  Bu belgesel şu şöyle oldu bu böyle oldu gibi kesin yargılarda bulunmuyor sadece tahmin. bir şeyin gerçeklik kazanabilmesi için onun öyle olduğunu düşünmek gerekir en azından din gibi kimsenin kesinlik yürütemediği ve sorgu kabul etmeyen durumlardan sıyrılıp kendi özümüzün sonsuzluk içindeki varlığımızı araştırma heyecanını, hor görmeden, kesinlik arz etmediğini bilip değişebiliceğinide göz önüne alarak bilim dediğimiz kendi kabuğumuzun dışına çıkma amacına, yargıları ve bildiklerinin sınırı ne olursa olsun sahip çıkıp saygı duymalıyız

 42. DEİST DEİST Ocak 24th, 2015 saat 13:10

  Gezegenlerin oluşumu evet biraz saçma tabiki dünyayı Tanrı yarattı ama sadece bunu müslümanlıkla bağdaştırmak saçma aq ona bakarsak mısır daki tapınak insanlarınında geleceği gösteren tanrısı vardı o uçak helikopter ufo gibi şeyler nerden bilipte yapıldı ? evrende yalnız değiliz dünyaya birçok varlık geldiğine inanıyorum 🙂

 43. satürn satürn Şubat 10th, 2015 saat 01:17

  herkes bir yorum yapmış amacı dışında belgeseli yapanlar kendi inanışları doğrulrusunda edindikleri imkanlar dahilinde hazirlamışlar ve bunu seyrederek bilgi sahibi olmamızı saglamıslar bizde bu imkanlara sahip olsaydık da bu tarz belgeselleri dinin mantığı cercevesinde yogurup oyle sunabilseydik fakat günümzde okadar cok dini kullanarak teslim olmuş insan varki bu sebepten dolayı bilimsel arastırmalara bile karsı cıkar hale gelebiliyoruz örnekleri yakın tarihimizde mevcut saygilar.

 44. erkan erkan Şubat 24th, 2015 saat 03:18

  Düşünüyor insan… Böyle bir sistemin yaratıcısı Tanrı’nın kadının mini eteği ile ne alıp veremediği olabilir diye.

 45. ulamula ulamula Şubat 27th, 2015 saat 22:53

  insan yorumları okuyunca hayret ediyor 😀 ee cübbeli yada sudi imam gibileri işlerini çok iyi yapıyor. dünya düz, evrenin ortasında, böyle üstünde birinci kat sema var sonra bole bole 2.kat sema falan filan. erkan bence düşünemiyor insan o yüzden böyle oluyor.

 46. Sabır Sabır Haziran 19th, 2015 saat 17:35

  Evren genişliyor hemde olabildiğince hızlı. Dev teleskopları yada şu andaki video yu izleyebiliyorsak insanların bazılarınında beynini genişlettiğinden dolayıdır geliştirin kardeşim kendinizi.

 47. Sabır Sabır Haziran 19th, 2015 saat 17:39

  Tarık Yıldırım ; muhterem fransada yerin altında CERN uzay atom çarpıştırıcısı kuruldu filmde izlediğin bazı yıldız patlamalarını orada uyguluyorlar varsayımın çok ilerisindeler emin ol

 48. jjj jjj Temmuz 15th, 2015 saat 03:24

  Çok iyi be 😀

Türkçe imla kurallarına uymadığınız taktirde yorumunuz kesinlikle onaylanmayacaktır.