İMDB: 7.4 Hitler gibi bir adam nasıl oldu da bir kuşağa hükmederek tüm dünyayı savaş ve acıya sürükledi? Ödüllü tarihçi Laurence Rees, Hitler’in sıra dışı cazibesinin arkasındaki gizemi ortaya çıkarıyor. Adolf Hitler muhtemelen tarihteki en sıra dışı lider. Başka hiç kimse dünyayı onun kadar değiştirip arkasında böylesine bir enkaz bırakmadı. Fakat şimdiye dek insanların Hitler’in peşinden neden gittiklerini açıklamak için ciddi bir girişimde bulunulmadı. BBC imzalı üç bölümlük belgesel, insanların onun hedeflerine ulaşmak için harekete geçmeye nasıl karar verdiklerini, Hitler’in Almanya’daki mevcut inanışları nasıl manipüle ettiğini ve liderliğinin neden bu denli ikna edici olduğunu bulmak için Hitler’in II. Dünya Savaşı boyunca aldığı önemli kararları inceliyor. Günlükler, şahitlerin ifadeleri, arşiv ve görüntülerle belgesel, Hitler’in yönettiği insanlarla ilişkilerini ve liderliğinin işleyiş biçimini inceliyor. Çoğu Hitler’le birebir ilişki içinde olmuş eski Nazilerle yapılan mülakatlar, Hitler’e gösterilen kişisel reaksiyonların –iyi ve kötü– karmaşık bir mozaiğini oluşturuyor, 20. yüzyıl tarihin en önemli sorularından bazılarına yanıt bulmayı hedefliyor. Hitler nasıl oldu da milyonlarca insanı böyle etkileyebildi? Bu kitlesel hayranlığın nedeni neydi? Alman elitleri Hitler’in iktidara gelmesine gerçekten yardım etti mi? Bu sorular Hitler’in pek çok açıdan yetersiz bir birey olması gerçeğiyle daha da ilgi çekici hale geliyor. Arkadaşlık kurma becerisinden yoksun, normal bir tartışmayı bile sürdüremeyen, nefret dolu bir adam, kitleleri nasıl etkisi altına alabildi? Hitler’in öldüren karizmasının arkasındaki gizem neydi? İyi seyirler filmifullizle.org

3 sene önce eklendi.

2012, Belgesel, imdb 7+, Türkçe Dublaj, Yabancı

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorumlarınızda filmin konusuyla ilgili detay vermek istediğinizde spoiler etiketinin içine alınız. Örnek: [spoiler]Katil Edward'ın sevgilisi Lisa[/spoiler]

Bu film için 116 yorum var. Siz de görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.

 • Filmi izledim tüm yorumları da okudum farkettim ki kimse benim izlediğim gibi izlememiş. Tarihin diyalektiğinden uzak bir çok yorum var. İşte hitleri iktidar yapan da iktidarda tutan da bu yorumları yapan kişiler gibi düşünenlerdir.

 • yok edildiler in almancası nasıl yazılyor?

 • Hitleri karalama belgeseli

 • hitler için söylenenler kısmen doğru ama safkan bir alman ırkınınvar olmasını istemesini neye bağlardınız

 • Yeşilbeyaz, arkadaşım SANA SONUNA KADAR KATILIYORUM…

 • Adamsın Hitler. İzindeyiz

 • Yaklaşık 60 milyon insanın öldüğü bir savaşı çıkartan bir cani ile ilgili “ama Alman ekonomisini güçlendirdi…ama Yahudiler’i öldürdü(bunu da pozitif bir şeymiş gibi söylüyorlar)” gibi kıssadan hisse çıkarmaya çalışan güruh…İnsanlığın nerede? Hiç mi vicdanın yok? Bu kadar mı nefret ediyorsun insandan? Ayrıca sana ne ulan Alman ekonomisinden, Yahudi’den? Bu kafada birçok “insan” tanıdım. Birinin de nefretinin rasyonel bir temeli olsun. Düşün biraz. Empati kur. Olmadı bir doktora gözük.

 • Soyle birsey var savasi kazanan taraf yazar hitleri kotu anlatan rusya ingiltere amerika gibi ulkeler yazdigi kitaplar cektigi belgesel yada filmlerle insanlara kotu anlatildi hitler muthis dahi diye anlatsaydilar bugun herkes oyle algilardi insanlar neyi okur neyi girurse ona inanir canakkale savasi diyiruz bu savas osmanlinin drenisidir turkiye cunhuriyeti degil herkes bilsinki osmanli almanlar yuzunden osavasa katildi ve kaybetti bir ve ikinci dunya savaslarini hep almanlar baslatti hitler guclu bir lider oldu almanyadaki bilim adamlari avrupadakilerde dahil amerikaya kacti atom bombasini amerika atti albert einshtein buyuk bilim.adami diyirsunuz halbuki atom bombasini buldu nikola trsla yuz yilin mucidi elektrigi bugunki seviyeye getiren mucit ve daha ilerisini manyetik kablosuz elektrigi buldu ama edison sirketi general elektrik izin vermedi onunu kesti karsi cikti suan dunyanin en buyuk sirketidir general as elektrik motor jeneratir mobil vs ….
  herkes okudugunun dogru olduguna inanir izlediginin dogru oldugunu sanir ama gercekler oyle degildir ve gercekleri; zaferleri kazananlar nasil isterse oyle yazar senin izleyebildigin okuya bilceginkadarina izin verirler
  Ingiltere amerika rusya kotuledi kotu sanildi ingiltere krallik
  amerika cumhuriyet
  rusya komunizm
  almanya sanayi devi
  isvicre banka kasa ve hic birsavasa girmedi hic kimsede savas acmadi isvicreye
  rusya ilgiltere amerika dunya bunlara donuyor birbitlerinden habersiz hic birsey yapamazlar
  sizde hitleri katil irkci sanmanizi isterler sanarsiniz ……

 • adolf hitler alman yahudilerini gönderdi ingiltere sahiplendi dünya sahiplendi.israil dünya gücü oldu her ülkede hitlerden yarım adam cıksaydı yahudi diye barbar kalmazdı dunyada.

 • Bir diktatörün sadece kendi halkına değil tüm dünyaya nasıl zarar vereceği konusunda güzel bir belgesel olmuş. Aynı dönemde yaşamış ama savaşı, sadece ülkesinin toprak bütünlüğü tehlikeye girince düşünmüş ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk gibi bir lidere sahip olduğumuz için ne kadar iftihar etsek az.

 • tek taraflı saçma sapan abartılı bir belgesel demiyimde bir propaganda videosu.. hiç bişey yapmadıysa 3 yılda almanyayı süper güç haline getirdi hitler.. azcık bunlarıda söleyebilseler objektif derdim..

 • Şu söylediklerim olsaydı belki Hitler’i kimse tanimiycakti 1- kiliseye siginip rahip olmak istedi kabul görmedi 2- ressam olmak istedi resimleri Beğenilme diki çok ta güzel resim yapıyordu 3 – 4 yada 5 Kez tam emin değilim sayısından suikaste uğradı fakat ölmedi hitler için herseyi diyebilirsiniz ama akıllı olmadigini sakın söylemeyin bütün alman halkı körü körüne peşinden gitmiştir. Amerika ve Rusya’nın bu savaştan sonra bi anda gelişmelerinin nedenine savaş sonunda Hitler’in bilim adamlarınin amerika ve Rusya tarafından esir alınıp kendi taraflarına çekilip butun imkanlar verilerek silah vb teknolojiyi amerika ve Rusya devam ettirmiştir ki hitler eğer Moskova’ya kadar gelip te tankları silahları topları çamura ve soğuğa yenik düşmeseydi dünyayı ele gecirebilirdi hitleri rusya değil doğa yenmistir hitler ozaman da çok büyük teknoloji kullanmıştır savaştan sonra bu teknoloji rusya ve Amerika’nın eline geçmiştir ve ayrıca Hitler’in cesedi hiç bi zaman. Bulunamamıştır tarihte yok internet etti cesedi yakıldı kesinlikle böyle birşey yoktur hatta Stalin Hitler’in kacmasindan amerika İngiltere ve Arjantin sorumlu tutmuştur çok uzattım Son bir bilgi savaşin bitmesinden 120 gün sonra Hitler’in nükleer deniz altilarindan 2 tanesi teslim olmuştur

 • harika.

 • yeşil beyaz ın yahudilerin alman ekonomisini batıracağı yorumu tartışılır ama şu gerçek ki şuanki alman ağır sanayisinin temelini hitler attı işsizliği yarıya indirdi değersiz alman markı değer kazanmaya başladı bunların sonunda da halk fransız ve ingilizlere karşı olunşan öfkeyle hitlerin arkasında durdu yaptıkları insanlık dışı cani bir adam ama başarılı bir ekonomik politika sürdürmüştür

 • yeşil beyaz okadar alakasız bi yorum yapmışsınki sallamanında bu kadarı bilmemek ayıp değil saçmalamak ayıp:)

 • adolf hitler kim ne derse desin bir liderdi ne kadar hasta hırslı kendine göre haklılık payı olsada o sekilde işkenceler gazlı odalar kamplar şiddet deneyler falan cok yanlıştı o konu tartısılamaz ama işe gercekti tarafından bakarsak eğer yahudileri ülkesinden cıkarmasaydı yahudiler almanya ekonomisini tamamen çökertmişlerdi hitler müdahale etmese almanya die bir sey kalmıcaktı zaten alman halkının verdiği müthiş destekte bunu ispatlıyor

 • Film, teknik olarak iyi hazırlanmış.İçeriğine gelince, sınıfta kalmış.BBB’si tarafsız olarak ün yapmıştır.objktif olması gereken bu tarihi belgeselde kendi yorumlarının kurbanı olmuştur.Hitler’in hatalarının olduğu bir gerçek.Ama aynı Hitler,1.Dünya savaşını yenik bitiren perişan bir Almanya’yı o devirde inanılması güç bir teknolojiyle donattığı gibi ezilmiş bir Alman halkını bir yumruk gibi bir araya getirmeyi başarmıştır.Karizmasının gerçekte olmadığını söylemek veya aklıyla dalga geçmek doğru değil.Bunu anlamak için savaştan önce Almanya’da Hitler tarafından nelerin yapıldığını incelemek yeterli… Hitler,Rusya’a saldırmasaydı ve de Amerika Avrupa’ya yardım etmeseydi,başaracaktı. Maalesef,kolay zaferler insanı hataya sürüklüyor.

 • Dünyada soykırım yapan bütün devlet adamlarından nefret ediyorum.Bu kadar acımasız anti hümanist bir lider olamaz.Kahrolsun ırkçılık!!!

 • Sovyetlere saldırmanın zekice olduğunu pek sanmıyorum. Bunun dışında Naziler çok kötülük yapmıştır kabul. Soykırım yapmıştır kabul. Fakat Kolonilere sahip olan, sömürgeci İngiltere, Fransa, İspanya’nın öldürdüğü insanlar, soykırıma uğrayan Yahudilerden kat be kat fazladır. Milyonların katili ABD zaten bunların Amerika’ya göç etmesiyle kuruldu. Sonuç ? Hitler kötü, ona karşı savaş veren Kraliyet ailesi ve ABD iyi. Hadi canım sende BBC…

 • Her soykırımın altında komplo teorisi üretilmesine şiddetle karşıyım. Evet Rockfeller nazilere kuruluşta yardım etmiş olabilir. Yahudiler de para aktarmış hatta Nazilere göz yummuş da olabilir. Ama bu bakış açısı sağlıklı bir bakış açısı değil. Hitler savaş çıkarması için desteklenmiş ayarı kaçmış olamaz mı ?

  O zaman Firavun Yahudilerin ne olduğunu bildiği için mi eziyet etmiş ? Yahudi devleti kurulsun mu istemiş İsrailoğulları ? Roma imparatorluğu 500.000 bin yahudiyi öldürdü. O da mı yeni dünya düzeni için ?

  Bir de kendinden emin konuşanlar yok mu ? Sanki elinizde kesin belge var, bir kaç kaynaktan doğrulamış gibi “Almanlar kandırıldı” demek saçma sapan konuşmaktır. Hitler ve güruhu Yahudiler’den nefret edemez mi ? Yok mu böyle bir ihtimal ? Her soykırıma bir kulp bulalım o zaman. Yahudiler kendi ırklarını temizledi öldürülenler aşkenaz melezdi diyor alta da düşünün araştırın yazmış. İsrail madem aşkenazları temizlemek istedi de neden aşkenaz yahudileri yönetiyor İsrail’i ? Bari yapmış olabilir diye konuşun..

 • Bu karizma’ya ölünür…

 • kha nikli arkadaş bilmeden hitler hakkında aslı astarı olmayan yorumlarda bulunmuş.yok türkleri öldürmüş,yok türk yakmayı severmişte.hiç bir şey yapmadan internete baksa bu cahil arkadaş.hitlerin atatürk hayranı oldunu görecek.türkler hakkında bizleri yüceltici sözlerini şahit olacak…

 • ‘O yıllarda yayınlanan eserlerde Yahudiler ön planda tutularak Almanlar hakkında atıp tutuluyor ve hatta hiç kimseye bu kadar kötü söz sarf etmiyorlardı. Faziletin büyük şehrin bataklığı içinde isyan edilmesi biçimde istismar edilmesi o hayâsız ve duygusuz Yahudilerin organize ettiğini gördüğümde tüylerim diken diken olmuş halde dehşet bir kin kasırgasına tutuldum. Bundan böyle Yahudi meselesini kendime bir vatan görevi olarak kabul ettim.”( HİTLER, Adolf, Kavgam, İstanbul: Kum Saati Yayınları, 2002)Ayrıca ünlü Alman yayıncı Julious Streicher Nazi kitabında Yahudi meselesini, “Zehirli Mantar Hikâyesi” olarak anlatmıştır.

 • Gariptirki; Türklere yaptı diyen KHA o söylediklerini Yahudilere yaptı. Bunu her ne kadar insanlığa yapılan bir Zulüm olarak görsemde bu yazarda yahudi Dönmesi bir Sebataist. Yani Şu anda Filistinde yahudilerin yaptıklarını görünce IŞİD gibi bir örgütü kuran ve yönetenlerinde onların olduğu belgelenince İyi ki yapmışlar demekten başka çare kalmıyor. İsviçre Topraklarına kaçanları yakalayamaması için Tüm Gücü ile Amerika İngiltere ve Birçok dünya ülkesi Hitler e karşı birleşti. Şimdi Yahudiler Dünya devleri neden mi Fakirleri yok Çünki onlar arkada bırakıldı.

 • hitlerin en büyük salaklığı rusya ya savaş açmasıydı eğer rusyayla tam müttefk olsaydı dünyayı bu 2 ülke yönetiyor olurdu hitlerle stalin aynı mayadan insanlar hitler ne kadar katliam seviyorsa stalinde aynı şekil birisidir

 • Kendisini buna yönelten nedenler neydi?
  Adolf Hitler, Yahudi sözcüğünü ilk gençlik yıllarında duyduğunda kendisinde ciddi anlamda nefret duyguları uyandıran bir takım hususlar olduğunu söyler. Bu duygularını “Kavgam” adlı kitabında şu ifadeleriyle anlatır A. Hitler:Herhangi bir sosyal ve özel hayatta ne biçimde bir pislik ve karanlık olmasın ki, ona bir Yahudi parmağı bulaşmamış olsun. Bu çeşit bir yaraya bıçak vurulduğunda ortaya bir vücutta yoğunlaşmış solucanlar gibi, gözleri kamaşmış halde çıfıt Yahudiler çıkıyordu. Sanatsal faaliyetlerde bulunan bu adamlar, sanki bir püskürtme aleti gibi bütün pisliklerini insanlığın üzerine boşaltıyordu.

 • adam zamanın da yahudiler sabun etmiş benim gözümde kahraman

 • En haklı oldukları, en insani hususlarda bile birçok gerekçe ile susarlar ya da susmak zorunda kalırlar. Bir türlü konuştuklarının arkasında duramazlar ya da durma noktasında birçok tehdit ve şantaj ile burun buruna gelirler. Bunlar İsrailoğulları!Bunlar din tarihine vicdansızlıklarıyla, kavmiyetçilikleriyle ve hasislikleriyle geçmiş bir kavim.Bunlar tarihin en zorba milleti olarak nam salmış milleti. Bunlara tarihte en büyük darbeyi vuran Alman Hitler olmuş, en büyük jesti de Osmanlı yapmıştır. Sanırım bu son vuruşları minnet borçlarını ödeme vuruşu!

  Peki, Hitler neden özellikle bu kavmi yok etmek istedi?

 • Harika bir biyografi olmuş

 • Hemen yanı başımızdaki Akdenizde kara mı kara bir vahşet bomba gibi düştü bağrımızın orta yerine. Bu rüya değil kurşun gibi ağır ve acı bir gerçek! İsrail vahşetinin siyasi, askeri, ekonomik ve dini yönleri başta olmak üzere bir çok spesifik tarafları olduğu herkes tarafından yazıldı çizildi.

  Bütün gün olup biteni hayretler içinde seyrettim. Öfkeyle, kızgınlıkla, acıyla, çaresizlikle ve duygusallıkla söylenen onca hamasi beyanat, açıklama, görüş ne dersek diyelim hiç biri bendenizi tatmin etmedi, edemedi.

  Sanki bendeniz bu acı film şeridini daha onlarca kez görmüş, binlerce kez dinlemiş ve artık etkilenmez olmuştum. Çünkü şark milletlerinin kaderidir bu…

 • Tamam hitler manyak bunu biliyozda..

  japonya teslim olduğu halde ame-rika hiroshima ya neden atom bombası attı.

  ya kızıl orduya ne demeli berlini kuşatan 2.5 milyon rus askeriymış siz öyle sanın rus ordusundada rustan fazla türk kökenli insan savaşta gebersinler diğe ön cephelerde çarpıştırıldılar

  ingilizler aynı kurtuluş savaşındaki gibi almanlara yedi düvelden ingiliz olmayan bir sürü farklı ırktan kişiyi savaştırdılar.

  Amerika nın savaşa girmesi tesadüfmü bu gün amerikada ingilizden sonra en fazla nufusa sahip olanlar almanlardır(siz öğye sanın alman pasabortlu yahudiler) yahudiler amerikayı savaşa soktular.

  Türkiyede almanlar anadoluya gelmesin diye bütün tahılları yaktı.(alman yetkilier türkiyeye gelirsek alman ordusu aclıktan kırılır diye hitlere mesaj gönderdi) bizimkiler o sıra yunan adalarında mülteci yahudi kaçırmakla meşguldü. her ne hikmetse bu yahudileri hep biz kurtarıyoz.

 • Odaka doğru diyorsun da Kavgam adlı kitap Türkiye de yasaklandı olarak hatırlıyordum ben…

 • hitleri cidden anlayabilmek isteyenler yasaklı olan kitabını okusun yoksa ne bu filmler ne de hitlerin soyundan gelenler onu anlatabilecek cesarette değil

 • Alman tarihinde belki tek tük katil diktatörler var, en büyüğü de bu! Ama İngilizlerin beş yüz yıllık emperyalist katliamlarına ses çıkarmıyorlar! Amerikanın iki yüz yıllık katil vahşi kapitalizmine ses çıkarmıyorlar, Fransanın yüzlerce yıllık sömürge vahşetlerine ses çıkarmıyorlar, Sovyetlerin yüz yıllık sürgün asimilasyon ve katliamlarına sessizler!

 • benim görüşüm şu iflah edilemeyen ırklar yokalmalıdır

 • hitlere hakaret edenleri okudum nemiş canimiş nemiş katilmiş hırkçımış siz eleştirenler 2014 dünyasına göre düşünüp yorum yazıyonuz hitler o devirde düşünüp savaş yapmış bence adamın kafası windows_7 gibi çalşıyor şimdi size kanıtını söylücem dünyada o yıllarda almanya haricinde böylesine o devire göre uçak silah tank yoktu america bile japonyaya atom attıhında japanlara tehtit varice gözdahı vermek istedi size ikinci atomu atarız dediler ama japonlar öylesine kurnaz zeki insanlarki americanın elinde ikinci atom bombası olmadıhını çok iyi biliyorlardı tehtitlere aldırmadılar almanya birçok ülkeye saldırdı enteresan olan tek şey israil halkını silmekti irailin ülkesi dahi yoktu orda burda yaşayan toplumdu hitler kısacası bu israilin ne olduhunu çok ski zamanda grmş katletmiş az bile yapmış ellerine sahlık şimdi o israil hani diyorsunuz ya hitlere katil hırkçı o israil şimdi filistini vuruyor eziyor nasıl üstte söylemiştim o devirde kral tankınla uçaklarınla silahlarınla almanyadı israil ezikti şimdi filistinliler taş atıyor israil teknolojile vuruyor demekki nemiş güç meselesimiş bunların tariple marihle alakası bile yok kim güçlüse o kazanır bizim çanakkale savaşımı osmanlı saltanatımız fatih sultan istanbulu feti say say bitmez bayan olarak diyorumki nasıl erkekler biz dişilerden güçlüse savaştada güçlü olan kazanır o devirlerde hep alamanlar güçlüdü kazandılar benim şahsi görüşüm hitler kurnaz zeki adamdı ülkesi adına ne gerektiyse yaptı

 • Hitler sıradan bir adamdı.gençliği sefalet içinde sokaklarda geçen bu adamın hırsı ve şansıyla savaşta gazi olmuş bir onbaşıdan bir führere geliş hikayesi tabii ki ilginçtir.İnsanı öeker.Kendini izlettirir.bu belgeselde böyle.Hitler in büyütülecek bir tarafı yok.6 ayda avrupanın yarısını işgal etti denilir.İşgal ettiği ülkeler orta avrupanın zayıf ve fakir ülkeleriydi.Avusturya ırk yakınlığından Almanya ile birleşti.Hızla silahlanan Almanya orta avrupanın fakir ülkeleri polonya,letonya,çekoslovakya,macaristan..vb. savaş ilan etmeden aniden saldırdı.Hitler Zaten zayıf olan bu ülkelerin bir de savunma ve iletişim noktalarına aniden saldırınca pek zorlanmadan işgal edebildi.En önemli başarısı fransanın işgaliydi.Her daim sömürge ülkelerini ezmeye alışmış fransa bu alman işgaliyle şoka girdi ve rezil oldu.Fakat almanya hammadde olarak yetersizdi.Hitler sonunun yakın olduğunu biliyordu.Eğer hammadde bulamazsa savaşı kısa süre sonra kaybedeceği çok açıktı.Bu nedenle sovyetlere saldırdı.Stalingrada kadar gelene dek işgal ettiği rus topraklarındaki her hammaddeyi almanyaya kaçırdı.Ancak kış gelmişti Hitler sıkışmıştı ve o soğukta en büyük nazi ordusunu rusyada soğuğa terk etti ve nazi askerlerin çoğu tek kurşun sıkmadan telef oldu.kalan sersemlemiş olanları da ruslar temizledi.böylece ruslar almanyaya kadar gelip berlini yakıp yıktılar.İşte nazilerin gerçeği bu.Abartıp nazi hayranı olmaya hiç gerek yok.ergenlikten çıkın artık.

 • ASLINDA HITLERIN ARZUSU KARA DENIZ VE KAFKASYA YANI SIMDIKI AZERI TOPRAQLARIYNI ISKAL ETMEKDI…CUNKI TURKIYE BUYUK BIR STRATEJISI VARDI AZERILERDE ISE NEFT BENZIN KAZ BU GIBI MUHIMATLAR VARDI VE BURALARI ISQAL ETMEK ISTIYOR. EGER 1945 DE SSR OLMASAYDI YANI UKRAYNA AZERILER BOLQARLAR ARMENLER VE KEDILERI YANI RUSLAR OLSAYDI AYRI DEVLET GIBI SIMDI BIZDE ALMAN OLACAQDIQ AZERILER VE TURKLER ISE BIR MILLET GIBI TANINICAQDI

 • Mert Kardes Hitler Alman Degil Avusturyalidir aslen. Bunun Milliyetciliklede bir alakasi yok.

 • Şahsen milliyetçiliği beni etkileyen bir kişilik. Resmen önder olmak için lider ruhuyla doğmuş. Fakat idealleri doğrultusunda milyonlarca insana soykırım yapıp hastalıklı deneylerde insanları kullanıp, bizi hayvanlardan ayıran farkları kesinlikle hiçe sayan hasta ruhlu bir kişilik. Kazandığı zaferler ve coğrafya üzerinde hakimiyet kurup ele geçirdiği yerleri, hırsını ve azmini düşününce insan etkilenmeden edemiyor lakin, dediğim gibi bunu yapış yöntemi gerçekten insanlığa aykırı. Bizler insanız hayvan değil. Düşünme, karar verebilme yeteneklerimiz var. Ve aslında hepimizin birer hayvan olduğunu öne süren bu kişi, insani lütuflardan biri olan düşünceler ve bunların doğurduğu görüşler nedeniyle milyonlarca insanı düşünmeden katletmiş bir kişilik.

 • mami nin bazı tespitleri doğru bazıları da aşırı zorlama bazıları da hezeyan sonuç olarak hitler bir kumar oynadı neredeyse kazanıyordu. bunu gören babalar olaya müdahale etti olay bundan ibaret.

 • Saygı değer arkadaşlar..Sözüm, Hitleri kötüleyen kişiye;Olaya düz bir şekilde baktıkları için yanındaki olayları pek görme ihtiyacı hissetmiyor,eğer hitler yaşa idi ABD’nin yaptığı pislikler olmayacaktı.Kesin olarak konuşmuyor ama belki Türkiye’nin şuan ki halini 1970 yıllarında yaşıyor ola bilirdik.Demek istediğim 1945’den sonrası daha farklı ola bilirdi ABD’siz bir dünya mesela Sayıgılar

 • siyonistlerin nazi almanyası ile birlikte yaptıkları karlı işlerin en önemlisi ise ALMAN YAHUDİLERİNİ FİLİSTİNE transfer etmek için imzalanan göç anlaşmasıdır. Bu anlaşma, Naziler ile Siyonistler arasındaki ittifakın en önemli sonuçlarından biridir.bilgi sahıbı olmayan ve filmlerde yola cıkarak gerçeklerle yalanları karıstıran kha ve bermal adlı sahısların kulaklarına KABARTMA TOZU!!!!yazdıklarıma kulak verın cahılce konusmalar yaparak bilgi sahıbı olmayan ınsanların zıhnını bulandırmayın,zaten cevrılen bu fılmler maduruz ve bakın neler yaptılar ıle gozunuzun ıcıne soka soka kıtleler olusturmak ve bakıyorumda gayet basarılılar bılmem anlatabıldım mı?vatan haını olmazssınız okuyun korkmayın:)))

 • yenı yenı kıtap okumaya baslamıs ve sozluk korsanlarına hıtaben:))ılk once suna bır acıklık getırelım,öyle anlatıldıgı gıbı yok sabun yapmıs,katlıam yapmıs,gaz odalarına sokulmus v.s v.s bunlar sadece buyuk bır oyunun kucuk fıgurasyonlarından olusan gunumuzun gecmısten sıyonızmn gelen gucunu gosteren propagandalardır,hersey kurgulanmıs ve planlanmıstı mısyonerler ıcın ve sadece bır oyuncu aradılar hırslı,cesaretlı ve cok akıllı olmayan bır masa buda adolf hıtlerdı ve adolfu savasa sokmak ıcın guvence vermek gerekıyordu ve yahudi fınansorler rockefellerın sahibi olduğu Standard Oil petrol şirketinin, Nazi gemilerine ve denizaltılarına İspanya ve Latin Amerika’daki istasyonlarıyla petrol sağlıyor ve Ayrıca, II.Dünya Savaşıbaşlamadan önce, Ethyl-Standard şirketi, 500 tonluk etil kurşununu Yahudi Warburg hanedanının perde arkasında sahip olduğu I. G. Farben aracılığıyla Reich Hava Kuvvetleri Bakanlığı’na gönderiyor. Ödeme 21 Eylül 1938 tarihli bir teminatlı Brown Bros Harriman tarafından gerçekleşiyor.ve yahudı samuel aılesı deterdig aracılığı ile 30 milyon pound aktarıyor.yanı kısacası En büyük Yahudi düşmanı olarak tanıtılan Hitler ile Yahudiler arasında kurulmuş olan bu ilişkiler, anti-Nazi boykotun aşılmasında ve Nazi Almanyası’nın bir endüstri devi olarak savaşa girmesinde önemli rol sahibiydi

 • Arkadaşlar izlediğimiz bu filmin BBC tarafından hazırlanmış ” karanlık karizma ” nın nasıl oluştuğuna dair ip uçları vermeyi hedefleyen bir film olduğunu unutmayalım.. yani doğal olarak tarafsız olma bir iddiası zaten yok.. Tarihi incelerken çoğu kişi tarafından yapılan bir davranış alışkanlığı vardır.. Bir yerlere bir taraflara yakınlık duyarak tarihi inceleyip geçmişi anlamaya çalışmak.. Bu tarih bilimi açısından hatalı bir şeydir belki ama aynı zamanda insani de bir davranıştır.. Bunun da farkında olarak hareket etmek de fayda olduğunu düşünüyorum..

  Gelelim filmin değerlendirilmesine.. Film amacına uygun yapılmaya çalışılmış ama maalesef amacına da ulaşamamış.. yani filmin amacı ” karanlık karizma ” nın nasıl oluştuğunu nasıl milyonlarca kişinin Hitler e tapacak düzeyde bağlandığının sebeplerini analiz etmek ise film bana göre maalesef eksik kalmış..

  Yani olay sadece ” freicorps ” ların mirasını kullanıp ortamın sosyo-kültürel ve ekonomik olumsuz koşullarından uyanıkça yararlanarak milyonları show business nutuklarla kandırıp ölümüne bağlılığı sağlayıp sonra da karanlıklar imparatorluğu kurmak kadar basit değildir bana göre..

  Ve her şeyden önemlisi neticede; Almanların toplamda yaklaşık 40 senelik bir dönemde iki tane dünya savaşı çıkartıp ortalığı fena halde yangın yerine çevirdikten sonra her iki savaş sonrasında da ülkelerinin bitmiş duruma geldiği halde bugün Avrupa da ki en sıkı ülkelerden birine sahip bir ulus olduğu da unutulmamalıdır..

  Ha Alman hayranı falan değilim.. Çok da haz etmem.. Futbollarını da sevmem.. Can sıkıcı ve robotikdirler.. Ama turnuvaları hep kazanıyorlar ve beni de uyuz ediyorlar işte..

 • hitler on numara iş yapmış bence

 • mustafa sarikaya yanlışın var. yanlışın şurada “saf bir alman ırkı çıkartmaya çalıştı” hitlerin birkere kendisi alman bile değildi. hitler Avusturya’lıdır… ikincisi zeki olduğu söylenemez. zeki bir adam beceremeyince arkasında enkaz bırakmaz. ama doğru hitler hırslı bir adamdı. zeki bir adam olsaydı istila ettiği yerlere arka arkaya saldırmazdı. adam fransada savaşırken ve daha bitirmemişken arkasındaki koskoca rusyaya savaş açıyor. eğer zeki olsaydı önce fransayı bitirir toparlanır ve arkasından rusyaya saldırırdı.

 • HİTLER RUS DEGİL AVUSTURYALIDIR…

 • Tam bir yahudi propagandası ama adolf hitler yahudilere bir nevi iyilik yaptı yıllar sonra yahudileri bir devlet sahibi yaptı avrupanın hertarafına dagımıs olan yahudileri devlet sahibi yaptı ve simdi o devlet dünyaya teror ve kandan baska birsey vermiyor. bide bu tarafından düşünün

 • Yanlış anlamayın arkadaşlar ama gerçekten yaşanmaması gereken bir tarih ti. Hitlerin yaptığı bu davranışı gerçekten desteklememe rağmen sevdiğim bir lider. fakat aman bilgin kızarsın belki ama belki yayınlamazsın bu yazdığımı belgeselin ilk 10 dakikasında birine benzettim hitleri bakışı konuşmaları insanları kendine inandırması

 • Adam ne yaptiysa ulkesi icin yapti belkide hitler olmasaydi yahudiler almanyada cogunlukda olsaydi almanlar simdiki kadar disiplinli ulke ve millet olamazdi bence , turk dunyasinda boyle birisi olup buyuk turkistani yaratsaydi baska milletleri aramizdan cikarsaydi butun dunya ona nefret ederdi manyak falan derdi , malesef hitler almanlarin nasipiymis , rahat uyu buyuk insan milletin keyif icinde hayat suruyor

 • IRK ve MİLLET kelimeleri farklı şeyleri anlatır.Basitce Millet çeşitli kavimlerı ırkları ihtiva ederken IRK bir atadan-babadan geleni ihtiva eder.Alman Irkı diye bir şey yoktur.Alman Milleti vardır.En az on değişik ırktan meydana gelir.Hitler bildiğiniz E1b1 haplogurubundan yanı ırkındandır.Yani ataları ya Arapdı ya Yahudi idi ya da zenci idi.Irkcılık yapmaya çalışıp rezil olanlar.Artık gen bilimi diye bir şey var.ilkönce kendi YDNA nızı ölçtürüp hangi haploguruptansınız ya da ırkdansınız öğrenin.Eminim Alman ırkçılığına sempati duyarken “TURK” bile çıkmayacaksınız.

 • Yav Arkadaş Bize Ne Hitlerciyseniz Bize Ne Değilseniz ??

  Film Hakkında Yorum Yazın Şuraya!

  Ben Diyeceğim Şu: 2.Dünya Savaşını Tez Ödevi Olarak Vermiş Biri Olarak, Bu Belgesel Tadındaki Filmde diyeyim, Açık Bir Anti-Nazizm Propagandası Yapılmış. Şimdi Diyeceksiniz ki Ne Alaka Öyle Birşey Yok. Kimse Zaten Açıktan Kötü Demez. Bilinçaltı Mesaj Veriliyor. Zaten BBC’nin Yaptığı Bu Kadar Olur.

  Siyasi Görüşü ”İnsanlık” olan biri olarak şunu söyleyebilirim. Bu Belgesel Film Vakit Kaybı. Size Pek Birşey Öğretmez. Getirisi Olmaz.

  Nazi Tarihine Meraklıysanız Kavgam’dan Başlayıp, Nazi Genelkurmay Başkanı ve Yıldırım Ordular Kumandanı Heinz Guderian’ın ”Bir Onbaşı Orgenerallere Emir Verirse” isimli Bizzat Bütün Herşeyi Yaşamış Biri Olarak Kaleme Aldığı Anı Tadındaki Kitabını Okuyun.

  BBC Açık Bir Propaganda Yapmış. Aşağılamaya Kadar Gitmiş.

  Son Olarakta şunu Söyleyeyim, Hitler Muhteşem Karizmatik Biriymiş Bizzat Söylevlerini İzlemiştim Zaten Alman Sitelerinde. O Karizmada İYİ Bir Kişilik Olsaymış Keşke Diyorum.

  Şunu Unutmayın Arkadaşlar. Sizler Sadece Nazilere ”Hayranlık” Duyuyorsunuz. Şöyle Savaşmışlar Böyle Savaşmışlar Yok Fransayı 2 Haftada İşgal Etmişler Falan Filan.

  Bunların Hepsi Yeni Dünya Düzeninin Bir Parçasıydı.

  Eğer Tarihi Tarafsız Kaynaklardan Okursanız Görürsünüz.

  Almanya 1. Dünya Savaşından Bütün Cephelerde Yenik Çıktı.

  İttifak İçerisinde Tek Galip Osmanlı İmparatorluğuydu ama Hepiniz de Biliyorsunuz ki Onlar Yenilince Biz de Mecburen Teslim Olduk.

  1. Dünya Savaşından Bitik Çıkan Bir Millet Nasıl Olur da Bu Kadar Güçlenir? (Hitler Sayesinde Dediğinizi Duyuyorum Sanki 🙂

  Hitler’e Ünlü ve Dünyanın En Zengin Yahudi Ailesi ”Rothschild”ler ‘THULE” Örgütü Vasıtasıyla Aklımızın Alamayacağı Paralar Akıttı. (Aynısını Şu An Türkiye’de Yapıyorlar!)

  Hitler Herkese Para Dağıttı Fabrika Kurdu İş Sahibi Yaptı. (Bizim Enayi de Toki Yapıyor:)

  Bu Sayede Sevildi. HAŞA! Tanri Gördü Almanlar Onu.

  Almanlar Herşeyiyle Savaştı. Bu Yüzden Savaştılar. Hitler Öyle Bir Etki Altına ALmıştı ki Onları Bitmişlikten Kurtardı. (Ama Kimse Yahudi Bankerler Sayesinde Olduğunu Bilmedi Tabiki!)

  Şimdi Diyeceksiniz ki Peki Neden Yahudileri Öldürdü Saçmalıyorsun?

  Kardeşim Gidin Araştırın.

  Yahudilik 2’ye Ayrılır. Aşkenaz ve Sefarad Yahudiliği.

  Hitlerin Öldürdüğü Yahudiler Doğu Avrupa Yahudileri Yani Melez Yahudilerdi. (Aşkenaz)

  Kökenleri de Hazar Devletine dayanır oradaki Yahudilerin.

  Yahudiler Hitlerin Eliyle Bir Nev’i Irklarını Temizlediler.

  Bütün Bunları Uzun Uzun Yazdım ki Belki Birkaç Kişi Görür Okur Birşeyler Öğrenir diye.

  Sonuç Olarak, Hitler bir Kukla idi. Görevini Yaptı ve Arjantine kaçırıldı 83 Yaşında Buenos Airesteki Villasında Eceliyle Öldü.

  Almanlar da Kandırılan Bir Topluluktu.

  Bunları Bilin.

  Düşünün.

  Araştırın.

  İyi Seyirler 🙂

 • Hitler tam bir milliyetçiydi yaptığı herşey halkı içinde yaptığı katliamlar doğru olmasada devleti için milleti için yaptı saf bir alman ırkı çıkartmaya çalıştı. Mustafa Kemal ATATÜRK e de üstün bir saygısı vardı
  bence Hitler o anki Almanya için en doğru şeyi yapmıştır ve Hitler aşırı cesur ve zeki bir adamdır.

 • boş laf

 • gerçekten güzel bi belgesel herkes izlemeli bizim ülkemizdeki bazı kitlelerde hak ediyor ülkeyi soyanlar insanları küçük görenler bölmeye çalışanlar sadece türkiyede türkiye için çalışan ve ilerlemesi için uğraşanlar kalmalı ırkı ne olursa olsun.

 • ruh hastası herif ve onu destekleyen koyunlar.. tarih tekerrürden ibarettir.

 • Belgesel güzel ama tarafsız oldugunu düsünmüyorum. Yarı köken bi Rus olarak Hitler den nefret ediyorum çünkü ihanetle suçladığı yahudiler gibi kendiside Rusya ya sırf kaynak edinebilmek için ihanet ederek anlaşmayı bozmuştur. Stalin ona güvendi ve yenilgiden kılpayı kurtuldu. Halbuki Hitler Rusyayla arkadaştı. Aynen bir zamanlar “Türkiye ye derin bir sevgi ve saygı duyuyorum dediği gibi” Almanların hayalinde özellikle karadeniz ve istanbul hakimiyeti hep vardır. Onlar Roma imparatorlugunun mirasını hep istedi ve isticeklerde. Bulgaristana kadar gelip 1 milyon askerin Doğu Trakyada konuslanmaya basladıgını ogrenince Türkiye yi sevmeye başladı. Bence Hitler konusunda sadece karizma örnek alınabilir. Bir liderde olabilcek her türlü vasıf var onda. Ama Ben bir Faşist olarak Hitlerden nefret ediyorum. Faşizm in adının lekelenmesinin tek sebebi Hitlerin yanlış politikalarıdır. O zamanlar Naziler Faşizm diye diye 30 milyon kişiyi öldürdü. Bugün Kapitalizm in yarattğı Açlık ve kıtlıktan Kaç kişi ölüyor hiç düşündünüz mü?

 • Bu adamin degeri paha bicilmezmis meger.Adamin jews hakkinda konusmalarini izledim saklanmis videolar, hicte oyle mantiksiz degilmisler.kendi yurdunu bu yahudi bozmalarindan kurtarmaya calismasi gayet onurlu bi davranismis.cok degil 50 sene gecer gecmez yahudiler seytani yuzlerini ortaya cikardi, lanetli irklar.birde hepsimi fareyi andirir, Allah ozenle onlari fare suratina benzetmis 🙂

 • bence bu belgesel cok vasat. ne büyük strateji hatalarına ne savas kayıtlarına gerektigi kadar yer verilmemis. en azından 10 dk sı sürekli tekrarlanan berlin münih ve yazlık evin görüntüleriyle şişirilmis. hani denirse ki savas degil karizması otoritesi islenmis ; o zaman ona yapılan suikast denemesi ayrıntılı anlatılmalıydı. sebep gidişat ve sonuçlarıyla ama 140 dk nın sadece 2 dakikasını aldı tüm olay. bence belgeseli yapanlar hitler sayesinde kolay para kazandıklarından hitler e minnettar olmalılar 🙁
  sadece yahudi soykırımı aşırı vurgulanmamış ki bu belgeselin tek artısı. daha önce 2. dünya savası belgeselleri seyretmis kisilere bu belgeseli tavsiye etmem.

 • adamın savaş ucakları nerede tankların sılahların yapılısı nerede hıkaye bu fılm

 • Adolf Adamın Dibisin panpa rusya ya saldırmayacakdın ingiltereyi elegecirecek ve afrika kıtasında kalacakdın.Asyanın işine japonlar çini pasifikdeki abd üstünü ve avusturalyayı elegeçirdikden sonra Rusyaya girecektin.Abd ye dalmana gerek kalmadan ABD teslim olacakdı ve Almanya İtalya Japonya İspanya kalacakdı ve Tüm dünyada Nazi gücü etkin olacakdı 1000 yıl
  ve hala NAZİ PARTİSİ PROPAGANDASINI SÜRDÜRÜYO.BU tarz belgeseller ile de sürderecekdir.Ama tarih tekrarlana bilir.

 • Hitler tam bir milliyetçiydi yaptığı herşey halkı içinde yaptığı katliamlar doğru olmasada devleti için milleti için yaptı saf bir alman ırkı çıkartmaya çalıştı. Mustafa Kemal ATATÜRK e de üstün bir saygısı vardı
  bence Hitler o anki Almanya için en doğru şeyi yapmıştır ve Hitler aşırı cesur ve zeki bir adamdır.

 • velev ki yahudiler kötüydü dünyada hiç bir insana dili,ırk ve renginden dolayı bu şekil bir katliam ve soykırım uygulanması asla kabul edilemez..maalesef hitleri öven muhteremlere sorsanız onlardan daha hümanisti de yoktur

 • Irkçılık psikolojik hastalıktır.Hitlerci nazi faşistlerin öldürdüğü yüzlerce TÜRK vardır.Hitlerciler Türkleri genellikle yakarak öldürürler.Buna rağmen Hitleri savunan “Türk” varsa,VATAN HAİNLĞİNDEN idama mahkum edilmeli.Nokta…

 • çok acayip bir insan yani. içinde dinmek bilmeyen bir öfke, sinir… ama insanları etkilemek için ağzının iyi laf yaptığı kesin 🙂 adam resim satamıyor diye bile öfkeleniyor 🙂 gerçekten yazacak hiç birşey bulamıyorum 😀

 • 1.Belgesel itilaf devletleri tarafından çekilmiş ilk dikkatimi çeken buydu. yani düşman burada bazı entrikalar olduğu görüşündeyim. Ben şöyle düşünüyorum. hitler savaşı kazanabilirdi çünkü sen gel avrupayı eline geçir rusyada patla bana göre müttefik devletler ihanet etti hitlere ve bu durumda askerler yalnız kaldı yani yine içerde yahudi oyunlarına maruz kaldı. çünkü yahudilerin sistemi buna benziyor. Bugünde dünyayı yahudiler yönetiyor amerika felan kukla bugün amerika parlemontasındaki çoğu kişi yahudi asıllıdır. hristiyanlık sadece avrupayı susturma taktiğidir. örneğin belçika hitlerin elinde olan bir ülkeydi yada ona yakın. bugüne baktığımızda sömürülen bir çok şeyin orada gerçekleştiğini söyleyebiliriz dünyanın elmas borsasına hakim tek ülke yahudilerin elindeki belçikadır. sömürülen topraklar ise demokratik kongo cumhuriyeti olup mujibaji şehridir. tabi daha çok ülke vardır. Belgeselde aslında almanlar ne bileyim tuhaf polonya,avusturya,fransa alırken havalara uçuyordu. iç oyunlar yüzünden kaybettiğinde ise hitler kötü oldu. Benim bu filmde anladığım şey hitlerin bildiği bir şey vardı ve tek hesaplayamadığı şey yanlış ırklara güvenmekti.

 • Sevgili Admin;

  • @bumin Yazınızı okudum, içtenlik ile cevap veriyorum inanın tam olarak düşündüğünüz gibi durum. Art niyet yoktur zaten izlemeye bile fırsat bulamıyorum Film/Belgesel vs… Belgeseli bilemiyorum ancak rahatsız edici olduğunu düşündüğünüz yorumları bildirmeniz yeterlidir, gereğini yapacağım dan şüpheniz olmasın. Herkes sizin gibi yorum yapma nezaketini gösterseydi keşke 🙂 Teşekkürler.

 • ahmet sen nekadar müslümansın cumadan cumayamı???? bırakın bu ayakları adınız müslüman sadece gerisi hikaye yalan …………………

 • Hitlerin yahudileri öldürmesinde 2 sebep vardı, aşırı sağcı yahudiler almanya yönetimini maddi destekle ele geçirmek istiyorlardı. çeşitli ülkelerle gizli görüşmeler yaparak gizli bilgileri düşmanlara satarak almanları güçsüz hale getirmek istiyorlardı mevcut düzeni yahudilerin önderliğinde yeniden kurmak istiyorlardı. yahudilerin öldürülmelerinin diğer bir sebebide her zaman olduğu gibi İHANETTİR.
  Filme gelince, tamamen yahudiler mazlumdur yalanını yıllar sonra tekrar gündeme getirmekten ibaret. yalan dolan saçma bilgiler, hitlerin almanca konuşmalarının alt yazısı yotube gibi yerlerde var. Bence izlenebilir fakat 5 para etmez.

 • yeryüzünde bir avuç yahudi bırakacağım benim kıymetimi o zaman anlarsınız.
  Adolf hitler

 • ya arkadaş bazılarının kafa hepten gitmiş ya adamın karizması var yok o ayrı meselede adam onlarca insanı katletmiş hemde en aşalık yöntemlerle ben demiyorum ingilizler daha iyidi al birini vur ötekine amerikada japonyaya nükleer bomba attı o teknolojiyi ilk japonya elde etseydi amerikaya atacaktı hepsi aynı şerefsiz. hepsinin sabit delileri var hitlerde uğraşıyodu nükleer bomba için japonya da çin de … yok yahudileri öldürmüşmüş ona birkere öldürmek değil katletmek derler sadece yahudilerde değil tabi burdan yahudileri sevdiğim anlaşılmasın ALLAH belalarını versin de (istisnaları tenzih ederim mesela filistin için yardım yapanlar gibi) hani derler ya dinsizin hakkından imansız gelir diye bu adam da tam odur işte sizde tutmuş adama alkış tutuyosunuz ayıptır kardeşim bu adam çocukları bile gaz odalarında yaktı şimdi daha ağır hitamlar kullanıcamda yorum çıkmayacak diye korkuyorum dengesizin biri de yazmış orada ALLAH gani gani rahmet eylesin diye be beyin fukarası az ne konuşuyorsun dikkat et ya adam insanları katletmiş hadi onuda geçtim (gerçi geçilecek gibi değilde) adam müslüman bile değil ki sen ALLAH tan onun için rahmet dileniyorsun harbiden beyin devreleri yanan insanlar var yada bir şeyleri tetiklemeye kışkırtmaya çalışıyorsunuz ayıptır arkadaş sizi gören müslümanlıktan soğuyacakta ondan korkuyorum resmen sırf o yazıyı görünce kan beynime sıçradı bir hışım öfkeyle yazıyorum üslüp müslüp bilmem artık yazdım bir kere

 • Anlayamadığım iki husus:
  1.Zamanında ve hala, bazı halklar arasında, kendilerini aşağı gören Hitler’e ve nazizme benzeme, öykünme hareketleri..
  2.Komünizme düşman bir ideolojinin isminde ‘sosyalist’ bulunması..
  Bilen varsa yazsın lütfen!

 • jk1 ne yapsaydı alın Almanya yı paylaşın ezinmi dicekti adam arkadaşım? Ülkesi için savaşan ölen büyük bir lider o! yahudilerin Filistinli çoçuklara bebeklere yaşlılara kadınlara yaptığını görünce nekadar haklı olduğu görüyoruz.

 • SADECE BİTKİ ORTUSUNUN USTUNU ANLATISLAR , GEREKEN VE DOGRU BILGILER YOK . TAMAMEN FILMIN ISMIYLE BAGLANTILI DA FASLASI YOK FASLA BIRSEY BEKLEMEDEN ISLEYIN BITKI ORTUSUNE SANKI KUS BAKISI BAKMISLAR. ASALARA DERINLERE INEMEMISLER

 • Bir fark daha var aslında.
  Hitler Alman ırkı için çalışmış

 • Tek farkla,Hitler zeki.

 • evet cok güzel cok ögretici bir belgesel idi . ben cok sey ögrendim insallah her kes ögrenmistir bu belgeselden naziciligin ne kadar kötü bir sey oldugunu.

 • Evet Hitler çok büyük bir dehadır ve müthiş bir hatiptir yaptığı hiç bir şey bu gerçeği değiştirmez youtube dan nazilerin mega yapıları adlı belgeseli izleyin ve 2014 türkiyesi ile 1940 almanyasını karşılaştırın

 • inşallah hitleri övenlerin ailerininde başına açlıktan ölmek,kurşuna dizilmek,zehirli gazla öldürülmek vs. gibi şeyler gelir

 • ikinci dünya savaşında perişan olan almanyaya bak o savaşa katılmayan bize bak mersedese bak hacı muarat yapamayan bize bak.daha söylenecek çok şey varda burası yeri değil.

 • eğer olsaydı almanlardan üstün ırk olmazı demiş arkadaş kusura bakmayın 1000 yada daha fazla bir osmanlı hükmü vardı ortadoğu ve avrupada çinlilere o çin seddini yaptıran kim bence ortadogu ve avrupada bu kadar hüküm sürmüs bir milletin evlatları olarak ben türk milletini bütün milletlerden üstün tutarım…

 • Hitlerin almanya ve cek cumhuritetindeki trezin nazi kamplarına gittim…icim donmustu…simdi izleyince yahudilere bir kere daha uzuldum…niyeyse seyreddikce tanidikda gelmiyor degil…nazi kampinin duvarina hitler sunu yazdirmis …aldiginiz kömür yardimlarini asla unutmayin….

 • Hitler şöyle hitler böyle…..
  .Almanlar şu anda Hitlerin ari ırk ve özel millet kuramlarına dayanarak yaşamaya ve bu geleneği sürdürmeye devam ettikleri için Avrupanın LORDU…siz bakmayın böyle belgesellere,Bizim ülkemiz buna benzer vahşeti Çanakkalede,kurtuluş savaşında yaşamadımı?

 • ruh hastası hitler manyağına hayranlığı olanlara bakınca memleketin haline şaşırmamak lazım

 • Allah Hitler’den razı olsun Mekanı cennet olsun büyük liderin.

 • Hitler, izlediğim belgesele göre hem kendi adına ve hemde ülkesi adına kumar oynamış gibi görünüyor. Alman halkının yarısı, hitlerin ülkeyi felakete sürüklediğine inanmış durumda ki öylede olmuş. Böylesine fazla istek ve arzu duyan bir kişinin kurbanı olan 7 milyon alman var.
  Avusturalya ve çekostovakya zaten kendi teslim olmuş ülkelerdir. En büyük başarısıda Fıransa olmuş.
  O bile bir generalin fikriyle mümkün olmuş yani bir kumar daha oynadı hitler.
  Rusyayıda almak istemesi Almanya ve Hitlerin Sonu olmuş duruma gelmiş.
  Bu belgeseli izledikten sonra Türkiye ve Atalarımıza saygınız dahada artacaktır bence.
  Ama hitler bugüne kadar en çok yahudi katleden lider olmuş ve çok çabuk ilerlemiş bu yüzden karizma:)

 • Bıktık usandık gayri: Filmdeki ve hakim anlatımı dinleyen, savaş almanlarla yahudiler arasında olmuş sanır…
  Hitler, vasat ve milli hususiyetler bir yana, bir toplumu ayağa kaldıran, harekete geçiren, mobilize eden, 5 yıl savaştıran.. tarihte görülmemiş mikyasta büyük bir liderdir.
  Siyasi-sosyal vs. görüşleri, zulümleri ve katliamları bu gerçeği değiştirmez.
  Bilhassa Batı dünyasındaki ırkçılığı, yabancı düşmanlığını Hitler’i ve nazizmi nesnel olmayan biçimde, filmdeki dille anlatmakla önlemek mümkün olmamıştır, olmayacaktır.

 • Allah gani gani senden razı olsun Hitler, Gidipde Bosnada 35.000, Irak da 300.000 müslüman kadının ırzına geçmedin ve ırakta yüzbinlerce insanın çolugun çocugun ölümüne , Hireşuma ve nagazaki ye atom bombası atıp yüz binlerce insanın ölümüne ve bir o kadarınında sakat kalmasına neden olmadın , ben hep hayret ediyorum bunları yapanlar hep kahraman olarak günümüzde gösterilmeye ugraşılıyor, bu adamcagız ise en büyük katliamcı, pislik biri olarak gösterilmeye çalışılıyor Allah mekanını cennet etsin, ellerine kollarına saglık.

 • Guzel belgesel ama Stalingrad icin biraz atip tutmus, Stalingrad savunmasini Sovyetler Birliginden dinlemek lazim, amerikali burjuvazi belgesel yapimcilarindan degil. 🙂

 • Film aslında eksik yayımlanmış. Toplama kamplarındaki iç sızlatan kareleri ve katledildikten sonra üst üste yığılan masum sivillerin ceset yığınlarını da yayımlamak gerekirdi. Şunu da unutmayalım ki, yetersiz tarih bilgileri ve cehaletlerinden dolayı bu kanlı katile toz kondurmayanlar ve hatta “Kavgam” isimli deli saçması hezeyanları övenlerin, Almanlar nazarında ancak katlettikleri Museviler kadar kıymetleri olduklarının acaba farkındalar mı? Bu katile övgü düzenler, bir zahmet Nürnberg Mahkemesi tutanaklarını ve Nazi savaş suçlularının kendi ağızlarından yaptıkları itiraflarını da okusunlar. Hitler’i ve o dönemin vahşi uygulamalarını ve Nazileri övmek bir insanlık suçudur. Yahudi taraftarı olduğum sanılmasın, Almanlar ayni vahşet ve katliamı misli ile işgal ettikleri tüm ülkelerin topraklarında yapmışlardır. Bundan da en büyük payı Sovyetler Birliği almıştır. Bu katilleri övenler en az iki kere düşünmelidirler. Bu, hafife alınmayacak kadar hassas ve önemli bir konudur.

 • ikinci dunya savasindan sonra yakılan yıkılan almanyanın bügün teknolojik olarak ekonomi olarak dünyayı yöneten ülkelerin başını çekmesi almanyanın üstün ırk demeyelimde ne kadar özel bir ırk olduğunu gösteriyor bana göre.oto sanayi piyasası ellerinde.savunma sanayi ellerinde.eurofighter gibi en teknolojik savaş uçaklarının marka imtiyazı ellerinde.avrupa ülkelerinin kontrolu ellerinde.futbol ellerinde.tabiki hitlerin yahudilere yaptığı katliam kabul edilemez.ama hitlerde biliyordu almanlar özel bir ırk

 • sizce bizim düşmanımız kim çanakkalede 500 000 şehit verdiğimiz ingilizler ve yandaşlarımı yada bahsi geçen belgeselde savaşın kapımıza dahi uğramadığı almanlar (hitlermi)

 • Fatih arkadaşımızın dediği kitabı okuyun arkadaşlar.Kuzenden alacağım ben de okuyacaktım unuttum hatırlattığın iyi oldu…

 • Hitlere Bu Kadar Övgü Dolu Mesajlar Gönderen. Hatta ”BABA” Diye Hitap Edenler Varken Sanırım Bir Daha Filmler Hakkında Karar Verirken Yorum Okumaktan Vaz Geçmeliyim..

 • Hitlerin akrabalarının YDNA sı ölçülüyor “E1b1b Haplogroupuna” dahil çıkıyor.E1b1b Haplogroupuna zenciler,araplar ve yahudilerin bir bölümü de dahil.Yani üstün ırkdan bahseden Hitler’in birkaç nesil önce ki ataları aşağıladığı zenciymiş…İnanmayan eupedia’nın genetik bölümüne bakabilir.Ayrıca Alman Milleti en az 10 değişik ırkın karışımıymış… Genetik bilimi Hitler zamanında bu kadar gelişkin olsaydı,en azından Hitler ırkçılık yapamıyacaktı…

 • bence dünyada üstün ırk yoktur. ama olsaydı, almanlar olmalı adamların ticaretten ,sanayiye insana saygıdan , temizliğe üstlerine yok. Ayrıca belgesel bence de çok yanlı. Ne kadar psikopat da olsa hitler çok zeki ve bir döneme hükmetmiş bir adamdı.

 • Alman’ları beğenmezsin yenildiler esir oldular dersin ama dünyada teknolojiyi sağlayan tek millet Alman’lardır.ABD nasa teknolojisinini temeli Alman Mühendislerdir..Ülkesinde kalan yıkık bitik bir ülkeyi devralan Almanlar buggün Avrupa’nın efendisi konumunda..Siz söyleyin aren ırkı ( arı ırk) var mı yok mu? Hitler iyi midir o konuya girmem psikolojisi bozuk bir sadisttir bence ama genleri sağlam bir şekilde 🙂

 • Zayıf olana acımak doğaya ihanettir diyen bir manyağın ne çok sempatizanı varmış ya.

 • hitler hakkında çok şey bilirim.Amerikan kanallarının ve yahudi lobisinin ürettiği hitler belgesellerini izlemeyin! hepsi yanlıdır führeri yerin dibine sokan sözde belgesel yaparlar.Bu hikayeyi izlemeyin! kavgam kitabını okuyun

 • ABDULLAH’IM SAĞOL TEŞEKKÜR EDERİM,SAYGILAR..,

 • hitleri arastırdım bu kadar nefret dolu degılmıs belgesel bıraz yanlı gıbı sankı

 • Beni seven izlesin mutlaka… sanki hiç yabancısı olmadığım bir ülkenin, 12-13 senelik yakın geçmişini anlatan bir film izlemiş gibi oldum 😉

 • Çok yanlı bir belgesel olmuş belgeselde 1.dünya savaşında yapılan versay anlaşması yüzünden almanya çok zor bir dönem geçirdi öyleki bir ekmek için milyonlarca mark ödemek zorunda kalmışlardı böyle bir durumda olan almanları hitleri seçmekten başka şansı yoktu

 • Hızlı giden atın …. seyrek düşermiş

 • ADOLF HİTLERİN BELGESELİNİ PAYLAŞTIĞIN İÇİN TEŞEKKÜRLER YÖNETİCİ ADAM GİBİ ADAM

 • İsra / 37: Yeryüzünde kibir ve azametle yürüme! Çünkü sen asla yeri yaramazsın ve boyca da dağlara erişemezsin..”Alman ırkının başına gelenlerde bu sanırım..!”

 • kamil abimize saygılar ..mevzuyu uzatmadan ..haklı demekle yetiniyorum :=

 • Hitler’in milletine verdiği “EMSALSİZ BİR TARİHİ YIKIM” dır. Alman milleti ise, böylesine iflah olmaz azgın ve canavar ruhlu sapık bir diktatöre verdiği desteğin bedelini ödemiştir. Bu açıdan önemli ve ders verici bir dökümantasyon film, ders almak isteyenlere tabi ki.

 • İZİNDEYİZ BABAHİTLER sen den bir tane daha lazım

 • acaba tek parca eklemeniz mumkun mu ? simdiden teşekür ederim emeginize saglık

 • BU ARADA YANLIŞ ANLAŞILMASIN BEN HİÇ KİMSENİN VE HİÇ BİR ŞEYİN SEMPATİZANI DEĞİLİM,OLAMAMDA ZATEN,BENİM FELSEFEM HER TÜRLÜ SEVGİNİN FAZLASI TEHLİKELİDİR DER.BUNUN İÇİNE DİN OLGUSUNU VEYA AŞK OLGUSUNU BİLE ALABİLİRSİNİZ,HER ŞEYİN FAZLASI ZARARLIDIR.AYRICA HİTLERE İTHAM EDİLEN KİŞİLİĞİDE İNANMIYORUM,O KADAR MANYAK BİR ADAM ZAMANININ EN GELİŞMİŞ SİLAHLARIYLA DONATILMIŞ BU KADAR DÜZENLİ BİR ORDUYU VE BU KADAR ZEKİ BİR HALKI BU ŞEKİLDE YÖNETEMEZDİ,AYRICA ÇOK İYİ BİR RESSAM VE DEHA DENECEK BİR ZEKAYA SAHİPTİ.BENİM TEK DİLEĞİM LÜTFEN DAHA ÇOK ARAŞTIRMACI OLUP,KENDİ ZEKAMIZDAN FAYDALANALIM,BAZI İŞGÜZAR ULUSLARIN DAYATTIKLARIYLA YAŞAMAYALIM BU HAYATI,BUNLARIN ÇOĞU YAHUDİ EGEMENLİĞİ ALTINDA OLAN VE KENDİ BAŞKANINA BİLE SUİKAST DÜZENLEMEKTEN ÇEKİNMEYEN GÜÇLERİN TARAFLI BİLGİLENDİRMELERİDİR.BİRİLERİNE ÇAMUR ATMADAN ÖNCE HERKES ÖNCE KENDİ ARKA BAHÇESİNİ TEMİZLESİN LÜTFEN.AYRICA HANGİMİZ NORMALİZKİ?

 • AYNEN KATILIYORUM,YILLARDIR YAHUDİ CAMİASININ DÜNYAYA KENDİ PROPAGANDASINI YAPABİLME VE EZİK HALKI OYNAYABİLMESİNDEKİ TEK SEBEP HİTLER.AMERİKA BUGÜN AMERİKAYSA,BÜTÜN GELİŞİMİNİ VE ZENGİNLİĞİNİ BU ADAMA BORÇLUDUR.SAVAŞDAN SONRA GİZLİCE AMERİKAYA KAÇIRDIKLARI ALMAN BİLİM ADAMLARININ GELİŞTİRDİĞİ FÜZE BİLİMİNİ KULLANARAK UZAYA ÇIKMIŞ VE SÖZÜM ONA AYA İLK AYAK BASAN ÜLKE OLMUŞ,ARTIK NE KADAR DOĞRU OLDUĞUDA TARTIŞILABİLEN BİR GERÇEK.HALİ HAZIRDA YAHUDİ MİLLETİ SAVAŞTAN SONRA YAPILAN BİR ANLAŞMAYLA HER YIL ALMANYADAN KAYIPLARINDAN ÖTÜRÜ YÜKLÜ BİR MEBLAĞ VERGİ ALMAKTADIR.OYSA IRKSAL KATLİAMLARDAN EN BÜYÜĞÜNÜ AMERİKA KENDİ HALKI OLAN KIZILDERİLİLERE YAPMIŞTIR VE BU KONU HEMEN HEMEN HİÇ GÜNDEME GETİRİLMEZ,VARSA YOKSA YAHUDİLERİN UĞRADIĞI KATLİAM KONUŞULUR,YAKIN GEÇMİŞTE YUGOSLAVYADA YAPILAN KİTLESEL KATLİAMLARA NE DEMELİ,YANİ KISSADAN HİSSE DİYECEĞİM ŞU DÜDÜĞÜ ELİNE GEÇİREN İSTEDİĞİ GİBİ ÖTTÜRÜYOR VE KOCA BİR İNSANLIĞA TARİHİN DERİNLİKLERİNDE KALAN SIRLARLA ÖRTÜLÜ GERÇEKLER,YALAN YANLIŞ VE DAHA ÇOK TARAFLI BİR BİÇİMDE AKTARILDIĞI İÇİN DUYDUKLARINA İNANIYOR.NE DEMİŞLER GÖRDÜĞÜNÜN YARISINA,DUYDUKLARININ HİÇ BİRİNE İNANMA.SAYGILAR.

 • süper bi belgesel . teşekkürler admin adolf babaya sitede yer verdiğin için

 • Kesinlikle karizma bu adamın belgesellerine filmlerine doyamıyorum