facebook'a ekle facebook'a ekle twitter'a ekle myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle rss abone ol

İda 2013 Türkçe Altyazılı izle |"İda 2013 Türkçe Altyazılı izle" için 26 yorum yapılmış (Sizde görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.)

 1. bilgin bilgin Nisan 22nd, 2014 saat 04:12

  ÖDÜLLERİ:
  2013 Gijon En İyi Senaryo
  2013 Londra En İyi Film
  2013 Les Arcs En İyi Film
  2013 Varşova Büyük Ödül
  2013 Toronto Fıprescı Ödülü
  2014 Polonya Film Ödülleri En İyi Film, En İyi Kadın Oyuncu (Agata Kulesza), En İyi Yönetmen, En İyi Kurgu

 2. orhun orhun Nisan 22nd, 2014 saat 05:24

  Bakalım Yahudiler kendilerini nasıl mağdur göstermişler.

 3. fatma çarpaner fatma çarpaner Nisan 22nd, 2014 saat 11:57

  bütün ödülleri hak ede3n bir yapım.insanın içine oturuyor.

 4. Fügen Fügen Nisan 22nd, 2014 saat 15:40

  Ailesinin mezarını araştırırken pekçok sırrı öğrenen bir genç kızın kaderini çizme mücadelesi etkileyici çekimlerle anlatılmış. Güzel bir festival filmi. Teşekkürler.

 5. Sookbin Sookbin Nisan 22nd, 2014 saat 19:19

  1960’larda hayat siyah beyaz mıydı? Dönemin atmosferini yansıtmak için siyah beyaz film çekmek nasıl bir şeydir, anlam veremiyorum.

 6. hakan melen hakan melen Nisan 22nd, 2014 saat 19:38

  Bu filmler sayesinde yahudilerin dünya genelinde nasıl bir güce sahip olduğunu daha iyi kavrıyor insan. bu yapımların hepsi sadece o gücün medya ayağı…

 7. Kürşad Kürşad Nisan 22nd, 2014 saat 22:57

  Ödül almak istiyorsan ya Yahudileri acındır ya da Türkleri kötüle. Kutsal Kâse’nin Hz. İsa’nın çocuğunu barındıran hayat kadını Mecdelli Meryem’in (Maria Magdalena) rahmi olduğunu iddiâ edenlerin bu filme bu kadar ödülü lâyık görmelerine pek de şaşmamak gerek. Çoğunuzun sonunu getiremeyeceği bir film; ama İncil’in anlattıklarından haberdâr olanlar bu filmi seyretmeli. Seyrederken Yahuda İskariyot’u da Mecdelli Meryem’i de ve hattâ Hz. İsa’yı da göreceğinizden eminim.

 8. Tozmik Tozmik Nisan 23rd, 2014 saat 00:08

  Bu filme güzel diyenler ne içtiyse aynısından bende istiyorum.çok fena kafa yapan bişi içmek lazım izlemeden önce bu filmi beğenmek için.Berbat bir film.çokta sıkıcı.

 9. jüri jüri Nisan 23rd, 2014 saat 00:53

  Kendi kendilerine ödül vermişler.26 milyon Rus öldü dünyanın haberi yok.Bizim dünya güzelik yarışmamız gibi.

 10. firat firat Nisan 23rd, 2014 saat 01:33

  Bilgin harikasın… Polonyada yaşayan bi Türk olarak bütün lehçe filmleri çok sıkı leh arkadaşlarla takip ediyoruz.Her hafta bi lehçe film yüklüyosun böyle devam et emeğine sağlık dziekuje bardzo mocno(çok teşşekür ederim).

 11. Cgol Cgol Nisan 23rd, 2014 saat 02:44

  eziyetler soykırımlar birbirleriyle karşılaştırılamaz hepsi acılıdır hepsi insanlık ayıbıdır.Ödül almanında kötülemekle falan alakası yok sinema okuyanlarda bilir az çok ilgi duyanlarda anlar neyin ödüllük olduğunu.Irkçılık kötü şey tanımadığın toplumları görmediğin insanlardan nefret etmek çok saçma sürekli kendi dinine görede karşılaştırmak hastalıklı bi düşünce.Filme ödül vermişlerde takdir seyircide ama gayette başarılı

 12. reyyan reyyan Nisan 24th, 2014 saat 03:12

  cok durgun cok sıkıcı fılm çatlıcaktım sıkıntıdan sonucunda bı farkmıdır dıye dırendım ızledım zaman kaybı

 13. Şener Şener Nisan 24th, 2014 saat 12:14

  Bu kadar ödül alan bir filmin çok mükemmel olması gerekirken, bence bırakın bu kadar çok ödül almayı bir tane ödül alabilecek durumda bile değil. Bu film sadece yahudilerin propagandası.
  Emeğine sağlık Bilgin…..

 14. adaanka adaanka Nisan 25th, 2014 saat 00:45

  İnsanlığa en büyük ihanet “savaş”..Savaşda iyi,sakin bildiğimiz insan bile gidiyor ve yerine tecavüz de edebilen, yok etme makinası geliyor.Ölüm belki de savaştan tek kurtuluş şekli..Ve öldürmek belki de savaşta ki en masum günah..Yurt savunması değil bahsettiğim.Seni işgal edene tabii ki karşı koyacaksın.Ancak birilerinin sırf doymayan aç gözlülüğü yüzünden türlü bahanelerle,yalanlarla,başka ülkeleri işgal etmek,savaş ilan etmek; insanlık suçu.Bebeleri öldürmek…Anneler-babalar yaşasa ne olacak??Bir şekilde intihar gibi yaşamıyorlar mı sonraki hayatı??Ya anneler-babalar öldüğünde sağ kalırsa bebecikler???..Hep yaptığım gibi yorumlara baktım.Sırf memleketin evlatları ne düşünüyor merakından.Memleket evladının bir kısmı bildiğin ırkçı.Kardeşler,yahudiler naziler tarafından soy kırıma uğradı.Bu gerçeği istediğin kadar Yahudi düşmanı ol; değiştiremezsin.İsrail devletinin politikalarına bende “düşmanım”. İsrail politikaları benim ülkemin de düşmanı.Ama bu Yahudilere düşman olmamı gerektirmiyor.Sanıyormusunuz ki Yahudiler top yekün İsrail politikalarını destekliyor.İsrailde yaşayan ve ben savaşmak istemiyorum,
  ;Filistinlilere yaptığın yanlış deyip,askere gitmek istemeyen ve bu yüzden hapse atılan Yahudiler olduğunu biliyor musunuz???Türk devleti Suriye konusunda,Irak konusunda bana hiç bir şey sormadı..Sizlere sordu mu??Beni suçlasa Suriye”li,Irak”lı; haklımı olur??ABD askerleri memleketlerine kazasız belasız dönsün diye dua ettiğini söyleyen iktidarın başı bana fikrimi sordu mu o askerler hakkında ??Türkler diye aynı şekilde değerlendirme adil olur mu??Irkçılık iğrenç,haksız,insana yakışmayan bir durum.Yahudilerinde başka kime gücü yetti ve ulaşabildiyse naziler ,canlarına okudu.Bu filmi lay loy lom isteyenler beğenmeyeceklerdir.Hayatın maalesef acıtıcı gerçeklerinden senaryolaştırılmış.Saçma filan diyen tipler varya;siz gerçekmisiniz diye bakıyorum yorumlarınıza…Uyansanız bi balığa da çıkardık…Huu… hangi gezegende yaşıyorsunuz???

 15. blnt.. blnt.. Nisan 26th, 2014 saat 17:07

  ya arkadaş bi filme yorum yaparken lütfen siyasi kaygılarınıza bi tarafa bırakın film nasıl onu söyleyin be yada susun..

 16. ……… ......... Nisan 27th, 2014 saat 10:53

  Sookbin hayat değil televizyonlar siyah beyazdı. O zaman hayatı siyah beyaz izliyorlardı ve yönetmen çok mantıklı bir şekilde bunu yansıtmış..

 17. atilla tuncel atilla tuncel Mayıs 20th, 2014 saat 03:35

  filmifullizle sayesinde birçok iyi filmi izleme şansım oluyor …teşekürler çok beğendim…

 18. eren eren Haziran 4th, 2014 saat 00:44

  izlemeye degmez.daha guzel filmler var.

 19. burcu burcu Haziran 7th, 2014 saat 14:29

  yurtdışında okuyor ve yaşıyorum. sınıfımda her milletten insan var. ama bir tane Yahudi kız varki butun dünyayı o yaratmış hava desen o bıcım. ama benle basedemıyor :)))) abı bu mıllet kendını acındıra acındıra dünyanın sahıbı olmuşlar. bazen hıtler gelecgı görmüş dıyesım bıle gelıyor

 20. hakan hakan Eylül 15th, 2014 saat 23:34

  filmi izlemeden önce yorumlara bakayım dedim. ama filmden ziyade yahudiler konuşulmuş. her zamanki gibi bizler caydırmışız bir şeyleri. filmi izliyosanız filme yorum yapın başka bir şeye değil. neden bu kadar yahudilerden nefret ediyorsunuz anlamadım. bizden daha güçlüler daha akıllılar diye mi bir çok filmi diziyi hatta bu sektörü onlar kurdu diye mi. facebooku twiterı hatta bilgisayarı onlar kurdu diye mi? dünyaya ticareti onlar yaydı diye mi? bütün bunlar aşağılık kompleksinden kaynaklanıyor. türklerin cihan hedefini yahudiler yaptı diye tek sebebi bu. bense herkesi Allahın yarattığını düşünenlerdenim.

 21. filmsever filmsever Eylül 28th, 2014 saat 17:57

  Film çok güzeldi.İda adlı kimsesiz büyümüş bir kızın 2 hayat biçiminden birini seçmesi gerekiyordu ve seçimini yaptı. En önemlisi ida nın hayatta ki seçimiyle ilgili NEDENleri sizin düşünmeniz gereken, görselliğiyle geçmişi yaşatan anlamlı bir filmdi.

  20 yaş ve altının anlayabileceği bir film değil bu yüzden yorumlara bakmayın, izleyin derim. Teşekkürler.

 22. yonca yonca Kasım 9th, 2014 saat 12:56

  Akaanka ve Hakan, sizlere hak veriyorum, ırkçılçık, ülkendeki azınlığı aşağılamak, hele hele herkesi aynı kefeye koyup, durup dururken insanlara düşman olmak çok yanlış. “Hitler iyi yapmış” diyen müslümanın kalbindeki yahudi kini kadar dini eksiktir. Müslüman iyi ahlağı, adaleti ve merhameti ile insanlara örnek olmalıdır. Haksız yere “Bu yahudi, bu hristiyan” diye insanlara düşman olunmaz. Bunu yaparsak biz kötü oluruz. Kendine yapılmasını istemediğini, başkalarına da yapma ve söyleme! Zaten bu tür filmlerde neyin doğru, neyin yanlış olduğu açıkça görülüyor. Anlamlı bir film.

 23. saadettin saadettin Ocak 18th, 2015 saat 02:09

  Muhteşem’in ötesinde bir film,resmen hüngür hüngür ağladım,halen etkisindeyim,insanlar ne acılar yaşamış be kardeşim,lanet olsun şu nazilere,dünya nazilere kaldı mı peki.

 24. sergen sergen Şubat 26th, 2015 saat 19:39

  Filmi izleyeli bikaç ay oldu bu yılın en beğendiğim filmlerinden biriydi 4 gün önce oskarıda aldı tebrik ederiz polonyayı yönetmenin eline sağlık

 25. Tascken Tascken Mart 1st, 2015 saat 22:12

  Görsel açısan baya başarılı bir film. Oscar alacak kadar değildi bence ama aldı. En azından ” Kış uykusu ” aday olmalıydı. Umarım bir gün kazanırız o ödülü. Sevgiler

 26. Kaya Kaya Mart 5th, 2015 saat 02:06

  İçinde Yahudi olmasa o kadar ödülü alamaz en iyi yabancı film Oscar’ı kazandı bu filim inanılmaz.Lütfen arkadaşlar karşılaştırma açısından aynı türde En iyi yabancı film Oscar’ı alması beklenen İmb 8.6 asabiyim ben filmini izleyin sonra kendiniz karar verin

Türkçe imla kurallarına uymadığınız taktirde yorumunuz kesinlikle onaylanmayacaktır.