İMDB: 5.8 Bir rahibin inancı, bir sokak dilencisi tarafından sorgulanır ve bu durum 12 farklı kişinin hayatlarını etkileyecek bir olaylar serisini tetikler. Yaşlı bir çift, tek çocuklarını kaybetmiştir. Rahip ve karısının ise hiç çocukları olmamıştır. Bir anne ve çocuğu, evsiz kalmıştır. Genç bir hemşire ve kocası, hayatlarını mahveden bir dava ile yargılanmaktadır. Başka bir genç kadın doğum yapmak üzeredir. Bir savaş gazisi eve geri dönmektedir... İyi seyirler filmifullizle.org

2 sene önce eklendi.

2015, Dram, Türkçe Dublaj, Yabancı

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorumlarınızda filmin konusuyla ilgili detay vermek istediğinizde spoiler etiketinin içine alınız. Örnek: [spoiler]Katil Edward'ın sevgilisi Lisa[/spoiler]

Bu film için 33 yorum var. Siz de görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.

 • super bir filim mutlaka izleyin

 • berbat bi film 5 dklık kısmı etkılıydı oda köprüdeki sahne . portakal renkli budala araba hariç kötü bi filmdi.Tabi incilden ayetler dinlemek isteyenler buyursun.

 • insanın vicdanını harekete geçiren bir film idi..

 • “Kalıcı olan üç şey vardır: İman, umut, sevgi. Bunların en üstünü de sevgidir.”

 • Sevgili admin…
  Sitene lütfen ilahi dava’yıda eklermisin Tanrı gibi sadece isimden ibaret olan elle tutulur. Her hangi bir delili olmayan sadece gerçek diye gösterilen bazı kitaplar harici bir kanıt yoktur…O yüzden bu tarz saçma filmlerle şu yobaz arkadaşların heveslerini körükleyip insanların vakit kaybetmesine olanak saglıyabiliyorsan lütfen birazda bilinçlenmeleri için de çaba harca en basitinden üsttede dediğim gibi ilahi dava isimli 2001 yapım filmini ekliyebilirsin..Gayet hoş elle tutulur gözle görülür en iyisi akla ve mantığa uygun bir film. eklersen sevinirim..
  Yorumuda umarım yayınlarsın.

 • beklentinizi yüksek tutmayın! felsefi derinlikten yoksun,hristiyanlık propagandası.

 • Muhteşem bir film. Duygu, inanç, aksiyon herşey var.
  Lütfen bu filmi; misyonerlik yapılıyor şeklinde düşünerek izlemeyin. Sonuçta Hristiyan bir ülkede çekilmiş olan bir film ve çok da güzel yapmışlar. Ardında yatan Tanrı inancınını görmeye çalışın.
  Birileri ölür, birileri yaşar, birileri de doğar. Başımıza gelen ve kötü olarak gördüğümüz şeylerin ardında da hep iyilik vardır; Her zaman bizim için olmasa bile bir başkası için olan iyilik.
  Rastlantı olarak gördüğümüz her şey aslında bir amaca hizmet eden bütünün parçalarıdır. Tanrı her şeyi tam da öyle olması gerektiği şekilde kurgulamış ve yaratmıştır.

 • filmin içerisinde her isa denildiğinde ona yüce yaradan dendiğini arsayın.din kısmına takılmayın.çok güzel bir film.

 • muhteşem bir film..ağlayarak izledim..yaşasın iyiler)) eninde sonunda iyilik kazanacak

 • inançlı insanların inançlarını körükleme ve duygularını sömürme amaçlı bir film. ateistler için ise koca bir saçmalık ve izlenmeye değer değil. ama inananların nasıl bir kafa yapısına ve hayat tarzına sahip olduklarını öğrenebilirsiniz.

 • SASA: Tanri reklamini yapmamiza gereksinim duyacak kadar kucuk degil!!!!

 • Haç doğru yol, sizde doğru yoldasınız. 🙂 Her filme hristiyan propagandası diyenlerden bende hazetmiyorum ama bu filmin “İNANÇ” değil “Hristiyanlık” aşılamak için yapıldığını sanıyorum herkes görebilir.

  Dinlerin yol açtığı sonuçlara bakarsanız: Dinler İnsanoğlunu, ayırmış, düşmanlaştırmış ve aynı din içinde tekrar ayırmıştır. Müslümanlarda bu Şiilik ve Suniilik olarak, Hristiyanlıkta ise Katolik,Ortodoks ve Protestan olarak kendini göstermiştir. Her din kendine mensub olanlar arasında toplumsal düzen ve yardımlaşma ortamı sağlamak amacıyla bir takım sözde “Tanrı’nın Sözü” içermektedir. Ayrıca bunları rededenleri “bulduğunuz yerde öldürün” gibi bir takım vahşi ve insanlık dışı yaptırımları “emreder”. Sonra aynı dinin mensubları bu dinin “barış dini”, “huzur dini” vs. kabul edip bu yollardan insanları kandırmaya çalışmaya devam ederler.

  Sorgulayan ve mantığıyla davranan her insan dünya üzerindeki her dinin içindeki çelişkiyi görebilir. Algısı kapalı, inançlarını sorgulayamayan bir insan ise bu manevi yalanı, kendini mutlu etmek, özel hissetmek için kabul edebilir.

  O sözde “DOĞRU YOL”larda emredilen şey;
  “İnanmayanları öldürün.”

  Bir deist olan Thomas Paine’in sözü ise;
  “Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir.”

  Evet dinler gerçekten AHLAKın ve İYİnin kaynağı olsa gerek.

  Tanrı’nın sözü diye tabir ettiğiniz şeyin içeriğine, sonuçlarına ve yaptıklarına bakarsanız aslında olsa olsa Şeytan’ın sözü olabileceğini anlayabilirsiniz belki.

  Hayatımın çoğunu ateist olarak geçirdim, ancak dinleri kesin olarak redettiğimde, aslında Tanrıya değil dinlerin çizdiği “Tanrı profili”ne inanmadığımı, hatta nefret ettiğimi farkettim ve “Tanrı”yı işte o zaman buldum. Ateist arkadaşlarımada dinleri yoksayarak Tanrının varlığını tekrar sorgulamalarını tavsiye ediyorum.

  Daha neye inandığını bile bilmeden “Müslüman” olamayanları eleştirenlere de acıyorum.

 • bilgin keşke beğendiğimiz yorumları belliedebilseydik

 • Film güzel… drama kurgu filan herşey yerinde… Tabiiki inançlarının yüceliğine inanan insanlar kendi inançları doğrultusunda böyle film yapıcaklardır.. Bizde biraz az olmasının hatta belki olmamasının sebebi dindarlığın gericilik olarak görülmesi diyebiliriz… Belkide yobazlık… Çok sorun değil… Güzel bir replik var “hepimiz öelceğiz sadece ben ön sıradayım”.. Sevgili arkadaşlar dindarlar ateistler… Birbirinizi kırmayın… İnsan olduğunumuz için sevelim saygı duyalım… İnsan hayvanının ömrü çok kısa… Biraz sonra zaten hepimiz göreceğiz… Tanrı var mı yok mu? Ve evet bencede “kün fe yekun” ayetinin hristiyan öğretileriyle işlenmiş bir film.. Keşke bizim yapımcılar ve sinema sektörüde batının hamalı olacağına dinlerinin kölesi olsalar… 🙂

 • Ali İmran Suresi 19 -ve- 85 Bu insanların iyilik yapması Bişey İfade etmiyor bunlar ömür boyu yanıp derileri tekrar değiştirilecek . Nisa 56 Ben demiyorum kitab-ı mukaddes diyor.

 • + Do You Believe?
  – No, I don’t.

  Sen sordun ben de cevapladım. Benim gibi düşünen insanların adına. Evet inanmak isterim. Ara sıra gördüğünüz İnanç isimli bu rüyayı ben de sizinle paylaşmak isterim, bunun beni daha mutlu yapacağına da eminim, ama kendimi kandıramıyorum. Olmadığını bildiğin bir şey için varmış gibi davranamıyorum.

  Ben vicdanımla yaşarım. Asla yapmayacağım şeyleri Tanrı korkusundan değil diğer insanları incittiğinden, yaptığım iyi şeyleri de cennet adındaki ödül için değil kendimi ve başkalarını mutlu görmek istediğimden yaparım. Ne doğruyu bulmak için ne de gerçeğe ulaşmak için dine ihtiyaç duyarım. Şu anda sahip olduğun hayat kurtaran, hayatı kolaylaştıran çoğu şey için benim gibi insanlara teşekkür borçlu olduğunu da unutma.

  Kendi inançlarınızı sorgulamaktan korktuğunuz için başkalarının inançsızlığını sorgulamayı, bütün kötü şeyleri onlara yaftalamayı da bırakın artık. Bir de adaleti öte dünyaya ertelemeyi bırakın. Haksızlıklara dur deme cesareti gösterin. Sizin gibi inananların her hatalarını kabul etme becerisinin benzerini sizin gibi düşünmeyenleri anlamasanız da kabul edebilmede gösterin.

  Dünyadaki kötülüklerin sebebi inançsızlık değil düşüncesizliktir. Her şeyi inanca bağlayıp doğru yola ulaştırma işini din adamlarına bırakma. Muhtaç olan insanların farkına var ve onlara istersen yardımcı olabileceğini bil. İnsanlara düşünmeyi, birbirimizin farkına varmayı, empati yapmayı öğret. Yaptığın hatalar için şeytanı suçlamayı da bırak. Artık büyü ve sorumluluklarını ve suç işleme ehliyetin olduğunu kabul et.

  Eğer bildiklerimiz, bilmediklerimiz, bildiğimizi sandığımız ya da bilmezden geldiğimiz şeyler için yargılanacaksak bunu inançsızlar öldüklerinde anlayacaktır, aksi durumda inananlar o zaman bile anlayamayacaklar.

 • incil zamanla tahrip edilm,iş olsa bile içerisinde mutlaka bozulmamış ayetler vardır
  filmde geçen sahne 3. bölüm 26.40. saniyede geçen sözleri olmalarına rağmen görmeyecekler kulakları olmalarına rağmen duymayacaklar kuran-ı kerimde de geçer bakara suresi 18. ayet sümmün bükmün ümyün fehümla yerciun mealinede bakabilirsiniz….:) O Yüzden İncile Atıp Tutmayın sakın :)) herkese sevgilerle film izlemeye değer 10 numara

 • Harika bir dini insani bir film. 10 üzerinden 10. Mutlaka izleyin izletin.

 • güzel film izlemeye değer arkadaşlar

 • Ne sebebi var hakikaten çok merak ediyorum, uzay, diğer gezegenler, sonsuzluğu düşününce ve sonucunu bile bile dünyaya yaptıklarımıza bakarsak, kendimizi fazla ciddiye aldığımızı ve sandığımız kadar da olağanüstü olmadığımızı düşüyorum.

 • @sasa normalde ben filmlere yorum yapan bir insan değilim “güzellik görecelidir” diye düşündüğümden ama sayende bir ilke imza atıyorum. Ateistler izlesin demişssinde kardes tamam izlesinler ama sebebini yanlış yazmışsın ben ateistim diyemem ama bir tanrının olup olmadığından şüpe duyuyorum ve bu yüzden sadece iyilik ve dürüstlüğün peşinde gidiyorum ve bunu dindar insanların bir çoğunun yaptığı şekilde yani cennet uğruna yapmıyorum sadece etrafındaki insanların mutlu olmasını istediğim icin yapıyorum ve eğer bir cennet varsa ki ven hala şüpeliyim umarım oraya giderim ki gitmezsemde bu acayip olur.(Umarım derdimi anlata bilmişimdir dindar olmamakla kötü olmak ayrı şeyler bunları ayırt edin lütfen)

 • Gerçekten film çok güzel ve anlamlı film’de hristiyanları anlatmış fakat çoğu müslümanda dinin kurallarını yapmıyor çoğu müslüman yemekten sonra allahım şükürler olsun olmayanlarada ver diyor ben dahil ama kimsede demiyor ki gidip ben birine yemek versem ne olur. Herkes Allahtan bekliyor bizde onun kullarıyız bizi dünyaya göndermiş ki bir sebebi var 🙂

 • film gerçekten mükemmel izleyin

 • Mutlaka izlenmeli buna benzer filmler çok sık çekilmesi lazım

 • Ateistler hakkında yorum yazan arkadaş değerleri dinlemi anlıyorsunuz , din olmazsa hayat yürümüyormu ? bu yorumun üstüne izlemekten vazgeçtim

 • neden inanmanın gücünü ve önemini anlatan böylesine güzel senaryo ve filmlerin islami versiyonları yapılamaz ???
  “kaderi biz mi yönlendiriyoruz yoksa sadece oyuncu muyumuz, her ikiside Allahın emriyle değil mi?” ilahiyatçılar hala bunu anlatamıyorlar veeeeee fazla derine dalmamak gerek deyip kesiyorlar .
  film “ol derse olur” ayetini hristiyan öğretileri ile işlemiş .ben çok sevdim……….

 • Amerikayı ve dinini anlatan bir film. Amerika böyle işte karnı burnunda genç kızlar, babasız kalan binlerce anne kız. Sorsan godları kurtaracak. o bi gidip önce kendini çarmıhtan kurtaraydı.

 • “sasa” ateist olanlara laf söylerken dikkatli ol.Ahlak,iyilik,onur,erdem vb. değerlerin dinle inançla ilgisi yok.Onlar üretim ilişkileri içinde şekillenen olgulardır. Ülkelerini savunan ateist Vietnamlılar ABD’li hristiyanlardan milyon kat daha iyiliksever ve ahlaklıdır. Yada ateist Fidel Kastro Ortadoğuya ölüm yağdıran hristiyan dünyasının tamamından daha iyiliksever ve ahlaklıdır.

 • Bazılarınız diyecektir ki hıhhh Hristiyanlık ön planda. Hıhhh bu ne biçim film bu kadarda olmaz ki. Ama oluyor işte. Hayat bu her şey yaşanıyor.
  Ayrıca unutmayalım ki ; kitabımızdan önce son gelen ilahi kitaptı o. Ve film öyle güzel anlatılmış ki ; artık daha fazla erteleyemem yazacaklarımı.
  Diyeceklerim şu ki Sevgili Sizler ;
  Hayatta hiçbir şey imkansız ve tesadüf değildir. Her şeyin bir nedeni ve sonucu vardır. Yaşadıkça keşfedilir. Keşfedin… Bilimle açıklanamayan mucizelerde yaşanmaktadır. Açıklayamaz, donar kalırsınız.
  Şükür etmek önemlidir. Her zaman bizden daha kötü durumda olanlar vardır. En kötü olan dibe vurma anınızda bile unutmayın ki ; umut kalbinizin derinliklerindedir. Onu, usulca saklandığı yerden çıkartmak ve sıcacık sarılmak gerekir. 😉 Veee sadece o zamanlarda sığınmayın Rabbimize. Her zaman dualarınızı eksik etmeyin. Günlük hayatınızda Besmele ile başlayın herşeye. Her şeyin çok daha farklı olduğunu görecek ve yaşayacaksınız.
  Umudu kaybetmek diye bir terimde yoktur. Çünkü “umut” her yeni doğan güneşin, doğuşunda saklıdır.
  Her gün o kadar farklı resimler ve yaşanmış videolarla karşı karşıyayız ki ; çok fazla rahatsız oluyorum, seyredemiyorum bile. Kalbim ve ruhum dayanmıyor.
  Dolayısıyla sizlere naçizane hatırlatmayı istediğim 2 ayrı konu var. Hayatımızda önem, özen ve uygulama gerektiren.
  Bütün ilahi dinlerde temel aynıdır ve islamiyette imanın 6 temel şartını asla unutmayalım. Allah’a, Meleklere, Kitaplara, Peygamberlere, Ahiret gününe veee Kaderin, Hayrın ve Şerrin Allah’tan geldiğine inanmak.
  Ayrıca insani vasıflarımız olan ve bizi diğer canlılardan ayıran özelliklerimiz : Doğruluk, dürüstlük, samimiyet, adil olmak, merhamet ve yardımseverlik, iffetli ve cömert olmak, sevgi ve saygı, sabır, hoşgörü ve anlayış, kul hakkı ve helal kazançtan asla vazgeçmeyelim.
  Ben elimden geldiğince yukarda belirttiğim özelliklere dikkat ediyorum ve edeceğim. Peki ya siz?

 • gercekten düsündüren nadir filmlerden bir tanesi, ayrica tanidik bi kac eski oyuncu var kaliteli
  ve sürükleyici. kesinlikle tavsiye ederim. ☆☆☆☆☆ 5yildiz

 • özellikle ateist olanlar izlemeli.Dünyada gerçek değerin iyilik ve inanç olduğunu öğreten harika bir film

 • güzel ögretici inançla ilgili bir film

 • mükemmel bir film hayattan ders cıkarılacak şeyler var izleyin iyi seyirler emege saygı bilgin.