facebook'a ekle facebook'a ekle twitter'a ekle myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle rss abone ol

Kalbin Direnişi – The Normal Heart 2014 Türkçe Dublaj izle |"Kalbin Direnişi – The Normal Heart 2014 Türkçe Dublaj izle" için 120 yorum yapılmış (Sizde görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.)

Sayfalar: « 1 2 [3] Hepsini Göster

 1. ışıl ışıl Şubat 2nd, 2015 saat 19:38

  erdem bey teoride haklısınız.ama dinlerin eşcinselliğe nasıl baktığını kulaktan dolma öğrendiğiniz kesin…hiçbirşeyi üstün körü manasını anlamını & içeriğini & nedenini & ne zamanını & nasılını….vs bilmeden anlayamazsınız. en azından hıristiyanlığı bu tanımınızın içine sokuyorsanız size cevaben demek isterim ki asıl sizin düşünceniz tanrısal kaynaklı değil tamamen erdem uydurması 🙂 saçmalamışsınız,ne dediğinizin farkında bile değilsiniz.. (entellektüel değil entelsiniz yani)…ama üzülmeyin siz dışarıdan saçmalamışsınız bir derece mazursunuz bir de içeriden çeşitli konularda aynen sizin gibi zırvalayanlar varki onlara ne demeli hiç bilemiyorum.

 2. MymooN MymooN Şubat 3rd, 2015 saat 00:32

  Eşcinsel hayvana en basit örnek tahtakurusu’dur 😉

 3. eren eren Şubat 3rd, 2015 saat 01:12

  arkadaşlar eşcinsellik hakkında bilgi birikimlerinizi birbirinizle başka yerde paylaşın . kim kime kaymış kedi köpeğe zürafa erkek zurafaya bunlar bizi ilgilendirmiyor. film hakkında yorum yapma yeri burası !!!

 4. metin metin Şubat 4th, 2015 saat 15:32

  Erdem’e hitaben.Homoseksüelliği kabullenmek Ateistlik ile izah edilebiliyor demekki.Yorumlarınız bu yönde.Zaten başka türlüde bu sapıklık açıklanamaz ve kabul edilemez.Erkeğin hiçbir organı eşcinselliğe uygun değildir.Dahası kadınlarda bile ters ilişki mümkün değildir ve kasları buna uygun yaratılmamış ve fiziksel kalıcı iyileşemez zarar verecek şekilde ancak zorlama ile mümkün olabilir.Hayvanlara gelince…Özenmek istenen obje,canlı bir kere özenenden daha üstün olmak zorundadır.Hayvanlarda var diyerek kendini haklı çıkarmaya çalışmak hayvandan beter olmaktır.Saygılarmla…

 5. figen figen Şubat 8th, 2015 saat 21:17

  Yorum yazacağım ama nutkum tutuldu ve filmi izlerken çok üzüldüm. Nasıl da bizim gibi olmayanları dışlayabiliyoruz, nasıl da biz de olmayanı önemsemiyoruz. Önceki yorumlardaki bencillikleri okudukça insanlığından utandım. Biz kimiz ki yargılama hakkını kendimizde buluyoruz. Evet bu film eşcinsellerle ilgili ama izlediğim en güzel en anlamlı filmlerden biri.

 6. @kin1984 @kin1984 Şubat 9th, 2015 saat 20:57

  Kafanızı biraz yukarı kaldırın be kardeşim.Google’dan 2 dk aramayla buluyorlar da 40 sene evvelki araştırmacılar da mı öyle buldu.Lut Kavmi’nin yerin dibin geçiyoda,Sümerler,Eski Yunanlar yerin dibine gitmiyor? Onlarda da vardı.Tevrat’ta Lut Kavmi helak olduktan sonra Lut,kendi kızlarıyla birlikte oluyo bilginize.Bi de insanlık tarihinden bahsetmişler,adamlar trans bireyleri mağaralarda betimlemişler.Açılan mezarlarda bile bu olgu var sen ne diyosun.
  Kadın-erkek yaratıldığına inanıyorsun ama eşcinselliğe inanmıyorsun.Her şey nesil devamı için mi? Bu ne aklı uçkurunda olmaktır.Hiç mi his,duygusallık yok?Zaten araştıraydın,eşcinselliğin her zaman aynı seviyede kaldığını ve nesli tehdit etmediğini öğrenirdin.Bi de hayvanla insanı karşılaştırma der.Onlar gene birbirini dışlamıyor.Sen bu kadar kendini üstün gördüğün halde yaptığına bak.

 7. helen helen Şubat 11th, 2015 saat 05:54

  insanın cinsel kimliği ne olursa olsun allahın yarrattığı bir varlıktır ve bu ülkedeki homofobi düşüncesi değiştiri en kısa zmanda umarım film süper ötesi

 8. Ayse Ayse Şubat 12th, 2015 saat 22:59

  Bazı şeyleri fazla mı abartıyor bazıları veya ben mi anlamıyorum, şaşırdım. Mesela birileri diyor ki eşcinsellik hastalıktır onlar bizim gibi değil diye suçlayamazsınız, vs.. Hastalık ise parafili bir hastalıktır ona evet. Ama bunu bir engellilik gibi bir sakatlık gibi mazur göremezsiniz. Cinsellik erkek ile Dişi arasında olur. Eğer karşı cinsle ilişkiye girmeye engel bi durum varsa kendi cinsimde girerim diye bi mantık yok. Cinsellik yaşamayan ölmüyor. Hiç bir toplumda bu sapkınlığa yer yoktur. Allah’ın lanetlediği bir şeye zaten SAYGI duyamam inancı olan ve o yolda olanda Tövbe etsin. Allah affedicidir.

 9. Refik Refik Şubat 20th, 2015 saat 20:02

  Filmi seyretmedim, seyretmeyeceğim. Konusunu sevmedim. Burayı felsefe platformuna çevirdiniz. Film hakkında konuşsanız! Dinlerden bahsedilmiş, Allah affeder diyen de var. Hayvanların eşcinselliği işlenmiş. Filmden bahseden yok. Admin arkadaşım, bir forum açsan da millet gazını orada alsa… Burada sadece film hakkında yorum olsa…

  Eşcinsellik benim de hoşlaşdığım bir konu olmamakla birlikte, burada o insanları kendilerinden farklı hissettikleri için suçluyan zihniyetlere ufak bir lafım olacak: bir gün sizin çocuğunuzun veya çok yakınınızdan birinin tercihi de bu yönde olabilir. Büyük yiyin, ama büyük konuşmayın. Kendinin eşcinsel olduğunu söyleyen birisi yorumlarında demişki, 5 yaşından beri bu şekildeyim. Doğrudur çünkü benim bir arkadaşım vardı , 7 yaşındaydı ve kızkardeşimle oynardı. Kızkardeşim damat olurdu, o da gelinlik giyer ortada çengi gibi oynardı. Annesi babadan o kadar korkuyordu ki gerçeği anlayacak diye, çocuğu akşamları baba gelmeden yatırır uyuturdu. Baba oldukça tutucu bir Anadolu erkeğiydi.

  Eşcinsellik doğuştan gelebilen bir olay. Hastalık olarak adlandırmamak lazım. Bana açıkca iğrenç geliyor, ama onlarla yatacak olan ben değilim. Sonuçta onlar da insan. Beni de sadece insani kısmı ilgilendiriyor. Çünkü seks denilen şey aslında insanın en hayvani kısmı. Seks konusuna kafayı ne kadar takarsanız, insan olmaktan o kadar uzaklaşırsınız. Sokakta kedi köpeğin bile yapabildiği en temel canlı davranışını bu kadar önemsememek gerekir. Hoşgörülü olalım. Birbirmizi rencide etmeyelim. Herkezin hayatı kendine. Kimisi mini etek giyer, kimisi başörtü takar, kimisi gay dir, kimisi erkekliğni fazla önemser, kimisi delidir, ki,misi komplekslidir, vs… İnsanları kategorilemek gerekir ise, bu saydıklarım özellik olmamalı. Kategori çok basit: İnsanlar ve insanımsılar.

 10. Ugur Ugur Şubat 21st, 2015 saat 00:17

  İnsanları, eşcinsel diye, dini şu diye, tanrıya inanmıyor diye, mezhebi şu, ırkı bu diye ayıran kişiler şu dünyadaki en acınası varlıklar. Dahası en aptalı olanlar.

 11. mebe mebe Şubat 21st, 2015 saat 23:11

  nasil otekilestirildigi ve toplumdan soyutlastiriliyorldigini cok guzel islemisler. olumcul boyuta ulassa da kulak arkasi edilip hor gorunuyorlar. Bu film bir heteroseksuel icin psikolojik ama bir escinsel icin dram filmi olmasi uzucu.

 12. sevim sevim Şubat 27th, 2015 saat 02:24

  Doğuştan olduğuna kesinlikle katılmıyorum nitekim öyle olsa idi bilim bunu çoktan keşfederdi. bu insanların, çocukluk hatta bebeklik denebilecek yaşlarda yaşadıkları olaylar, aile, anne-baba figürü 1. derecede etkendir. ” refik” arkadaşın verdiği örnekde de olduğu gibi. bilemezsiniz başından nelerin geçtiğini nelere şahit olduğunu. çünkü kendisi dahi bilemez, hatırlayamaz. biliçaltında kalmıştır. erkek çocuğu için baba figürünün yerine anne geçmiş olabilir. benim yıllarca denize kafamı bile sokamayışım, denizi bırakın küvete bile giremezdim, suyun beni içine çekeceği korkusu başlar ve gerilirdim.taki aileme bu durumumu anlatana kadar. hiç anlatmamışlardı bana. uzun bir süre içime kapandığımı geceleri korktuğumu söylemişlerdi. 3.5 yaşında “belediyenin kazdığı kanalizasyon kuyusuna” düşüp dakikalarca orada kanala girmemek için çırpınışlarım. sonraları çok uğraştım bunu yenmek için ama tam anlamıyla yinede rahat değilim.

  bu yaşanan farklı bir örnek. etkisi biraz farklı ama neticede sinir sisteminin yarattığı hormanal bir etki. eşcinsellikte de aynı etki söz konusu. cinsel dürtüler sonucu vücutta kadınlık veya erkeklik hormmonlarının üretilmesi. arkadaşlar günümüzde ne haberler duyuyoruz ne iğrençlikler. yalan değil bunlar.
  Bakın size kısa bir bilgi:
  Hipotalamus, beyin tabanında yer alan ve merkezi sinir sisteminin bir parçası olan yapıdır. Hipotalamus, vücudun bütün iç organları ile beynin diğer bölgeleri ile sinirsel bağlar kurmuştur. Söz konusu bu bölgelerle sinir lifleri vasıtasıyla iletişim kurulur. Diğer yandan salgıladığı bazı hormonlar vasıtasıyla bedendeki bütün iç salgı bezlerinin çalışmalarını denetlemekle görevlidir. Bu özellikleri sebebiyle hipotalamus, insan organizmasındaki haberleşme ve denetim sistemlerinin en mühim merkezlerinden biridir. Hipotalamus, kendisine gelen bütün sinirsel uyarıları hormonal uyarıya çevirdiği gibi, hormonal uyarıları da sinirsel uyarılara çevirebilir.

 13. Esma Esma Mart 11th, 2015 saat 03:26

  Yorumlara koptum

 14. murroo murroo Mart 26th, 2015 saat 15:01

  Ya gercekten hastalikli bu escinselligi savunanlar

 15. DİDEM DİDEM Mart 29th, 2015 saat 22:02

  Filmin 2.dakikası “Bu kadar yakışıklı çocuk neden gay olmuş” o_O

 16. Mercedes Mercedes Nisan 4th, 2015 saat 16:36

  Süper film, seyretmeye değer ve bence herkeze ibret olsun. Aids ve cinsel hastalik konusunda insanlari cok daha bilgilendirilmeleri gerekli!!!!

 17. tugba tugba Nisan 16th, 2015 saat 20:02

  Bazı sahneleri izlemek biraz zor olsada filmin genel konusu ve bütünlüğü çok güzeldi,izlenebilir.

 18. fulya fulya Mayıs 5th, 2015 saat 03:37

  bi insan yaratılmış oldugu cinsiyetin dışında bi tercihte bulunuyorsa bu bir sapıklıktır.hastalıktır.herkesin kendi tercihi demek nedir..

 19. Özlem Özlem Haziran 6th, 2015 saat 23:52

  onların 1982 yılında kabul ettikleri gerçekleri biz 2015 te tartışıyoruz 🙂 Yürü Türkiye’m kim tutar seni.

 20. emre emre Mayıs 25th, 2016 saat 11:44

  harika bir film izlemenizi tavsiye ediyorum tabi zekası yüksek insanlar için söylüyorum 😉

Türkçe imla kurallarına uymadığınız taktirde yorumunuz kesinlikle onaylanmayacaktır.