İMDB: 7.1 Tahran dışında, kaçak Afgan mültecileri çalıştıran küçük bir kaçak fabrika. Yakınlarında, bu mültecilerle ailelerine yuva olmuş gecekondular, teneke mahalleleri. Genç İranlı işçi Sabır, eski asker, yeni kaçak işçi Abdülselam'ın kızı Maruna ile gizlice buluşuyor. Birbirlerine verebilecekleri o kadar az şey varken, yine de âşık oluyorlar; bu işin sonu hiç de belli olmasa da. Afganistan'ın Oscar'a aday gönderdiği bu dokunaklı ilk film, gerçek olaylardan esinleniyor. "Afganistan'daki uzun süreli yıkıcı Sovyet işgali birçok Afganı sürgüne zorladı. Kaçanların çoğu İran veya Pakistan'a sığındı. Bu mülteciler toplumsal konumları da dahil sahip oldukları birçok şeyi kaybetseler de, onurlarını hiç kaybetmediler. Ailemle ben de bir süre önce İran'da mülteciydik; çocukluğumuz ve ilk gençliğimiz orada geçti. Kardeşim Nevit'le birlikte âşık olduğumuz sinema, bize umut ışığı ve kaçış yolu oldu. Küçük Bir Aşk Hikâyesi de bizim ilk uzun metrajlı filmimiz." - Cemşit Mahmudi İyi seyirler filmifullizle.org

2 sene önce eklendi.

2014, Romantik, Türkçe Dublaj, Yabancı

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorumlarınızda filmin konusuyla ilgili detay vermek istediğinizde spoiler etiketinin içine alınız. Örnek: [spoiler]Katil Edward'ın sevgilisi Lisa[/spoiler]

Bu film için 11 yorum var. Siz de görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.

 • begenmedim çok yavan sıkıcı

 • aşklarının gerçekliğini filmin bütün sahnelerine aktarmışlar.. filmin ismi “küçük bir aşk hikayesi” değil “gerçek bir aşk hikayesi” olmalıymış.. kadında gözyaşı erkekte ten kirlenmemişken kalplerindeki duruluğa nifak dokunmamışken böyle son olmamalıydı.. insan umutlarla yaşar.. bir umuttu aşka dair..

 • küçük bir aşk hikayesi mi bu çok basit kalır büyük bir aşk hikayesi çok saf temiz gerçek bir aşk nerde şimdi böyle aşklar o kadar duygulandım ki harika film bilgin yüreğine sağlık bir tanesin

 • cok güzel film. mutlaka izleyin

 • “Viva” Sovyet işgali hem insanlık hemde sosyalizm adına kabul edilemez travmatik bir olay olmuştur. Sovyetler Afgan halkını kurtarmak için değil kendi pozisyonlarını güçlendirmek için girmiş ve yenilmiştir. Bir işgal hiç bir şey adına kabul edilemez.

 • harika bir film olmuş

 • emparyalist güçlerin çıkarları uğruna yıktıkları devletler..devletsiz kalan insanların acıları..sevdasıda acı oluyor..

 • harika bir film. çok duygusal. tavsiye ederim

 • Uzun süreli Sovyet işgali ha! Sovyetler çekildikten sonra Afganistan in ne hale geldiğinin de filmini yapta izleyelim Cemşit Mahmudi kardeş.

 • çok güzel bir film ama filmin sonu saçma sapan bir şekilde trajik bir olayla son bulmuş. sonunu hiç ama hiç beğenmedim. yazık olmuş filme.

 • fragmanını izledim film güzele benziyor hadi bakalım insallah güzel film çıkar.