İMDB: 7.8 ( 1 Oscar adaylığı. 12 diğer ödül ve 17 ödül adaylığı ) Filmin hikayesi günümüzün toplumsal dramını yansıtarak birden fazla karaktere odaklanıyor. Kademe kademe inşa edilen “yeni bir kent”te yaşamaya çalışan insanların mücadelesini ve güvensizliklerine derinlemesine dalarak, insaoğlunun yeryüzündeki köklerine iniyor. Yönetmenliğini yaptığı Dönüş adlı filmiyle adından söz ettiren Andrey Zviaguintsev bu kez Leviathan ile karşımıza çıkıyor. Yönetmen : Andrei Zvyagintsev Oyuncular : Vladimir Vdovichenkov , Aleksey Serebryakov , Anna Ukolova , Roman Madyanov , Aleksey Rozin İyi seyirler filmifullizle.org

3 sene önce eklendi.

2014, Dram, Türkçe Dublaj, Yabancı

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorumlarınızda filmin konusuyla ilgili detay vermek istediğinizde spoiler etiketinin içine alınız. Örnek: [spoiler]Katil Edward'ın sevgilisi Lisa[/spoiler]

Bu film için 26 yorum var. Siz de görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.

 • Film güzel. Klişeleri sevmeyen, topluma ışık tutan filmler arayanlar için Rus toplumunun şu an ki durumunu gözler önüne seren güzel ve izlenesi bir film.

 • Arkadaşlar film aksiyon, canavar felan değil ideoloji, siyasi biraz thomas hobbes felan yani adı üstüne Leviathan 🙂

 • Andrei Zvyagintsev’in il uzun metrajlı filmi the return üde izleyin. bayılacaksınız

 • Beni ağlatan üçüncü film gerçekten duygusal ama ben film den şunu cıkardım insanların en zayıf noktası olan ego kadın kendine sevgili yapıyor ve adam inatla şehri terketmek istemiyor olan çocuga oluyor zaten beni üzende çocugun durumu

 • bunun indirmesini nasıl yapabilirim dostlar yardımcı olabilirmisinz lütfen ?

 • Film görevini yapmıştır.
  Yukardaki yazışmalar bile kafidir derim

 • GUZEL FILMDI FAKAT SONUNU BEGENMEDIM.

 • Çok çarpıcı bir film ve beni çok etkiledi… Herkese tavsiye edebilirim… Ben de Neval Sarp, Mehmet Öner, RedShaman ve Mehmet Öztürk adlı izleyicilerin tartışmalarını okumaktan keyif aldım.. Neval Sarp ve RedShaman adlı izleyicilerin yorumlarına da katılıyorum ve üzerine yorum yapma gereği dahi görmüyorum… Maalesef bu film de anlatılanlar ülkemiz için de aynen geçerli…

 • Öncelikle tarzı,işleyişi ve içinde yaşarken farkedilmeyen ama hukuk ve demokrasi geleneği tam oturmamış,kapital sistemin enfekte edildiği -Ülkemiz dahil- hemen her toplumda yanıbaşımızda yaşanmış ya da yaşanıyor olması çok olası bir dramın bu kadar yalın ve iç acıtıcı hali ile uyarlanıp seyirci karşısına çıkarılmış olması nedeniyle filmin yönetmeni Andrei Zvyagintsev ve izlememize vesile olan site yöneticisi arkadaşıma teşekkür ediyorum.

  Amacım bazı arkadaşlarımın tespitlerine atıfta bulunmak olmamakla birlikte Mehmet Öztürk arkadaşımın ifade ettiği “Doğrudur,her ülke layık olduğu şekilde yönetilir de hangi ülkeler için doğru bu.” cümlesine kendi yorumumu katmak gerekirse bu tanımlama bir sonuç değil sebeptir.Siyasiler kendilerini halk bir süt ise biz onların kaymağıyız şeklinde tanımlarlar.kaymak kısmına katıldığım için değil elbette ama özünde ifadenin ana fikri doğrudur. Layık olduğumuz şekilde yönetilme sebebimiz, toplum bunu hak ettiği için değil ama özünde yeterince eğitimli, insan ve çevre haklarına saygılı,gelişen ve değişen yeni Dünya ve evrensel hukuk kurallarını çok iyi analiz edemeyen toplumların kendi içinden çıkan idarecileri elbette sahip oldukları makam ve mevkileri kendi lehlerine kullanacaklardır.

  Elbette sadece küçük bir bakış açısı ile Rus toplumu veya herhangi bir başka toplumu ve kültürünü yargılamak sağlıklı olmaz. Kaldı ki ben ne Rus bir bayanla evliyim ne de Rus dili ve edebiyatı mezunuyum ama millet olarak bu kadar köklü ve kökleri çok geçmişten gelen bir Ulusu yermeyecek kadar haddini bilmek için bütün bu vasıflara da ihtiyacım yok kendi adıma..

  Özet olarak Mehmet Öner, RedShaman, Mehmet Öztürk arkadaşlarım ve diğerlerine değerli yorumları ve nitelikli bilgilendirmeleri içinde bende kendi adıma teşekkür ediyorum.

 • neval sarp, Mehmet Öner, RedShaman, Mehmet Öztürk isimli arkadaşlara teşekkür etmek için yorum yapıyorum. Çok seviyeli ve öğretici bir tartışma olmuş. Hem bakış açısı hem de bahsi geçen toplumun geçmiş ve güncel tarihi hakkındaki saptamalar ifadeler fevkalade. Çok katı bir filmdi. Olayın gerçekliğini aynen Neval Sarpın ‘da ifade ettiği gibi boş manzaralardaki duyulmayan çığlıklar ile içimize işledi. Bir parçam o sahilde kaldı. Herkesin bakış açısına emeğine sağlık. İyi seyirler.

 • ne karaciğer varmış arkadaş biz de içiyoz diye geçiniyoruz 🙂

 • Konu bana hiç yabancı gelmedi.Sabahtan akşama ülkemde binlerce örneği yaşanıyor.Bırakın toptancılık yapıp,ırkçılık yapıp,birbirinizi eleştirmeyi, siz şu kokuşmuş düzeninizi eleştirebiliyor musunuz? Sokaklardaki çaresizliğimizi,tacizi,tecavüzü,hırsızlığı,kullanılan uyuşturucuyu,ekmek parası uğruna ölenleri,sınırımızdaki vahşeti,aynı vahşeti bu topraklarda düşleyenleri,vahşetin değirmenine su taşıyanları,orta çağdan daha geri zihniyetleri görüp sanata yansıtabiliyor musunuz?

 • “Mehmet Öner” isimli seyirciye söylemek istediğim bir kaç şey var. Birincisi Rus dili ve edebiyatı mezunuyum. Ve eğitimimi Rusya’da aldım. (Нижний Новгород) Bahsettiğin yer Moskova. Moskova’daki yaşam tarzı ve ahlak seviyesi bence bütün bir toplumun kendisini temsil etmemektedir. Sizin söylediğiniz açıdan bakılırsa İstanbul bütün Türk milletini mi yansıtıyor? Ben söylediklerinize kesinlikle katılmıyorum. Ahlaki olarak bir çıkmaza girildiği muhakkak ki doğrudur. Fakat bu o toplumun bilinçsiz olduğu anlamına gelmiyor. Bir Rus hanımefendi ile evli olduğunuzu söylemişsiniz. Ben bir Rus ile evlenmenin eşiğinden döndüm. Yani demek istediğim o milletten birisiyle evlenmek ya da çok yakın dostluk kurmak, o millet hakkında ansiklopedi yazmanızı sağlamaz. Hele ki Rusların ansiklopedisini yazmak bence imkansız. Ünlü çağdaş Rus düşünürü Aleksandr Dugin bile kitaplarında ve sunumlarında Rus toplumunun bir kimlik krizi yaşadığından bahsetmiştir. Kimlik krizi yaşayan her toplumda bu tarz ahlaki düşüşler olacaktır. Maalesef Türkiye’de de ciddi anlamda bir kimlik krizi yaşanmaktadır. Ve bu hem yolsuzluklarla hem de ahlak seviyesinin düşmesiyle göze çarpmaktadır. Bahsetmiş olduğunuz o meşrebi geniş kişilerden Türkiye’de de fazlasıyla bulunmaktadır. Film hakkında yapmış olduğunuz yorumlara çoğunlukla katılıyorum. Ancak Rusların ansiklopedisini yazabileceğiniz konusunda inanın çok derin şüphelerim var 🙂

 • Sinemada ne anlatıldığından daha önemlisi nasıl anlatıldığıdır.

  Çok iyi bir film.

  8/10

 • mehmet Öner arkadaşa cevabımdır.

  Doğrudur,her ülke layık olduğu şekilde yönetilir de hangi ülkeler için doğru bu.Dünya’nın ilk sosyalist devrimini yapmış ülke içinde mi.?Hiçbir halkı küçümsemeyin, aşağılamayın.Sizin çvrenizdeki birkaç çürümüş insan müsvetteleriyle bütün bir toplumu yargılamayın.Bugün Rusya en iyi
  eğitim gören toplumların başında geliyor.Her koşul altında dünya çapında sanatçı ve bilim adamı yaratmış uluslardan biri.Diğer bütün gelişmeye açık toplumlar gibi onlat da Putin ve benzerlerini ezip geçeceklerdir.

 • Thomas Hobbes’in Levıethan isimli kitabıdır. Filmde aksiyon macera aramaya gerek yok. Levıethan mutlak güç ve yetkilere sahip egemen devleti ifade etmek için kullanılır. Ben beğendim Felsefeci olarak. Tavsiye ediyorum.

 • hayatta böyle şeyler oluyor hak etmediği halde her şeyini kaybetmek zor .Güzel bir dram filmi.

 • Merhaba arkadaşlar;
  İnsan milletleri hakettikleri şekilde yönetilir.
  Hepimiz bunda hemfikiriz diye düşünüyorum.
  Film Rusya’da hiç yaşamayan, Rusları özellikle Moskova’da yaşayanları hiç tanımayan insanlar tarafından izlendiğinde “neval sarp” ve “RedShaman” isimli seyircinin yorumları ortaya çıkıyor.
  Ben bir Rus ile evliyim ve Moskova’da yaşıyorum.
  Size bu milletin ansiklopedisini yazarım.
  Bunlar kadar duyarsız başka bir millet daha yoktur.
  Adamın masasından karısını kaldırıp götürüdüklerinde bile en ufak bir tepki göstermeyen bu alkol bağımlısı, özgüvensiz, kapitalizmin uşağı, zavallı insancıklardan toplumsal, politik, insani duyarlılık bekleyemezsiniz. Çünkü işlerine gelmiyor.
  Bu filmde işlenen konuların hepsi ve daha fazlası gerçektir.
  En az bizim ülkemizde olduğu kadar, bu ülkede de politikacılar, idareciler, memurlar ve toplumun diğer bireyleri boğazına kadar yolsuzluğa bulaşmıştır.
  Ancak kişisel olarak zerre kadar hazzetmediğim Putin bu duyarsız milletten -gerçi votka fiyatlarına bir duyarlılık göstermiyor da değiller-, en azından kendi seçmeninden biraz az olsun karakter sergilemelerini ve adamlık göstermelerini beklemektedir.
  Maalesef bunu bulamamakta, çareyi şişirme mill bayramların kutlamalarında nutuk atmakta ve sağa sola savaş açarak bir nevi kişisel tatmin sağlamaya çalışmakta bulmaktadır.

  Evet, son cümle beni de yordu:))

 • Supernaturel’deki Leviathan’lardan bahseden arkadaşım, orda ejderha anlamına geldiği için o ismi kullandılar. Bu filme adını veren Leviathan, Thomas Hobbes’un Leviathan isimli kitabıdır ve o kitapta dönemin toplumsal gerçekleri anlatılmıştı.. Filmin konusuna uygun bir ismi var yani..

 • Rusya da çoğumuzun doğasına ve atmosferine yabancısı olduğumuz küçük bir kasabada yaşayan insanların dramlarını olağan akışı içinde anlatan güzel bir film.

 • Rusya’da Putin rejiminin alegrosi gibi.Filmin isminden de anlaşabileceği gibi, çok başlı canavar (Leviathan) Rusya’da temel insan haklarını yerle bir ediyor. Mafyacı belediye başkanının çocuğu kilisede kameranın yakın çekimiyle gösteriliyor. Çocuğun Putin’e benzemesi çok manidar.Issız doğa manzaraları, yine mafyacı papazın ikiyüzlü konuşmasının ardından uzun uzun gösteriliyor.Hayatları mahvedilen insanların çığlığının duyulmadığı bir dünya. Kolya’nın papaza dediği gibi Tanrı nerede sorusunu yanıtlar gibi. Bütün bu yozlaşma votka içerek yavaş yavaş intihar etmek zorunda bırakılan insanların dramı anlatılıyor bir yandan. Votkanın nasıl milli bir içki olduğu da ironik bir şekilde gösteriliyor milli içki milli intihar anlamına geliyor sanki. Filmin diğer adı şöyle olabilirdi “Putin rejiminin korko ve sefaleti”

 • Böyle bir filmden aksiyon veya macera beklemek yanlıştır. Film Rusya’daki düzeni ve hayat anlayışını çok güzel bir şekilde gözler önüne seriyor. Aslında filmde Türkiye’de yaşanan bir takım olayları da görebilirsiniz. Bence duyguların ve gerçeğin harika bir biçimde işlendiği müthiş bir drama filmi olmuş.

 • Film Rusyadaki çürümüş sistemi eleştiriyor evi elinden alınmak istenen adamın dramı bolca votka içip ama sorunlarını çözemeyen insanların çaresizliği.Ben çok beğendim.

 • SAKIN İZLEMEYİN. BEYNİNİZİ ÜZMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY YAPMAZ.

 • Harika begendım.

 • LEVİATHAN supernatural’de insanları yiyen kılık değiştirebilen castiel’i parçalayıp içinden kaçmış yaratıklardı. gördüm filmi ve sevindim. sonra bi baktım alakası yok. kurşun yedim sol yanımdan hey 🙁