Talihin kendisini Topkapı Sarayı’na sürükleyip Sultan 1. Ahmet’le karşılaştırdığı Emine, saray geleneklerine aykırı olmasına, padişahın annesi Handan Sultan ve Topkapı Sarayı Haremi’nin tek hakimi olan Büyük Valide Safiye Sultan’ın muhalefetine rağmen 1. Ahmet’in kararından vazgeçmemesi neticesi nikâhlanır ve Ahmet’in taktığı Mahpeyker adını alır. Safiye ve Handan sultanlar evlilikten duydukları hoşnutsuzluk nedeniye Mahpeyker’i ‘Saray adetlerine alışsın, yol yordam öğrensin’ gerekçesiyle padişahın yanından uzaklaştırır ilgisini kendi buldukları Mahfiruz’a yönlendirip Mahpeyker’i unutturmaya çalışırlar. Ahmet’in ne zaman sorsa ‘Eğitimi devam ediyor’ cevabını aldığı süreçte Mahpeyker haremin iki güçlü kadının emriyle hırpalanır, ezilir ve Mahfiruz, Sultan Ahmet’in doğan ilk çocuklarının annesi olarak haremde itibar kazanır. Ümitsizliğe kapılan Mahpeyker’in talihi bir kez daha saraydan kaçmaya kalkışıp yakalandığı an tersine döner. Sultan Ahmet, Mahpeyker’le bir araya gelmesini büyükanne ve annesinin engellediğini öğrendikten sonra kendisine söylenenlere inanmakla hata yaptığını anlayıp ayrılmamak üzere Mahpeyker’le bir araya gelir... Hanım Sultan mevkiine yükseldikten sonra Osmanlı Sarayı’nın gördüğü son büyük aşkı yaşayan Kösem Mahpeyker, 1. Ahmed’in 28 yaşında hastalanıp ölmesiyle Sultan Mustafa ve Genç Osman’ın kısa süreli saltanatları döneminde konumunu yitirse de, on yaşındaki oğlu 4. Murat’ın tahta çıkmasıyla onun ülke yönetim sorumluluğunu üstlenecek yaşa gelmesine kadar on yıl Saltanat Naibi olarak imparatorluğu yönetir. Sultan Ahmet’in son verdiği kardeş katli uygulamasını tekrardan başlatan 4. Murat’ın hayatta kalan tek şehzade İbrahim’i öldürtmesinin önüne geçmesiyle Osmanlı hanedanının son bulmasını engelleyen Mahpeyker Kösem bundan sonra geçmişte sahip olduğu büyük güç ve iktidarı yeniden elde etmek için, darbe, suikast dahil her yolu kullanarak mücadeleye girişecektir. İyi seyirler filmifullizle.org

6 sene önce eklendi.

2010 Filmleri, Dram, Tarih, Yerli Filmler

, , , , , , ,

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorumlarınızda filmin konusuyla ilgili detay vermek istediğinizde spoiler etiketinin içine alınız. Örnek: [spoiler]Katil Edward'ın sevgilisi Lisa[/spoiler]

Bu film için 68 yorum var. Siz de görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.

 • Bir osmanlı hanedanlığı anlatılan filmin sonundaki müzükle alakasız bir müzik !! filme gelince idare eder vakitiniz bolsa izleyin

 • Oyuncular çok sönük ve çok yapmacık.
  Hiç birininki gerçekçi değil.
  Özellikle Başak Parlak rolünün hakkını hiç verememiş.Hiç olmamış.
  Bir filmde Oyunculuklar yetersiz kalıyorsa,ondan birşey beklemeyin.
  Muhteşem yüzyıl la karşılaştırıyorum da,arada çoook uçurum farkı var…

 • Muhteşem yüzyıldan sonra çok sönük kalmış..atlata atlata izledim çok sıkıcıydı

 • malesef daha ıyı bır tarıhı anlatım olabılırdı.fılmın yarısı klasık haremle gectı.ogullarıyla gelınlerıyle olan dıyalogları fazla yansıtılmadı.cok daha ıyı olabılırdı.genede osmalı tarıhı sevenler ıcın fena bır fılm degıl.

 • bence siz osmanlı hakkında film yapmadan bi düşünün öyle çekin o ne terbiyesiz sahneler vardı kösem sultanın halvetteki hali ne berbat bişey di o öle be ıyy iğrendim doğrusu filmde doğru düzgün saltanat taht kavgaları felan göstermeden bodoslama olarak öpüşme sahnelerine dalmışsınız arkdaşım yok böyle şey 1. ahmed hiçmi savaş yapmadı arkdaşım sanki osmanlı padişahlşarından bir tanesi kösem sultan gbi anlatmışsınız olmaz böyle şeyy

 • Mahpeyker Kösem Sultan gibi önemli bir karakter beyaz perdeye ancak bu kadar kötü aktarılabilirdi. Kurgu oyunculuk herşey berbat zaman kaybı izlemeyin arkadaşlar

 • bence güzel film olmuş

 • Osmanlı tarihinin en güçlü kadın sultanlarından biri olan kösem sultanın hayatını oldukça güzel yansıtmışlar lakin oyuncular çok sadeydi onun dışında beğendim tarih filmlerini çok severim kösem sultanı çekemeyenler utansın insanoğlu bir kez ekmek yediği kapıya ihanet ederse gerisi muhakkak gelir..

 • çok güzel bi film muhteşem…..

 • bence güzel bi film değildi özellikle tarihi bilmeyenler için oldukça anlamsız gereksiz ayrıntılar üzernde fazlaca durulmuş fakat bazı durumlara da hiç değinilmemiş izlerken sıkıldım.

 • İNSANIN İÇİ BURKULUYOR GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ KADINLAR SALTANATTA DAHA ACIMASIZ VE KİNDAR

 • tek kelimeyle harika bir filmdi.büyük bir zevkle izledim…

 • bu arada sevgili yapımcılar ilginç bir dönem filmi çekmek istiyorsanızda bunu kösem sultanla yapmayın kösem sultanın örnek aldığı hürremin güzel biir filmini yapın fakat sunuda ekleyin o filme muhteşem süleymanın nikah kıydırdığı o kadın hareme cariye olsun diye değil hizmetçi olsun diye gönderildi muhteşem yüzyılın ilk bölümünde haremde kızlık bozuyorlar yalandır haremdeki bütün cariyeler padişah hakkıdır hürrem o raya kıbrıs hanının gözden düşen cariyesi olarak hizmetçilik yapsın diye gönderildi…kısaca çok övündüğümüz osmanlı imparatorluğunun entrikalarına bakın başka imparatorluklar siyasi entrikalarla çökerken bizzz kesinlikle kadın için gittik yahu:)

 • çok saçma anlatılmış bence ya arkadas kadınının nasıl sultan olduğu yok 10 yılda neler yapıldı bilinmiyor.4. muratın annesi bu kadın 4. muratı tahta cıkartmak için 1 padişahı delirtti diğerini boğdurttu bu süre içinde 4. muratı delirtti ve tahta hükmetti 4. murat artık etkilenmeyince de onu boğdurup yerine başka bir padişah getirdi.öldürmeyi düşündüğü 4. mehmet ise osmanlıyı 150 yıl daha fazla ayakta tutan isimdir.kösem sultan osmanlının başına gelmiş geçmiş en büyük felaketlerden biridir.ilk ise malum hürrem sultan:) padişah analarını okuyun..

 • fena değil..

 • şahane olmuş osmanlının iki dişli kadınlarından biridir kosem sultan yaşadığı çileyi taht kawgasını gelinine hırsnı we sehzadelerin katledilmesnde hürrm sultanı bile geçn kendi öz torununu oldren bir valide sultan idi savaşlarda we ülke yonetiminde oğlu göstergesyle kndi yoneteblen we hünkarını yatağnda kaybeden bir hıslı kadndrrr

 • Çok güzel olmuş gerçek osmanlı bu işte osmanlı tarihiyle yakından ilgilerinyor araştırıyorum bu film bana çok şey kattı kendi tarihimizi avrat pazarına çevirenler utansın diyorum.

 • tamamen vakit kaybı…

 • osmanli sarayindaki entrikalari anlatan bir film baksan da olur bakmasanda, heyecan yok, bisi yok.ama tarih sevenler icin guzel

 • sezen aksu şarkısı iyi olmamış ama film fene değil. görsel efekt hiç yok.

 • Osmanlı devleti çokuş döneminde bu şekilde mi konuşuluyodu arkadaş gününümüz türkçesiyle konuşuluyo ses tonları korkunç müzikler hoş diil kıyafetlerde aynı şekilde başlı başına korkunç bi film olmuş muteşem yüzyıl şu yönden güzel, konuşma tarzı osmanlı döneminde olması gerektiği gibi ve gerçek bi oyunculuk var o filmde oyuncular bence mahpeyker filminde çekmiş olmak için oynamışlar gayet yapmacıklar ve filmi oldukça sıkıcı ve yapay göstermişler mimikleriylede .

 • çok güzel olmuş emeği geçenlerin ellerine sağlık taktir ve tebrik ediyorum.ben bire bir izlerken hissettim ,o dönemi en iyi şekilde her noktada tasvir ettiklerini düşünüyorum.herkese tavsiye ediyorum.iyi seyirler..

 • bence abartısız ve de gerçekçi olmuş…hiç birşey dallandırılıp budaklandırılmamış.ama osmanlı devletini haremde geçen entrikalarla değil de dine olan sadakatleriyle insanlıklarıyla tam bir müslüman oluşlarıyla anlatsak daha güzel olmaz mı..tüm dünya ve de yeni nesile osmanlı devletiyle alay etmelerini mi istiyorsunuz…her kesin mahremi evinde kalsa olmaz mı…ayıp günah ya adamlar allah kabul etsin namazında niyazında insanlarmış…bi kaç müslüman bozmalarının osmanlı devletini ayaklar altına sermeye hakkı yok diye düşünüyorum…

 • bir dönem dünya ya hükmeden osmanlı imparatorluğu padişahlarının, validelerinin, eşlerinin ve çocuklarının hayatı abuk sabuk muhteşem yüzyıl gibi kurgu dizilerle ya da böyle içeriği zayıf yönetilmiş filmlerle anılması gerçekten çok üzücü!!
  şu yönetmenler bence en iyisi tarih kitapalarını baştan okusunlar o dönemi anlatmak bu kadar basit olmamalı!!
  teşekkürler admin emeğinize sağlık kusursuz bir site burası başarılarınızın devamını dilerim!!

 • çokk güzel en azından muhteşem yüzyıl gibi açık deil ama gende osmanlıya benzetememişler

 • sizlere bu filmede anlamsız gelen yeniçerilerle baltacıların savaşması basit olabilir… filmi beğenmeyenler için söylüyorum… siz deli ibrahimi araştırın … ondna sonra mahkeyper filmine hak veririsiniz….

 • muhteşem yüzyıl kurgu bu daha belgesel tarında aradai farkı ayırın artık biri kurgu diğeri belgesel tadında güzel ikisi ayrı olduğu için karşılaştırma yapma yanlış zaten..

 • Film güzel ama bazı yerleri hiç anaşılmıyordu

 • film güzel ama hiç birşey annaşılmıyor

 • Hayatımda izlediğim en ama en güzel filmlerden biri muhteşem yüzyılda gerçekler bu kadar anlatılmıyor.Dönemden haberdar olmak isteyenler bu filmi izlemiler muhteşem yüzyılı değil.Muhteşem yüzyıl sadece Hürrem Sultan ve onun saçmalıklarından ibaret.

 • hayatımda izlediğim en karmakarısık dizi ayrıca tarihini bilmek isteyen daha faydalı ve öğretici sitelere basvursun bir sinema filmiyle tarih öğrenilmez asıl osmanlınbu değil.muhteşem yüzyıl daha güzel

 • cok kötüydü..yani osmanli diye övündügümüz osmanlinin tarihine bakinca kardes kani ile yikanmis bir osmanli var..yani simdiki para kavgasi o zamanin taht kavgasi..zerre kadar övünülecek yani yokmus!sürekli taht icin öldüren öldürene..islamda olmayan seyi islam devleti diye yutturdular..

 • Sultan ahmet ıle Sultan mehmet arasında 4 padısah war onları gecmıs (mustafa han, Genc osman, 4. Murat han, 1. İbrahım) bunları anlatmadan fılm yapıon ve goruntu kalıtesı esyalar fln cok dandık kotu fılmdı.

 • ya keşke seyretmeseydim tek kelimeyle zaman kaybı

 • BEN FİLMDEN ÖTE O DÖNEMİN SARAY MANZARASINI İBRETLE İZLİYORUM HEP.O MUAZZAM ENTRİKALAR.BUDA AİLESİNDEN ZORlA KOPARILMIŞ KIZ VE ERKEK ÇOCUKLARININ YAPMASI GEREKEN DAVRANIŞLAR HERHALDE.YANİ HAYATTA KALMAK İÇİN GAMMAZLAMAK ALT ETMEK ÖLDÜRMEK.ZAVALLI CARİYELER VE DEVŞİRMELER.ONLARIN YERİNDE OLMAK İSTEMEZDİM.AMA SADECE OSMANLI DEĞİL DÜNYADAKİ TÜM SARAYLAR BENZER DURUMDAYDI.

 • yaa filde bişey yokta öykü çelik iğrenç oynuyo yaa resmen midem bulanıyo o kadından yaa aptalın teki….

 • :)) Tarih bilgisi olmayanların filmden hiçbirşey anlamamaları gayet doğal. Beğenmiyorlar haliyle. Tarih öğretmeniyim ve sinema filmine sığdırılabilecek kadarıyla gayet güzel bir yapıt olmuş. Tebrikler.

 • çok çok beğendimmmm

 • muhteşem yüzyıl sadece kurgudan ibaret. saçma sapan aşk entrikaları. devlet işlerinden çok haremdeki şehvett. hayatımda bu kadar saçma bir dizi görmedim. dizi dediğin budurrrrrrrrrrrrrrr

 • bişe dicem yanide muhteşem yüzyıl kadar güzel değil ve muhteşem yüzyılı hiç bir osmanlı filmine değiştirmem çünkü o kadar sewiyorum ki yani ne olcağınıda siz bilin ve mahpeyker mçirkin demiyorum güzel ama anlamsız bi filmdi allah aşkına bi muhteşem yüzyılı bakın bide mahpeykere en güzeli muhteşem yüzyıl valla ben hiç bir osmanlı filmine muhteşem yüzyılımı değiştirmem ?????

 • çok güzel olmuş hiÇ sıkılmadan izletim

 • bence muhteşem yüzyıl da bu filimde çok güzel bu filmin savaş sahnelerinde sıkıldım ama o da anlayışa bağlı bir durum muhteşem yüzyılı ise her hafta iple çekerek izliyorum yanlız şunu anlamadım dizide nerede şah ismail ile dalga geçiliyor?

 • gerçek osmanlı bu deil bu film bir yalanlar sinsilesi reklemını görmüştüm ve kesinlikle filmin yapımcısıda batı yı örnek alan peşkeşçi zavvalı bir zihniyettir

 • falaka sahnesi nerede

 • çok güzel bir filim bence hiçde zaman kaybı degil tarihi anlatyor ne güzel

 • YUKARDAKİ YORUMLARIN TAMAMINA YAKINI BAYANLAR TARAFINDAN YAPILMIŞ..SANKİ HAREM DEKİ CARİYELERİN ÇEKİŞMELERİNİ ANIMSATTI BANA. DEMEKKİ OSMANLI VE HAREM HAYATINI KADINLARIN DAHA ÇEKİCİ BULDUĞU BÖYLECE ORTAYA ÇIKMIŞ OLDU..FİLM GÜZEL VE ANLATIMI BAKIMINDAN YALIN OLMUŞ..MUHTEŞEM YÜZ YILLA KIYASLAMAK YANLIŞ..

 • Mahpeyker Koşem Sultan çox yahşi bir film, Mühteşem Yüzyila geldikde ise kimsenin Fateh ve Şahenşah ŞAH İSMAYİLİ küçük düşürmeye hakki yok!!!
  Bunu riza diyil,taleb ediyorum.

 • Şanı Yüce Osmanlı Hanedanı müslümanlığı, ResülAllah Hz. Muhammed Efendimizin(SAV) ümmetliğini iftiharlara, şükürlere layık; bütün müslüman alemine örnek olarak yaşamıştır, yaşatmıştır. Ecdadına laf söyleyen, laf söyleten bizden değildir. Övgülere boğulan ‘Muhteşem Yüzyıl’ adlı entrika ve yalan dolu, tek bir karesinde Allahına ibadeti içermeyen, kadınların sürekli didiştiğini, birbirini çekemediğini zehirlediğini öldürmeye kalkıştığını,akılların sürekli belden aşağı çalıştığını gösteren, kadınların yarı çıplak dolaştığı, takıların dekoltelerin; reyting kazanmak uğruna avrupai, bizim kültürümüzü; medeniyetimizi yansıtmayan abiyelerin giyildiği HALVET in RABBle başbaşa kalmak dışında her anlama getirildiği saçma sapan bir dizidir. İtihaf gibi yüce bir görevi görüp öğrenmektense; entrika, dedikodu, kavga, haksız çekişme izlemeye meraklı; Türk olduğunu iddia eden; yozlaşmış, ahir zamanın zayıf insanları bizden değildir. Osmanlı ve müslüman evladı olamazlar zaten.

 • ne kadar kötü olsada halkın sevdigi bir kadınmş ayrıca muhteşm yuzylda osmanlın en ihtişamlı dönemi alatlmakta burda ise bir çöküş dönemi ele alnmştır

 • Bu Film yanlış
  Mahpeyker yerli bir Rum kadın ve Anastasia adında.

 • bu filmi muhteşem yüzyılla kıyaslamanız çok saçma.o güzel bir dizi ama osmanlı dönemini yansıttığını düşünmüyorum.bu film biraz daha gerçekçi.

 • fena değil ama bi kadının devlet işlerine karışması hoş degğil hürrem bu kadının yanında sütten çıkmış ak kaşık kalır

 • bence iğreeeeennnnçç hayatımda izlediim en iğrenç filmdi muhteşem yüzyıl kiiimm bu kiimm o buna bin basaar

 • olayları güzel anlatmışlar ama giyim ve bazı konularda dönemi yansıtmıyor

 • muhtesem yuzyilda koskoca SAH ISMAIL ile alay eilmis boyle bir yazisma sultan suleymanla sah imayil arasinda sahin methiyyesine karsi alayci cevabmi vermis koca suleyman buna asla inanmam tarihi filimleri yaparken bazi hasaiyyetlere dikat etmeli hic bir fatihin sah ismail veya baska ecdadlarimiz la aalay edilmemeli ecdalarimiza saygi lutfen

 • cok guzel filim cok beyendim ve tarhi gercekelin saptirilmadigi filim muhtesem yuzyildaki gibi diiyl

 • çok güzel olmuş ayrıca gerçekçi de olmuş.hiç sıkılmadan izledim.

 • Kusuruma bakmayın o halde Arzu hanım…sevgiler

 • safiye hanım sanırım yanlış anladınız ben yorumu size yapmadım üzerinize alınmayın görüşlerinize katılıyorum benim cevabım başkasına yapılan yorumları okursanız anlarsınız

 • Arzu hanım siz önce okuduğunuzu anlamaya çalışın sonra bana laf atın orada film diye bahsettiğim Kösem Sultandır Muhteşem Yüzyıla film yazmışmıyım tekrar okuyun isterseniz Hem kalkıp Kösem Sultanla Muhteşem yüzyılı kıyaslamak gibi bir saçmalık yapıyorsunuz hem de daha benim yazdığım yorumu idrak edemeden laf söylüyorsunuz oturun da tarihinizi öğrenin böyle saçmalıklarla vakit kaybetmeyin komik oluyorsunuz

 • Arkadaşım hatırlatıyım seyrettiğin dizi değil film bunun ayrımına varamıyosun daha bu filmle muhteşem yy arasında ki farkı nasıl yorumlayabiliyosun hayret…

 • Çok güzel bir film dönemine ait gerçekleri çok güzel yansıtmış Muhteşem Yüzyıl sizin diğer dizilerden alışık olduğunu yerden haremden aşktan entrikadan bahsediyor da ondan bayılıyorsunuz Muhteşem yüzyıl Osmanlının en parlak dönemini yansıtıyor Kösem sultan ise osmanlının gerileme döneminden bahsediyor ikisi de bu kadar farklıyken nasıl kıyaslayıp da bu yorumları yapıyorsunuz hayret

 • hayatımda gördüğm en berbat osmanlı dizisi kesinlikle berbat her yer her yerde hiç bir şey anlamadım kimse kusura bakmasın ama muhteşem yüzyıl a laf edeceğinize şu filme bakın önce muhteşem yüzyıl bin basar

 • gerçekten berbat ötesi …

 • çok güzel filim muhteş yüzyılı seyredenler önce bu filmi seyretmeli asıl Osmanlı bu Osmanlı…

 • mükemmel

 • sinemada izlemiştim zaman kaybı bence

 • cok güzel olmus