facebook'a ekle facebook'a ekle twitter'a ekle myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle rss abone ol

Nuh Büyük Tufan – Noah 2014 Türkçe Altyazılı izle |"Nuh Büyük Tufan – Noah 2014 Türkçe Altyazılı izle" için 387 yorum yapılmış (Sizde görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.)

Sayfalar: « 12 3 4 5 6 7 [8] Hepsini Göster

 1. dolunay dolunay Temmuz 18th, 2014 saat 04:16

  film saptırılmış bilmem ne diye yorum yapan arkadaşlara cevap olarak birşeyler yazmıştım ama kime neyi anlatıyorsun diyerek sildim…İslam Dinine inanmayan adamlardan Kurana uygun film çekmelerini bekleyene neyi anlatacaksın ki.

 2. Anonim Anonim Temmuz 18th, 2014 saat 10:31

  kaçınız nuh la beraber yaşadı. kuran ın değişmediğini nasıl garanti ediyorsunuz. seksen savaş olmuş seksen kere yakılmış nüshalar… film bu belgesel değil…

 3. Nejat Anılmış Nejat Anılmış Temmuz 19th, 2014 saat 01:25

  Senaryo Tanrıdan, film insandan olunca, işe biraz insan eli karışınca
  haliyle mükemmellik tanrıda kalıyor.
  SEYREDİN, bakın bakalım benim duygularımı paylaşacak mısınız?
  Teşekkürler Bilgin.

 4. defne defne Temmuz 19th, 2014 saat 18:15

  film sürükleyici olsada bazı kısımları kafamda oturmadı o canavarlar mesela mantıkdışıydı oonun dışında vakit geçirmek için izliyenler için güzel bir film

 5. Sezayi Sezayi Temmuz 20th, 2014 saat 04:52

  Film 10/6.5 güzel olmasına rağmen bazı sahneler gereksiz ayrıntılar nedeniyle uzatılmış ve izlerken yeter artık dedirtyor. Her ne kadar bunun bir film olduğunu bilsek de

 6. serdar serdar Temmuz 20th, 2014 saat 13:24

  anonim!! inanmıyorsan inançsızlığını kendine sakla . kuranın tek bir harfi bile değişmemiştir. 1400 yıl önceki kuranı kerim topkapı sarayında vardır. git bak bir harfi bile değişmemiştir. çünkü kuranı Allah koruyor. araştırmadan konuşarak burada milletin imanını sarsmaya çalışma.

 7. Ali Ali Temmuz 20th, 2014 saat 17:38

  film doğru kurgulanmamış..film deyip geçmek mümkün değil.. Din bilgisi olmayanlar bu tür filmlerden ciddi derecede etkilenirler…Kuran-ı kerimde geçen ile ilgisi yok… saygılar..

 8. süleyman yalçın süleyman yalçın Temmuz 20th, 2014 saat 19:43

  anonim sözüm sana sen hiç kuran okumadın mı hadis dinlemedin mi yuce allah diyorki kuran benım hımayem altında yok edilemez degiştirilemez tevratmu mu zebur mu en son din islam degiştirilemez yarumda farklılık olur alimlere gore ana ana tema aynıdır cahil cahil konusma günaha girme

 9. tanı tanı Temmuz 21st, 2014 saat 03:03

  Güzel değil ama izlenilebilir bir film.

 10. albatros albatros Temmuz 21st, 2014 saat 03:15

  tamamen saptırılmış bir film izlemeye hiç gerek yokmuş ve Anonim arkadaşıma hitaben: Sen o seksen kere olmuş savasın hangisin de yer aldın da biliyorsun nüshaların yakıldığını, inanmak için somut bir şey istemek mi lazım, hoş somut bir şey istiyorsan aynanın karşına geçip kendine bak yoktan var et kendinden bir tane. bir şeyin garantisi var o da senin gibi inanmayanların cehennemde yanacağı

 11. çiğli klima çiğli klima Temmuz 21st, 2014 saat 06:46

  Filmin fragmanını izlediğinizde harika bir filmmiş gibi görünüyor fakat film o kadar da harika değil. Filmin en güzel sahnelerini zaten fragmanlara koymuşlar. Şahsen ben çok daha güzel bir film bekliyordum.

 12. by_blue by_blue Temmuz 21st, 2014 saat 18:13

  hersey için cok sağolun emeginize saglık

 13. dolunayda aşk dolunayda aşk Temmuz 21st, 2014 saat 21:34

  çok güzeldi muhteşem bir film resmen ağladım. en sonu çok iyi bitti. yalnız oğullardan birinin gitmesi biraz kötü ekledi. çok güzel bir aile oldular. bu film hiç de zaman kaybı değil.

 14. mahony mahony Temmuz 21st, 2014 saat 21:43

  dolunay arkadaş haklı…alakası olmayan sahneler kullanılmış…kurana uymammışlar…onlardanda bu beklenir zaten..filim kısır döngü içinde geçiyor…duygusallığı idare eder…

 15. cengiz cengiz Temmuz 22nd, 2014 saat 22:55

  sözüm Anonime kurannı kerim nakadaar savasta olsa yakılsada degiştirilemez sen bunu bırazcık arastır ondan sonra yorum yap film bana gore ıyı degıl kendı akıllarındakı seneryoyu yazmıslar peygamberimize ınanmayan kısılerden daha ne beklersın

 16. cengiz cengiz Temmuz 22nd, 2014 saat 22:58

  Hz Nuh’un hayatı
  Hz. İdris göğe çekilmeden önce halkı aydınlatmaları için ümmetinden bazı din alimlerini görevlendirmişti. Bu alimler, Arap yarımadasının farklı yörelerindeki insanlara doğru yolu göstermek için, ellerinden gelen gayreti gösteriyorlardı. Güzel ahlakları ve tatlı sohbetleri sebebiyle, halk tarafından, sevilen ve sayılan bu alimler, vefat ettikten sonra, insanlar onları hayırla anmak ve hatıralarını yaşatmak için heykellerini yapmaya karar verdiler. Bunun üzerine Vedd. Suva, Yegüs, Yeük, Nesr adlı bu çok kıymetli kişilerin heykelleri yapıldı.
  Daha önce iman edenler, farz ibadetlerini yapıyor. bunun yanı sıra bu heykellerin etrafında, toplanıyor, onların nasihatlerini hatırlıyor ve gösterdikleri doğru yoldan ayrılmamaya çahşıyorlardı. Önceleri iyi niyetle yapılan bu hareketler, ileriki zamanlarda, yanlış sonuçlar vermeye başladı. Çünkü bu heykellerin dikiliş gayesini hatırlamayan, bilmeyen insanlar, zamanla bunlara tapmaya başladı. Yeryüzünde Yüce Allah’ı terkedip puta tapınma adetide böylece başlamış oluyordu. Artık insanlar Allah’a ibadetten uzaklaşıp, kendi elleriyle yaptıkları, tahtadan, tunçtan, çamurdan heykellere tapıyorlardı.
  Bunun üzerine Yüce Allah Hz. Nuh’u kırk yaşındayken peygamberlikle görevlendirdi. Hz. Nuh Mezopotamya’da bugünkü Küfe şehrinin bulunduğu yerde yaşıyordu. Hz. İdris’in torunuydu. Peygamberlik görevini alınca önce halkı tek tek gizliden gizliye davete başladı. Belli bir müddet sonra ise davetini açıktan açığa yapmaya başladı.
  – Ey kavmim Allah’a ibadet edin. Ondan başka ilahınız yoktur. İyi yürekli, temiz ve güzel ahlaklı olanlar, bu davete evet demişlerdi. Bunların çoğunluğunu yoksul kimseler oluşturuyordu.
  Zengin kibirli zalim kötü huylu kimseler ise putperestlikte ısrar ediyor, üstelik, Nuh Aleyhisseläm’a
  ağır hakaretlerde bulunuyorlardı. Onlar Hz. Nuh’u dinlememek için, kulaklarını tıkıyor, yüzünü
  görmemek içinde elbiseleriyle başlarını örtüyorlardı. Putperestler, Hz. Nuh’a inananların azda olsa artmaya başladığını görünce bu gidişe engel olmak için, müminlerle alay etmeye onları küçük düşürücü, kötü davranışlarda bulunmaya başladılar. Halbuki Hz. Nuh ve müminler onların kötü davranışlarını sabırla karşılıyorlardı.
  – Ben size, gönderilmis güvenilir bir peygamberim.
  Allah’tan başkasına kulluk etmeyin. Yoksa sizi mahvedecek günün azabından korkuyorum.
  Putperestler ise ona şöyle karşıhk veriyorlardı:
  – Ey Nuh sen peygamber olduğunu iddia ediyorsun. Halbuki sende bizim gibi bir insansın. Bir insan nasıl peygamber olur. Üstelik senin yanında olanlar, aşağı tabakadan, fakir ve yoksul insanlar. Eğer davanda haklı olsa idin, bizim gibi akıllı ve zengin insanlarda, sana tabi olurdu. Senin bizden ne gibi üstün bir tarafın varki sana uyalım.
  – Benden önce gelen peygamberler, birer insan oldugu gibi, bende bir insanım.
  Çünkü insanlara ancak benim gibi bir insan klavuzluk yapabilir. Bana inanan kimselerin, fakir olmaları davamın doğrulugunu gölgeleyemez. Yüce Allah insanların soyuna sopuna, zenginliğine fakirliğine bakmaz. Allah insanların dindarlığına kalbindeki Allah korkusuna bakar.
  Putperestler; Hz. Nuh’un servet sahibi olmak niyetiyle, böyle davrandığını iddia ettikleri zaman, onlara: “Ben Allah’ın bana verdigi görev karşılığında hiç bir maddi menfaat beklemiyorum. Benim tüm çabam, sizin Dünya ve Ahiret mutluluğunuz içindir” diye cevap veriyordu.
  Hz. Nuh’a inanmayan putperestler, başvurdukları • bütün metodların, sonuçsuz kaldığını görünce, sinsi taktiklere başvurmayı denediler.
  – Ey Nuh sen yanındaki fakirleri yanından kov ve uzaklaştırki bizler sana itaat edelim. Cünkü biz onlarla bir araya gelemeyiz.
  Ancak Hz. Nuh onların bu teklifini geri çevirdi.
  – Ben onları asla kovamam. Yüce Allah’a inanan herkes birbirinin kardeşidir. Şunu iyi biliniz ki, sizlerin hepinizi şu halinizle, onların bir tekine bile tercih etmem. Yoksa Yüce Allah’ın azabından beni kim kurtarır.
  Bu sözler üzerine putperestler iyice kızdılar. Hatta Hz. Nuh’u tehdit ettiler.
  – Eğer davandan vazgeçmezsen, seni asla yaşatmayız.
  Sinsi planlarının başarısızlıkla sonuçlandığını gören putperestler, müminlere işkence ve zulüme başladılar. Bunun üzerine Yüce Allah ceza olarak onlara 40 sene yağmur yağdırmadı. Bu yüzden bütün malları bağları bahçeleri, hayvanları telef oldu. Can derdine düşüp
  müminlerle uğraşmaz oldular.
  Hz. Nuh putperestlerin, bütün bu olanlardan bir ders alıp belki bundan sonra yola gelebileceklerini düşündü. Ve bu nedenle onları yeniden Allah yoluna davet etti.
  – Ey kavmim, başınıza gelen bütün bu belalar, işlediğiniz günahlar ve kusurlar yüzündendir. Allah’a
  ibadeti terkedip, putlara tapmakla, Yüce Allah’ı gazaplandırdınız.
  Eğer daha büyük belalara uğramak istemiyorsanız, hepimizi yaratan Yüce Allah’a imän ediniz.
  Bütün bu olanlardan ders alıp imäna gelecekleri yerde, iyice kuduran putperestler, çok ağır konuşmaya başladılar.
  – Yeter artık sabrımızı taşırıyorsun. Bizi tehdit edip duruyorsun. Eger söylediklerin doğru ise, getir şu belaları yagdırda görelim.
  – Ey kavmim azabı ben degil, bütün alemlerin yaratıcısı olan Yüce Allah verir. Başınıza bir felaket geldiğinde, kurtulmak için neyinize güveniyorsunuz? Kaçıp kurtulacak yeriniz varmı?
  Kaçacağınız her yer Allah’ın mülküdür. Eğer Allah azabın gelmesine hükmetmişse, bilinki ondan kurtuluşunuz olmaz. Hiç bir kuwet o azabı geri çeviremez.
  Hz. Nuh tam 950 yıl kavmi için çırpınıp onların Allah’a imän etmesi için çabalayıp durmuştu. Artık yapabilecek fazla bir şey yoktu. Azabı kendileri istemişti.
  – Ya Rabbi yıllardır onları doğru yola davet ettim. Ama beni hiç dinlemediler. beni dinlememek için „ kulaklarını tıkadılar. Fakirleri küçük görüp büyüklük taslayan bu zalim topluluğa yenik düştüm. Aramızdaki hükmü sen ver. Eğer onları sağ bırakırsan puta tapmaya devam edecekleri gibi sana inananlarıda yoldan çıkaracaklar.
  müminleri sen koru ve onlara merhamet et.
  Hz. Nuh’un duası üzerine Yüce Allah ona, şöyle buyurdu.
  – Ey Nuh, sana vahyedecegimiz, şekilde bir gemi yap. Sonra yer ile gök birbirine karışıp, zalimler heläk olurken, sakın onlara acıyıp benden bir istekte bulunma. Çünkü onlar bu azabı hakettiler.
  Hz. Nuh, Yüce Allah’ın yardımı ile büyük bir geminin yapımına başladı. Geminin nasıl yapılacağı Cebrail Aleyhisseläm tarafından tarif ediliyordu. Hz. Nuh ve müminlerde o tarife göre hareket ediyorlardı. Onları gören putperestlerde alay etmekten geri kalmıyorlardı.
  – Ey Nuh. Ne o yoksa peygamberliği bırakıpta marangozluğumu seçtin?
  Günler aylar böyle geçtikten sonra gemi bitmek üzereydi. Yüce Allah, Hz. Nuh’a: Geminin bitiminden sonra, büyük bir tufanın başlayacağını haber vermişti. Ayrıca imän edenlerle, ailelerini ve birde her hayvandan bir çiftin gemiye alınmasını emretmişti. Bütün hazırlıklar bitince müminler, “Bismillah” diyerek gemiye bindiler. Hayvanlarda gemiye yüklenmişti. Kısa sürmediki tufanın belirtileri görülmeye başladı. Hz. Nuh’un karısı ile bir oğlu kafirlerle birlik olup gemiye binmemişti. Nuh Aleyhisseläm babalık ve peygamberlik şefkati ile belki son anda imäna gelirler düşüncesiyle, oğluna seslendi.
  – Ey oğulcağızım. Gel bizimle beraber ol. Kafirlerle birlik olma. Bu sırada gökyüzünü kaplayan kara kara bulutlardan bardaklardan boşalırcasına dökülen yağmurlar ile yerlerden kabarıp fışkıran sular birleşerek, önce derecikler, sonrada kocaman nehirler meydana getiriyordu. Nehirlerinde birleşmesiyle oluşan gölcükler ve göllerde gittikçe yükseliyor korkunç bir hızla her tarafı kaplıyordu.
  Hz. Nuh’un oğlu babasının teklifini reddedip küfüründe ısrar ediyor, bu olayların her zaman olduğu gibi meydana gelen normal mevsim yağışlarından biri gibi görüyordu.
  fırtınalar, koca koca dalgalar oluşturuyor, bu dev dalgalarda kafirleri bir bir yutuyordu. Bütün bunlara rağmen onlar hälä imän etmiyor, dağlara yüksek yerlere çıkarak bu tufandan, kurtulabileceklerini sanıyorlardı. Bu sırada Hz. Nuh’un oğluda, dalgalardan kurtulmak için, hızla dağa doğru tırmanıyordu. Kafirlerin çoğu boğulup gitmişti.
  Hz. Nuh’un oğluna yalvarışları yakarışları fayda etmemişti. Oglu ile son bir defa göz göze geldifäen sonra, dev bir dalga oğlunu alıp yutmuştu. O da diğer imänsızlar gibi boğulup gitmişti.
  Tevekkül içinde, ilähi adaleti izleyen müminler Nuh’un gemisinde, Hz. Nuh ile birlikte, günlerini hamd ve şükürler içinde geçiriyorlardı.
  Gemi ise dağlar büyüklügündeki dalgalar arasında bir fındık kabuğu gibi dalgalanıp duruyordu. Nihayet müminlerin sabrı sona ermişti. Yüce Allah’ın dilemesiyle yağmurlar durup yerden fışkıran sular çekilmeye başlamıştı. En yüksek dağları dahi kaplayan, azgın dalgalar, tek bir putperest bırakmadıktan sonra, gerisin geriye çekilmiş, dev dalgalar durulmuş, sular ise gittikçe alçalmaya başlamıştı.
  Nuh’un gemisi, musul yakınlarında Cudi adındaki küçük bir dağın tepesine oturmuştu. Karalar iyice kuruyup, yaşamaya elverişli hale gelince, Hz. Nuh ile müminler, Yüce Allah’ın izniyle, 10 Muharrem günü gemiden indiler. Şükran borcu olarak oruç tuttular.
  Gemideki yiyecek ve içeceklerden artan malzemeleri birbirine katarak, “ASURE” adını verdikleri yeni bir yemek yaptılar.
  Tufandan sonra, 60 yıl daha yaşayan Hz. Nuh 1050 sene yaşadıktan sonra,. vefat etmiştir. Her işinin başında “Bismillah’ sonunda ise “Elhamdülillah diyen, Hz. Nuh her zaman yüce Allah’a çok
  sükrederdi. Bu yüzden Kuran-ı Kerim’de “Şekur” (Çok
  şükür eden) sıfatıyla anılmıştır.
  Yüce Allah daha sonra Hz. Nuh’un zürriyetini bereketlendirdi. Yeryüzüne yayılıp çoğaldılar. Bu
  yüzden Hz. Nuh’a ikinci ADEM denmistir.

 17. Cenk Cenk Temmuz 25th, 2014 saat 12:01

  (HZ)Nuh ile hiç bir alakası olmayan bir film izlenilicek bir film ama asla inanılmıyacak bir film

 18. Erkut Erkut Temmuz 26th, 2014 saat 15:29

  Cengiz kardesim sağolasin nuh a.s hayatini anlatmissim ama senin anlattigin bizim yuce KURAN-I KERIM de geciyor ama filmin basinda soylenilen su incilde anlatilan nuh a.s hayatini anlatiyorlar sende biliyorsunki gercek incil yok piyasada o yuzden kiyamet gunune kadar tek bir noktasi dahi degismeyecek tek kitap KURAN-I KERIM dir o yuzden arkadaslarin dedigi gibi izlenilecek film ama inanilacak degil allahim kimseyi dini ile imtihan etmesin (amin)

 19. wagner wagner Temmuz 27th, 2014 saat 05:55

  iyi bir çevirmen kelimesi kelimesine çevirmez bu 1, ikincisi biraz kültürlü olur ve kültürü hakkında bilgi sahibi olduğu filmleri çevirmedlidir ŞET değil ŞİT’tir, hz şiti duymadın mı hiç ey çevirmen

 20. nadya nadya Temmuz 27th, 2014 saat 21:11

  Ben Hristiyanim. Ve islam dinine inanan insanlara saygi duyuyorum. Keske ayni saygiyi gorebilsek.
  Bir yorumda islam dinine inanmayanlardan kurana uygun film cekmelerini mi bekleyeceksiniz denilmis. Ben de diyorum ki ,Tevrattaki Nuh”da anlatilanlarla da filmin hic alakasi yok. Nuh’dan bazi gercekler haricinde geriye kalan hersey insan kurgusu.
  Sevgiler N.D

 21. İLkay İLkay Ağustos 3rd, 2014 saat 02:58

  benim anlamadığım 1050 yıl nasıl yaşanılabiliyor Allahın hikmeti nekadar büyük ancak biz ne yaptıkki ortalama 70-80.yaşayabiliyoruz ki o devrin insanı genelde okadar yıl yaşamışlar sanırım Nasıl hayret verici

 22. Selin Selin Ağustos 6th, 2014 saat 14:04

  Evet gerçeklikle ilgisi yok denilebilir.Ancak bu belgesel vb. değil,bu bi film.Eğer etkilenecek olanlar varsa izlemesin.Yönetmenin,yazarın kurgusu bu yani.Elbette Allah’ın anlatımındaki yaratıcılıkta,güzellikte olmayacaktı.İnsan kurgusu sonuçta.Bunda da bir emek var ve saygı duymalıyız.Açıkçası ben de çok beğenmedim ancak eleştiri yapmak zaten Günah,beğenmek zorunda değiliz.Herkese söylemiyorum ama yorumlarda bazı kişiler çok abartmışlar.Harry Potter,Twilight,Merlin,Doctor Who vb. büyü,sihir içeriyor ama izliyoruz.Çünkü sadece kurgu bu yüzden buna da saygı duyup,eleştiri yapmayalım.
  Saygılar..

 23. Yüzbaşı Yamtar Yüzbaşı Yamtar Ağustos 7th, 2014 saat 21:31

  ÇOK ŞİZOFRENİK BİR FİLM

 24. hazal hazal Ağustos 7th, 2014 saat 22:15

  bana kalırsa güzel bir film. belki kur’an’a uymuyor ama zaten hristiyan olan bir toplumun yaptığı bir film. müslümanlar böyle kaliteli bir film yaptılar mı nuh tufanı hakkında bilmiyorum ama hiç görmedim. filme gelince bence mükemmel çünkü nuh tufanı diğer dinlerde düşmüş meleklerin dünyadaki insan kızlarıyla evlenerek ortaya çıkartığı nefilleri yok etmek için tanrı tarafından gönderilmiş doğal bir afet. bu arada nefillerin devler lduğu söylendiği için filmin başında devler diyorlar. filme olan dini tepkinizi anlıyorum ancak bunun müslümanlar tarafından yapılmadığını göz önüne alırsak din karşıtı olduğu ile ilgili yorumlarınız oldukça saçma.filmde yanlış olan şeyler vardı mesela düşmüş melekleri devler olarak göstermiş ama devler yani nefiller bir diğer adlarıyla gözcüler düşmüşlerin çocuklarıydı ve adem ile havvaya hizmetçilik yapmıyordu. dediğim gibi film güzel ama yanlış şeyler tabiki de olacak veya bize göre yanlış şeyler. eğer filmi din sorgulayıcı yada bağımsız olamıyorsanız izlememenizi tavsiye ederim. yoksa filmi izlemek isteyenlerinde oldukça saçma yorumlarınızla engellersiniz. farkındaysanız fim fantastik kadrosunda

 25. dj dj Ağustos 16th, 2014 saat 12:14

  basit bi filmi bile din tartışmasına çeviren zevatlar…gidin ÇAĞRI izleyin

 26. Jale Jale Ağustos 21st, 2014 saat 01:15

  Güzel bir film izlemek bu kadar zor mu?tıpkı filmdeki gİbi insanların birbirine düşmesi ne kadar kolay böyle.kuranın ilk haliyle bugüne taşındığını hiçkimse söyleyemedik ispatta edemez.sanki Osmanlı filmlerinde yapılan herşey doğru? Dünyaya insanlığa asıl zarar verenler müslümanlığı ve Kuran’ı kullanarak dindarlık taslayan zavallılardır.birde Türkler çevirsinde bu filmi rezaleti o zaman görün.salak bir film olur.aptal Türk dizilerini izlemekten çok iyidir.en azından profesyonel oyuncular.emeklerine saglık

 27. David David Ağustos 27th, 2014 saat 04:36

  There is only one very meaningful word in the movie. That’s how we supposed to treat each other. It’s > > BE HELPFUL LOVE EACH OTHER 🙂

 28. GANDS GANDS Eylül 1st, 2014 saat 14:35

  tabiki görsel efekler eklenecek, tabiki abartı olacak belgesel mi ki bu? Yorumların birinde nuhun gemisinin bilmem hangi dağda olduğu yazıyor bulmuşlar yanii bak bak.. taş canavarları anlamamış birileri.. sulaın nerden geldiğini anladın ama dimi 🙂 Malesef insanoğlu hiçbirşeyi aynı bırakmıyor, KURAN I KERİM değişmediğini kimse garanti edemez Bunu göremeyenler tarihin arka bahçesindeki hükümdarların yaşamlarına dair hiç birşey bilmeyenlerdir.Bunu böyle görmek insanlık için çok yanlıştır. Müslümanlar dışında herkes cennetlik, diğer bütün inananlar cehennemlik. vay be.. Buna inanınca mutlu oluyorsunuz dimi.. 🙂
  Açıkçası ben kendi namıma beni huzursuz edecek birşey göremedim ha isimler değişik isyankar bir oğul falan felan.. doğru yada yanlış çok ta fifi.. gayet başarılı efekleri güzel bir yapanların ellerine sağlık.

 29. Gunes Gunes Eylül 10th, 2014 saat 06:29

  Ben kot pantolonlara takıldım.

 30. kaan kaan Eylül 13th, 2014 saat 23:29

  kimse de demiyorki bunlar ne diyor :))

 31. Ailana Ailana Ekim 4th, 2014 saat 20:58

  Ne kadar olumsuz yorumlar varmış.. Film olarak ben beğendim, adamlar uğraşıp yapmışlar. Yerinde rahat oturup konuşmak kolay tabi. Neyse, teşekkürler.

 32. kal geldi kal geldi Ağustos 13th, 2015 saat 02:59

  Kur’anın değişip değişmediğini tartışan kişi dinden çıkar Allah cümlemizin imanını korusun nedeni ise apaçık olan Kur’anı biz indirdik ve kıyamete kadar koruyacağız telaffuzu geçen ayeti kerimeyi inkara girer ki ayet inkar etmek insanı kafir eder bu tartışılmaz inanmayanlar ararştırsınlar Kur’anı bi osmanlıya veya bi arabistana maal etmek cahilliğin ve aptallığın son noktası olur bunada gülerler 🙂 diğer vsytlere gelecek olursak film bence güzeldi Ben sadece hayvanlar gemiye dolarken ve afetler başladığında Allah’ın Hikmetini aklıma getirdim efekt falan ama birşeyleri sonucta yazılı olmaktan cıkarıp daha net hayal etmemizi sağlıyor ol deyince olduran Allah’a hamd olsun yanlıslık olayları vardır yok demiyorum arkdaşımızın biri Hz.Nuh peygamberin hayatını paylaşmıs onlarda tarihi kesinlik ve kesin bilgi veya Kur’anda geçiyor bire bir denemez çoğu rivayettir rivayette gönül işdir ayrıca rivayetlerde devlerde geçer ama melek degildirler Allah Azze ve Celle bizi kendi şekli ile yaratmamıştır Suuretimden üfürdüm derken kasıt bu değil ruhtur Allah kimseye benzemez benzetilemez hiç bir inançta Ayrıca bazı arkdaşlar demiş milletin imanı ile oynamayın toz zaten ucucudur kardeslerim bize imanımızı toz degil beton etmek yaraşır İnşallah ve imanı olmayan yok bi müslümanlarmı cennete gidecek geri kalanlar cehenneme gidecek bu sizi mutlumu ediyor müslüman olacaksan güzel kardesim yerine ben yanayım bunu biz demiyoruz haşaa bize din konusunda Allah’ın kelamından başkasını etmek ne haddimize Allah diyor müslüman olun son gönderdiğim hak din bu buna uyun ki kurtulasınız diyor araştırın isterseniz Hırstiyanlık diye bi din yoktur o dinin ismi bile uydurmadır ki hak din olsun yalnız İncil değil ismi bile değişti azıcık araştırın isminide siz öğrenin Hz İsa hangi dini yaymaya çalışmıs ama armut gibi googleye yazıp bi kaynaktan okuyup Hrıstiyanlık diyecekseniz tekrar boş Müslüman kardeşlerim uyanık olup okumamız lazım İlk inen suredeki gibi Oku seni yaratan Rabbinin adıyla oku

 33. Mx Mx Ekim 17th, 2015 saat 05:36

  Film gerçekten güzeldi, aksine yorum yapanlara saygım sonsuz ama belirtmek istiyorum…
  Evet filmde eksikler ve fazlalıklar var, aşurenin olmaması bunun eklenmemiş olması tabi ki bir eksik ama bizler Kurana göre onlar ise Tevrata göre yorumluyor.. Filmi anlatmak istemiyorum zevki kalmaz ama affınıza sığınarak fazlalık olarak 1 tek şeyi ekleyebilrim sanırım, Nuh (as) oğlu onunla birlikte gemiye binmez, dalga aralarına girip ayırır.. Nuh (as) kendini suçladığı esnada Allah yapabileceği birşey olmadığını bunun oğlunun kaderi olduğunu, kendini suçlamasını söyler… Bu olması gerekendi fakat, oğlunun gemiye binmiş gibi göstrdiler yani filmde fazlalık olarak belirttiğim sahnlerden biridir bu.. Nuh (as) kötü göstermişler diyorsunuz, asla değil, sadece Nuh (as) ona verilen görevi tam anlamıyla yapmak istemiş ve sınanmış, o öldürmek yerine merhameti seçmiş ve yaşam tekrar başlamış.. Tamam bazı yerlerde konular değiştirilmiş olabilir çünkü Kutsal kitaplarımızın farkından olsa gerek yada yapımcılarının filme farklılık katma isteği olabilir ama ana konu hiç bozulmamış ve olduğu gibi işlenmiş………..
  Ne istiyordunuz ki.! Bire bir en ince ayrıntısına kadar yapılmasını mı… Oğlunun ölmeyip gemiye binmesi yada sırf aşure konusu işlenmemiş diye mi bu kadar tepki…
  Ana tema, ve hikaye %90 yansıtılmış, sadece aralara eklemeler yapılmış yada bazı konular eksik bırakılmış, yinede asıl konunun dışına çıkılmamış.. Ben beğendim,görseli harikaydı… Emeğinize sağlık diyorum.

 34. Mx Mx Ekim 17th, 2015 saat 05:57

  Kal geldi isimli arkadaşım, sana google yada başka bir araştırma sitesinden değil de Kuran-ı Kerimden araştırıp gelmedim………………..
  Zira Kuran en son kutsal kitap ve Hz Muhammet (sav) son peygamber olmasıdır tüm kalbimle kabul ediyorum ve Müslümanım elhamdülillah
  ama Kuran-ı Kerim başta olmak üzre 4 büyük kitabın adı geçer ki, İncil, Tevrat ve Zeburdur gönderildikleri peygamberlere kadar aleni yazarken, bu kitaplara tabi olan insanların bağlı bulundukları dini hiçe sayamazsınız.!!!
  Hata ediyorlar ise Rabbim bilir ve bu onların günahı bizim değil. Ayrıca yargılama gibi bir lüksünüz yada lüksümüz yok.
  Nasıl ki mezheplerde ayrılıyorsak, kitaplar ve Peygamberler konusunda insanlar fikir ayrılığına düşmüş..
  Yine de onları yaratanın bir tek olduğunu hiçbiri inkar etmiyor..
  Hristiyanım diyor kitabının İncil, peygamberinin Hz İsa ve bizleri yaratan tanrı var tekdir deyip kendi inancını yaşıyor..
  Bizler nasıl ki Müslümanım Elhamdülillah, kitabım Kuran, Peygamberim Hz Muhammed (sav), Allah birdir diyorsak, onların bizden ayrıldığı tek taraf Kutsal kitaplarımız ve Peygamberlerimizdir, ve Allahın gönderdiği Kuranda yer alan tüm kutsal kitaplara, gönderdiği tüm peygamberlere ve Allahın varlığına birliğine inanan tüm dinlere ve insanlara saygım sonsuz.. Bir Müslümanın vicdanı ile düşünmesi gerektiği gibi.! Benim dinim banadır, onların ki ise onlaradır Hepsi Allahın birer kuludur ve eğer günahkar iseler cezasını Rabbim verir bana laf düşmez, Rabbim büyük ondan iyi bilemem…Benim güzel dinim İslamın gerektirdiği VİCDAN ve MERHAMETTİR.!

 35. Rantiz Rantiz Ekim 21st, 2015 saat 16:13

  Arkadaş eksikleri yok değil ancak güzel film yapmışlar. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 36. ozdemir ozdemir Mart 24th, 2016 saat 14:26

  daha iyisini bekliyordum, kendine göre bi hikayesi olmuş.

 37. Bloodraven Bloodraven Haziran 30th, 2016 saat 05:45

  Valla on numara film olmuş yani normalde sıkı takipçi olmama rağmen nadir yorum atarım ama harbi film öylesine değil direk keyif alarak izlenebilecek türden,efektler olsun konu olsun oyunculuk olsun harika yani şimdi millet diyor yok saptırılmış falan yani adamlar 2 saatlik filme koskoca Nuhun 950 yıllık(Ankebut-14) hayatını nasıl uyarlasın Allah bilir o geminin yapılması bile belki asırlar aldı ki elemanlar bunu nasıl çeksin akıl var mantık var.Adamlar haklı olarak araya devdir gözeten kollayan canlılar eklemişler,piramitleri uzaylılar yardımıyla yaptılar abi diyenlere bir şey demeyenler aaa filmde dev var diyor ve ben özellikle devlerin TANRIM BENİ BAĞIŞLA kısmını çok beğendim yani tekrardan eski formlarıyla sürgünden cennete kabul edilmeleri Allahın sonsuz bağışlayıcılığını etkileyici bir şekilde yansıtmış.Ha soy ağacı ve isim çevirileri falan tamamen Tevrata göre muhtemelen böyle sağlam bir filmi de sağlam bütçesi olan yahudiler çektiği için bu olay da normal karşılanabilir.Emma Watson ve Douglas Booth oynuyor bir bakayım diye başladım sonunda cidden ibret aldım yani efsane uyarlama olmuş tabi yorum yeteneğinizi kullanmadan(ağaçların kendiliğinden gemiye dönüşmesini beklemek gibi bir durum) olanı olduğu gibi izlerseniz beğenmemeniz çok normal…

Türkçe imla kurallarına uymadığınız taktirde yorumunuz kesinlikle onaylanmayacaktır.