İMDB: 6.5 John Krokidas’ın ilk yönetmenlik deneyimine imza attığı ve başrollerini Daniel Radcliffe, Michael C. Hall ve Ben Foster paylaştığı filmde bir cinayet dönemin en önemli yazarlarını bir araya getiriyor. 1944 yılında geçen filmde, genç Allen Ginsberg, Columbia Üniversitesi’ni kazanmış ve Lucien Carr ile burada tanışmıştır. Son derece havalı ve çekici biri olan Lucien’le karşılaşması Allen’ın hayatının en önemli dönüm noktası olur. Kısa süre içerisinde William Burroughs ve Jack Kerouc ile tanışmasıyla, bu dört genç adam toplumun kısıtlamalarının boğucu zırhından sıyrılıp tek gerçeğin edebiyat olduğu bir zihin yapısını benimserler. Gelenekleri reddedip yeni ve daha öncekileri hiç mi hiç benzemeyen bir akımı oluşturmanın peşine düşerler. Yeni ve bambaşka bir sanat akımı olan Beat Hareketi böylece ortaya çıkmış olur… İyi seyirler filmifullizle.org

4 sene önce eklendi.

2013, Biyografi, Dram, Romantik, Türkçe Dublaj, Yabancı

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorumlarınızda filmin konusuyla ilgili detay vermek istediğinizde spoiler etiketinin içine alınız. Örnek: [spoiler]Katil Edward'ın sevgilisi Lisa[/spoiler]

Bu film için 23 yorum var. Siz de görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.

 • Film çok güzel oyuncular harika bayıldım:):)<3

 • sadece daniel radcliffe için izledim, tamamen romantik bir film olduğunu düşünerek, ama hayal kırıklığı oldu beğendiğim noktolar vardı metafor gibi. fakat siz yorumlara bakıp yargılamayın izleyip ona göre karar verin.

 • Bu filmi “eşcinselliği masumlaştırıyor” yorumlarına bakarak izlememezlik etmeyin eşcinsellik doğru olmayabilir fakat bu filmin izlenmemesi gerektiği anlamına gelmez. Düşüncelerinize ve inançlarınıza karşı olsa bile film izlenmek içindir.Hayat anlayışınızı belirlemek için değil.Kişisel görüşlerinizi kendinize saklayıp onların dışında filmin kalitesine ve oyuncuların aktörlüğüne bakarak yorum yapın.

 • şahsen eşcinselliği öven ve onu masum gösteren filmleri izlemekten pek hoşlanmıyorum. ki o görüşte olanlara da hiç bir lafım yok. ama burada yorum atan arkadaşları homofobik canlılar yok at gözlüklü insanlar diye eleştirmemeliler. herkesin kendi düşüncesi ve insanları attıkları yorumlardan ötürü yaftalamamalı bazı arkadaşlar. ben filmi izlemedim. sadece fragmanına baktım. ve savundukları akımı araştırdım. emin olun bunlar size yetecektir.

 • homofobik olanlar bu filmi izlemesinler zira anlayacaklarını zaten zannetmiyorum. eşcinselleri yargılayan kafa yapınızı değişin belki biraz daha evcilleşirsiniz . ilkel düşünceli insancıklar. site yönetimine teşekkür eder başarılarının devamını dilerim emeğinize sağlık harika bir edebiyat kuşağı ve beat edebiyatı anlatımı idi.

 • öncelikle bir fanzin yazarı olarak filmi çok beğendiğimi söylemekle başlamak istiyorum.bir sanatçı bir edebiyatçı gözüyle bakıldığında oyunculuk ve senaryo harika. tabi ki ülkemizde çoğunluğun kitap edinme kitap okuma gibi bir alışkanlığı olmadığından cahilce yapılan kötü yorumlara çok olağan bakıyorum. beat kuşağına giriş yapmadan. bir jack kerouac un eserlerini okumadan bu filmi izlemek büyük bir hata olur filme ve 1950 edebiyatçılarına büyük bir hakaret olur. lütfen bu kültürden anlayanlar ve ilgilenenler bu filmi izlesin. halk ve ahlak gözüyle bakan insanların izlemesini tavsiye etmem çünkü sizler homofobik canlılarsınız.

 • Film bu abi abartmayın. beğenmediğini geçirmezsin hayatına. onayla ya da onaylama filmi eleştiricem, yok eleştireni eleştircem diye bi tarafını yırtmaya gerek yok. inancına göre bakarsın.

 • Yazık 3-5 kişi toplanmış Burada “19-20 YUZ YILLARIN İNTERNETTEN BULDUKLARARINI YAZMIŞLAR “:) TRAJİ KOMİKSİNİZ PEK BİLMİŞLER AZ DA KİTAP OKUYUNDA BİRAZDA AZİMLE KAÇINCI YUZYILDA OLDUĞUNU VE SENDEN BAŞKA KAÇ TANE ÜLKE OLDUĞUNUN FARKINA VARIRSIN BELKİ TEK BİR İSLAM ÜLKESİ YOK TEK BİRDE HIRISTİYAN ÜLKESİ YOK KİMSENİN DİNİ KİMSEYİ İLGİLENDİRMEMESİ LAZIM TABİ SİZE KALSA KOYUN OLSUN MİLLET NEYSE AZİZ NESİN ARADA DOĞRU DİYOR HANGİ LAF OLDUĞUNU BİLEN BİLİYOR AZ KENDİNİZİ ÜST SEVİYEYE TAŞIYIN.

 • bunu sevdiyseniz KÜÇÜK KÜLLER filminide izleyebiliriniz. Robert Pat. oynuyor o filmde de

 • Film romantik dram sanmıştım afişinden, arkadaşların eşcinsellikle ilgili olduğunu söyleyince izlemekten vazgeçtim. Yoksa o kadar zamanım boşa geçiçekti sağolun yorum atanlar 😀

 • Sayın Dln , geri kafalı dediğin eğer normal olmayanın normal olmadığını söylemekse eğer, ülkemiz geri kafalı olmaktan mutluluk duyar. Hangi inanca sahip olduğunla alakalıdır bazı şeyler. Evet eşcinselliği olağan bir şey gibi gösteren bir film ve söylediğinin tam tersine bir erkeğin bir bayanı sevmesı normal fakat diğer türlüsü anormaldir. Kimseyi yargılama hakkına sahip değilsiniz diyorsunuz ama yorumunuzun bir o kadar yargılayıcı olması da komik doğrusu… Marjinal olma çabalarınızı bir kenara bırakınız…

 • Eşcinselliği masumlaştıran! Siz bir kadını seviyorsunuz ve bu doğru ama bir erkek bir erkeği yada bir kadın bir kadını sevemez bu mudur yani. Bu kadar mı geri kafalısınız . Pardon da hangi çağda yaşıyorsunuz acaba yada yaşadığınıza emin misiniz.? Bırakın bu boş lafları kimseyi yargılama hakkına sahip değilsiniz .İnsanları cinsiyetleriyle ve seçimleriyle yargılamadan önce dönüp kendinize bakın biraz. Farkına varın bir şeylerin bu sistem sizi ileriye değil geriye götürüyor at gözlüklerinizi çıkarın ve kendinize gelin artık.!

 • eş cinsellik sevimli gibi gösteren bir film oyunculuklar çok iyi ama tavsiye etmem

 • sayın ve pek görgüsüz bay E….. edebiyat akımından anlayanlar harry potter veya dexter da izleyebilir,akımdan anladığını göze sokmak edebiyat görgüsüzlüğüdür….beat kuşağı falan…madem edebiyatçısın önce ingilizce merakından kurtul…

 • Daha 1 partayım ama olumsuz örnekler olabilir sen zihin olarak alt seviyedeysen bilemiyeceğim Her filmi gerçek hayata yansıtmayın bu sanat stili adam böyle kurgulamış böyle çizmiş senaryoyu çok biliyorsun bütçe bulda kendi çek film 😀

 • hiç guzel degildi sakın izlemeyin sonu gelsin dıye filmi bitirdim

 • oyunculuklar güzel ama bir bütün olarak filmi beğenmedim

 • Kesinlikle izlemeyin, eşcinselliği masumlaştıran ve doğru birşeymiş gibi yansıtan bir film. Yarıda kapattım, çünkü film insanları o yöne yönlendirmek için yapılmış. Gerçek bir yahudi filmi her zamanki gibi onları yücelten ve insanların ahlağını bozmaya yönelik yapılmış bir film.

 • Berbat.. Sıkıcı..

 • Tek kelimeyle HARİKA… Bu film ödül alır demedi demeyin 🙂 ÇOK Teşekkürler Bilgin…:)

 • Beat Kuşağı’nı tanımak ve anlamak üzerine yeterli bir film. Yalnız edebiyat akımından bihaber olan “Harry Potter” ve “Dexter” hayranlarının bu filme pek bulaşmamalarını tavsiye ederim. Aksi taktirde pişman olma olasılıkları fazlasıyla yüksek olacaktır. Son olarak; William Burrougs, Jack Kerouac ve özellikle Allen Ginsberg gibi önemli yazarların hayranlarına, Beat Kuşağı ve Yeraltı Edebiyatı okuyuculara tavsiye edebileceğim bir film.

 • Oyunculuklar super…izlenir

 • Son derece harika bir film emeğinize teşekkür ederim