İMDB: 6.7 ( 1 ödül adaylığı. ) Aktivist Jimmy Gralton, yaşadığı kasabada açtığı 'salon'la ifade özgürlüğünün imkansız olduğu bir dönemde, çevre halkın bir araya gelip çeşitli konular üzerinde tartışabileceği, öğrenebileceği, kendilerini ifade edebileceği bir ortam yaratmış olur. Giderek popülerliği artan bu mekan, başta Katolik Kilisesi olmak üzere bazı çevrelerin tepki ve sansürüyle karşılaşır. Jimmy Gralton bu nedenle hayatının on yılını Amerika'da sürgünde geçirir ve 1932 yılında evine geri döndüğünde farklı bir irlanda'yla karşılaşır. Amacı ailesinin çiftliğinin bakımını sürdürmek ve annesine yardımcı olmaktır. Ancak on yıl önce yarıda bırakmış olduğu hikaye devam edecektir. Her ne kadar kilise ve toprak sahipleri gibi eski düşmanlarıyla yeniden karşı karşıya gelmeyi istemese de şartlar bu yüzleşmeyi zorunlu kılar. Gralton, 'salon'u yeniden açar ve ünü tekrar büyük bir hızla yayılmaya başlar. Ne var ki Jimmy ve yenilikçi fikirlerinin günbegün artan etkisinden rahatsız olacak önemli bir kesim vardır... İyi seyirler filmifullizle.org

3 sene önce eklendi.

2014, Dram, Tarih, Türkçe Dublaj, Yabancı

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

Yorumlarınızda filmin konusuyla ilgili detay vermek istediğinizde spoiler etiketinin içine alınız. Örnek: [spoiler]Katil Edward'ın sevgilisi Lisa[/spoiler]

Bu film için 13 yorum var. Siz de görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.

 • şunu unutmayın en büyük kölelik kominizmdir eşitlik adı altında halkı devletin kölesi yapar en büyük özgürlükse islamiyet dinidir asıl eşitlik asıl adalet ondadır

 • Harika film Teşekkürler Lütfen izleyin

 • sayın Hasan bey kardeşim. bu filmde kominizm propagandası yapıldığı için kominizm dedim. diğer sistemlerin hepsini düşündüğümde de gördüğüm şey aynı. her sistemde sömüren ve sömürülen insanlar var. ama kominizmle insan hak ve özgürlükleri taban tabana zıt geliyor bana. bu gün çinde yaşayan insanların çok mutlu ve özgür olduğunu sanmıyorum. en azından diğer ideolojilerde insanlar daha serbest ve daha mutlu. bu benim fikrim.

 • Melih ve serdar gibi din düşmanı olduğu sürece savaşlar asla bitmez

 • Rafet kardeşim komünistlerin özgürlükten bahsetmeleri komikte, para babaları kapitalistlerin yada molla yada hacıların özgürlükten bahsetmeleri çok mu mantıklı. Hiç bir ideoloji tek başına suçlu değildir, insanlar ideolojileri kendi çıkarlarına göre eğip bükerler. Eğer Ortadoğuda İslamiyet yerine başka bir din olsaydıda bu kaos devam ederdi. Zihniyet ve dünyaya algılama tarzına göre insanlar hareket ederler. Söylediklerini bir kere daha düşün.

 • son yıllarda izlediğim en güzel filmlerden biriydi.. teşekkürler..bol ihtişam bol aksiyon bol gerilim sahneleriyle dolu filmlerden sonra toplumsal ve siyasal gerçekleri yansıtan filmleri özlemiş olduğumu farkettim.. ayrıca 1932 yılında İrlanda’da geçen bu filmde yaşananlar 2015 Türkiye’sini hatırlattı nedense bana .. o nedenle de özellikle tüm gençlerimizin bu filmi izlemesini diliyorum..eminim ki gençler gerçekleri ve geleceğimizden duyduğumuz endişeyi ama her şeyden önemlisi umudumuzu kaybetmememiz gerektiğini biz orta yaşlılardan çok daha iyi görüp.. daha da iyi değerlendireceklerdir…keyifli seyirler..

 • tek tanrılı dinlerden önce insanlar dahamı mutluydu acaba?bugün bir suudi imam aç kalan kocanın karısını yemesi caizdir diye fetva verdi..türklerin ortasyada kendi dinleri olan şamanlıkta daha mutlu olduğunu sanıyorum..

 • basit bir kominizm propagandası olmuş. filmde kominizmi savunanların özgürlükten bahsetmeleri çok komikti. teşekkürler bilgin.

 • harika dört,dörtlük bir film teşekkürler.

 • Film için teşekkürler bilgin.

 • Melih kardeşim bu dediklerini din yapmıyor 🙂 Dini yanlış anlayıp uygulayan insanlar yapıyor. Din insanların gittiği yoldur ancak insanlar kendi nefislerine göre yorumlayıp her kafadan nefsi bir ses çıkınca karmakarışık bir hal alıyor. Bunda Dinin bir suçu yok doğru anlamak gerek hepsi bu. Sevgiler…

 • Dogma ve dinlerin bittiği gün insanların kurtulacağı, savaşların ve kölelik düzeninin biteceği gündür. Din, tüm savaşların babasıdır. Din insanların korkularını sömürmenin, onları köleleştirmenin en iyi yoludur.

 • Benim favori sitem full film izle emeği geçen tüm çalışanlara teşelkürü bir borç bilirim iyi çalışmalar…