facebook'a ekle facebook'a ekle twitter'a ekle myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle rss abone ol

Paralel Evren – Coherence 2013 Türkçe Dublaj izle |"Paralel Evren – Coherence 2013 Türkçe Dublaj izle" için 193 yorum yapılmış (Sizde görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.)

Sayfalar: « 1 2 3 [4] Hepsini Göster

 1. IQ FUKARASI IQ FUKARASI Nisan 25th, 2015 saat 23:58

  135 IQ Osman, seni kandirmislar sekerim…. Bu testlerin güvenilir olmadigi coktan kanitlandi. IQ testi icin para filan da ödemişsindir sen:)

 2. Damladan Damladan Mayıs 2nd, 2015 saat 18:07

  Filmin imdb sine bakıpda aldanmayın etse etse en fazla 2.5 eder saçma sapan bir film boşuna zaman kaybı bence

 3. Batuhan Batuhan Mayıs 6th, 2015 saat 20:43

  Mükemmel lan izleyin sonunu çok beğendim 😀

 4. anonim anonim Mayıs 7th, 2015 saat 21:34

  açıkçası saçma diyenler kuantum fiziğini bilmeyenler , kuantum fiziğini ele alan mukemmel bir baş yapıt . onun dışında konuyla ilgilenmeyenler izlemesin .

 5. Vüsal Vüsal Mayıs 27th, 2015 saat 23:50

  sonu bir az saçma bitti

 6. Sinemis Sinemis Haziran 13th, 2015 saat 11:38

  filmi anlamadan yorum yapanlar var mükemmel bi film, ilk anlamayı öğrenin sonra yorum yapın ^^

 7. Ogi Ogi Haziran 14th, 2015 saat 09:49

  Kuantum fiziği bilmeyenler izlemesin demişsinde.Bu filmi yapmak için kuantum fiziğini geç normal fiziğe bile gerek yok. 1.5 saatlik film ve içimde heycan uyandıran hiç bir sahnesi yoktu.çoğu bilim kurgu filmini izledim ve söylüyorum kesinlikle izlemeyin zaman kaybıdır

 8. erkan erkan Haziran 22nd, 2015 saat 00:08

  erdo ve Osman adlı yazarlar başta olmak üzere kuramsal fizik konusunda kulaktan dolma bilgilerle atıp tutan arkadaşlar:

  Paralel Evrenler kuramsal açıdan mümkündür ancak varlıkları ispatlanmamıştır. İspatlamakta şu aşamada oldukça zordur.

  Paralel Evrenler Teorisi asıl olarak Kuantum Fiziğinden değil Kuantum Fiziği ile İzafiyet Teorisi’ni birleştiren “Sicim Kuramı” ve onun uzantısı olan “M-Kuramı”ndan ortaya çıkmıştır.
  Bu kurama göre 9 uzamsal boyut ve 1 zaman boyutu vardır. (Bazı kuramsal fizikçiler bunun 10 + 1 olduğunu iddia ederler. Biz bunların 3 + 1 ini bilmekteyiz)

  NOT 1: Işık hızına yaklaştıkça zaman yavaşlar (binlerce kere test edilmiş ve kanıtlanmıştır)
  NOT 2: Işık hızına ulaşmak imkansızdır ama ulaşılsaydı zaman durur ve kütleniz sonsuza çıkardı.
  Kısa not: Aslında Budizmin yayılmasındaki temel öge budur. Budistler binlerce yıldır Işık’ın bir nevi Tanrı olduğunu iddia etmektedir. Tanrı katında zaman yoktur ve sonsuzluğu temsil eder. 3. boyutta yaşayan bizler reenkarne olarak, tekrar tekrar dünyaya gelerek, ruhumuzu her defasında biraz daha olgunlaştırarak 4. boyuta geçebileceğimizi ve böyle devam ederek en sonunda 9. boyutta “Işık” olabileceğimiz iddia ederler binlerce yıldır. Einstein’ın Genel ve Özel Görelilik Teorisi’ne uyumluluğu dolayısıyla son 100 yılda Budizmin dünyada hızla yayıldığını görürsünüz.
  Ancak içinde yaşadığımız 3 uzamsal ve 1 zaman boyutunda fiziksel olarak bu imkansızdır. Şöyle ki: E=mc2 formülünde c2 nin ışık hızının karesini ve dolayısı ile sabit bir sayıyı temsil ettiği düşünülürse, m kütlesindeki bir madde hızlandırmak için E (Enerji) gereklidir. E arttıkça m in de arttığını görürsünüz (formülden) artan m i hızlandırmak için daha çok E gereklidir. E artınca m yine artar. Artan m i hızlandırmak için daha çok E gereklidir. ve bu sonsuza kadar sürer. Nihayetinde, ışık hızına ulaşmanız sonsuz bir E gerektirir ve kütlenizin de sonsuz bir m değerine ulaşması demektir. Ki bu imkansızdır.

  Bu yüzden ışık hızı Evrende bir üst limittir.

  NOT 3: Işık hızını geçmek değil ama Işıktan daha hızlı seyahat etmeniz solucan delikleri ile mümkün olabilir. Solucan deliklerinin varlıkları kanıtlanmış değildir (Dikkat: Kara Deliklerden değil Solucan Deliklerinden bahsediyorum. Zira Kara Delikler halihazırda gözlenmektedir.) Eğer Solucan delikleri varsa Evrende bir noktadan bir noktaya Işıktan daha hızlı ulaşmanız mümkündür. Bu da zamanın geriye alınması anlamına gelir.

  İçinde yaşadığımız Evrenin kurallarını daha iyi bilmek için bilimi (dinleri ve hurafeleri değil sadece bilimi) takip etmenizi öneririm. Brain Greene’nin “Evrenin Zarafeti” ve “Evrenin Dokusu” kitaplarını tavsiye ederim. Hiç fizik temeli olmayanların anlayabileceği bir dilde yazılmış son derece sürükleyici kitaplarıdır. Bu kitaplar size Genel-Özel Görelilik yasalarını anlatacak, kuantum fiziğinin dünyasına sokacak ve en sonunda bu 2 devrim yaratan gerçeklikleri “Sicim Teorisi” altında birleştirecek. Ve hatta eğer Paralel Evrenler varsa bunların bilimsel olarak nasıl gözlenebileceğini de öğrenebileceksiniz.

  Son kısa not: Sicim Teorisi de ispatlanmış bir teori değildir. Bu yüzden kuramsal fiziğin bir konusudur. Ancak Sicim Teorisi Kuantum mekaniği (binlerce kere test edilmiş) ile İzafiyet teorisini birleştirebilen (binlerce kere test edilmiş) ve matematiği mükemmel derecede uyumlu en çok rağbet gören teoridir bilim dünyasında.

 9. erkan erkan Haziran 22nd, 2015 saat 02:35

  Ayrıca şimdi fark ettim…
  Filmde kitabın sahibinin adı Brian… Brian Greene’ye bir atıf olabilir….
  Ve başroldeki kadının adı Am (em diye okunur) M-kuramına (paralel evrenler kuramına) bir atıf olabilir.

 10. ChucNorris ChucNorris Haziran 26th, 2015 saat 03:53

  Muhteşem bir film.. Lütfen izleyin izlettirin bence.

 11. üzülen bayan üzülen bayan Temmuz 1st, 2015 saat 19:28

  kameralar bebattı konu güzel ve karmaşık ama çok basit işlemişler oyuncularda keza öyle bu kouyu dah iyi işlenebilirdi ama beynim zorlandı böyle bir şey gerçek mi ya???

 12. Karamela Karamela Temmuz 8th, 2015 saat 12:46

  @erkan bilgiler için teşekkür ederim, filmi izlemeden okuduğum için filmi daha iyi anladım. ALLAH razı olsun

 13. Karamela Karamela Temmuz 8th, 2015 saat 12:48

  Filmi izlemeden lütfen bu yorumu okuyun:
  Öncelikle bilimle, bilimsel olaylarla, fizikle ilgilenmiyorsanız bu film size anlamsız, yarım ve pek de güzel gelmeyebilir. Ama bunlarla ilgileniyorsanız benim gibi filmi seveceğinizi düşünüyorum. Beyninizin biraz fazla çalışmasını isterseniz güzel film 🙂
  Teşekkürler Bilgin

 14. Karamela Karamela Temmuz 8th, 2015 saat 12:56

  ve @erkan gerçek İslam dini bilime karşı değildir ve Kuranda bir çok ayette bilimin daha yeni keşfettiği ve keşfedeceği bilgiler mevcuttur. Okuyup anlayacak insanlar yok ne yazık ki 🙁 (belki de vardır da henüz haberimiz yok)

 15. Dark One Dark One Temmuz 9th, 2015 saat 04:04

  Merhaba sayın okuyucu öncelikle filmde aksiyon ve hizli gelisen olaylar yok film bir kaçkisinin cevresinde geciyor
  filmi izlerken gerilim gizem kesinlikle soz konusu merak uyandiran bir film ayrica sonunun nasil biteceğini merak ettiriyor
  düşük bütçeli bir film ama çok guzel anlatilmis izlemenizi tavsiye ederim

 16. mehmet mehmet Temmuz 9th, 2015 saat 08:26

  Film sırf kafa karışıklığı ama genede izlenebilir 6/10

 17. carbn carbn Temmuz 15th, 2015 saat 17:48

  Bu filme kötü demek büyük haksızlık olur, sonlarda basitleşse de gidişatı ve düşünmeye itmesi açısından kesinlikle izlenmeli, sonuna kadar heyecanla izledim.

 18. büşra büşra Temmuz 24th, 2015 saat 01:56

  vay be osman kardeş sen kaç kez karadeliğin içine girmiştin ki acaba bilim insanlarının yıllardır kesin olarak açklayamadığı şeyi adam bize iki dk de açıkladı valla 🙂

 19. büşra büşra Temmuz 24th, 2015 saat 03:59

  wow dostum filmin yarısındayım ve beynim mıncık mıncık oldu filmi durdurup süreki anlamaya çalışıyorum eğlencelii 🙂

 20. yunus yunus Ağustos 2nd, 2015 saat 17:34

  konu güzel bi konu ama yönetmen güzel cekememiş gibi

 21. yunus yunus Ağustos 2nd, 2015 saat 17:44

  bu konuyla ilgili fringe diye 5 sezonluk bir dizi onu seyretmelisiniz

 22. janus janus Ağustos 9th, 2015 saat 17:20

  Film, anlaşılması zor bir konuyu ele almış ancak kendisi de anlamamış, ya da kısa sürede anlatması olanaksız olduğu için işine geldiği gibi yansıtmış.

  Ben beklediğimi bulamadım. Quantum ve Schrodinger gibi konularla ilgili dişe dokunur birşeyler bekleyenler düş kırıklığına hazır olsunlar. Ancak eğlenmek, heyecanlanmak, sinir olmamak isteyenlere öneririm.

  Bu arada: Filmin sonun gerçekten yapımcının ne tür bir film çekmeye karar veremediğinin kanıtı.

 23. Fizikci Fizikci Ağustos 24th, 2015 saat 00:44

  Erkancim sen de eksiksin biraz bu konularda bir şeyler biliyorsun ama…
  Birincisi binlerce kez denendi demissin ışık hızına yaklaşılırsa zaman yavaşlar doğru ama bu Einstein in adı uzerinde kuramı denenmis bisey olsa ispatlanir veya curutulur ki o zaman fizik yasası kabul edilir,
  İkincisi solucan delikleri hızlı gitmeyi sağlamaz evreni bukersin ve kestirmeden gidersin tabii bu da bir kuram. Sicim kuramı da keza. Bunların hepsi kâğıt üzerinde olan hesaplanan şeyler. Ornegin solucan deliği oluşturmak için beş alti tane yıldızı bir araya getirip bunları diğer evrene geçiş yapabilmek için yüksek hızda dondurmen ve kararlı hale getirmen lazım ki tüpün diğer ucuna ulaşilsin. Denemek ? 🙂 insanları yanlış bilgilendirmeyelim

 24. yasin yasin Eylül 12th, 2015 saat 19:04

  beyler ben ilk partı izledim full yemek yediler acıktım geri kapattım filmi

 25. hvz hvz Eylül 14th, 2015 saat 04:32

  burda bi film için fizikçi kesilenlermi ararsınız yoksa fizikten anlamayanlara bu filmdende anlamazsınız diyenler mi ararsınız her yorum var lakin filme gelecek olursak berbat hiç boşuna zamanınızı harcamayın…

 26. Gamodo ratsassu Gamodo ratsassu Ekim 9th, 2015 saat 12:46

  Zaman kaybı, konusunu çözmek iq seviyenizin 150 üzeri olması gerek, zaman kaybııı

 27. yorumcu yorumcu Ekim 15th, 2015 saat 22:41

  Ben hepinizin görüşüne katılıyorum

 28. Oğuzhan Oğuzhan Ekim 27th, 2015 saat 14:15

  sonu böyle bitmemeliydi genede güzel film . zamanı olana tavsye ederim

 29. Oktay Oktay Kasım 8th, 2015 saat 10:04

  Bu bir profesyonel film degildir, yonetmen bunu el kamerasi ile kendi evinde yapmis

 30. mrA17 mrA17 Kasım 19th, 2015 saat 22:09

  Film gerçekten güzel eğer kaliteli çekimleri olsaydı imdb si en az 8.0 olurdu. Filmi anlamanız için düşünmeniz lazım. Kötü diye yorum atanlar çekimleri kötü olduğu için atmıştır diye umuyorum çünkü film harikaydı 🙂 .

 31. ssalseraa ssalseraa Aralık 12th, 2015 saat 16:29

  filmin sonunda ben :-bi süre anlamsız bakışlar…ee ne oldu şimdi bitti mi??? yönetmen sonunu nasıl bağlayacağını bilememiş ya da bize bırakmak istemiş 🙂 çekim kalitesi gerçekten düşük ama yine de film kendini izlettiriyor.

 32. Soner Soner Aralık 20th, 2015 saat 21:57

  10 numara filmdi, senaryoyu yazan kesin kör olmuştur mükemmel bir kurgu, kuantum dinamikler ve paralel evren teorisine ilgi duyanlar kaçırmasın…

 33. WaTToZ WaTToZ Aralık 26th, 2015 saat 03:59

  Beyler İlk Defa Bu Sitede Yorum Yapıcam Başka Bir Sitenin Müdavimiyim Bu Filmi Burada Buldum Ve İzledim Gerçekten Mükemmel Bir Film Yorumlarınızı Okudum Berbat Yorumlarınız Var. Siz Bu Filmi Hangi Kafayla İzliyorsunuzda Böle Saçma Yorum Yapabiliyorsunuz Aklım Almadı Bu Bir Psikoloji Filmi Berbat Yorumlarınızı Kendinize Saklayın Bu Film Bir Başyapıt Senaryosuz Doğaçlamaya Dayalı Bir Film Vede Başarılı Boş Yorumlar Yapmayın

 34. Ergün Ergün Ocak 9th, 2016 saat 01:48

  Senaryo sadece yanlıs kişinin ellerinde daha yüksek bütçe ve oyuncularla müthiş olurmuş bu film

 35. bilim kurgucu bilim kurgucu Şubat 5th, 2016 saat 12:09

  Evet arkadaşlar; filmin maliyeti 1 para. Ederi isi 1000 para. Bütün bilim kurgu yapımcılarına yönetmenlerine senaristlerine umut olsun bu film. “Paramız yok” diye üzülmesinler. Bakın, isteyince oluyor işte.

  Konu geliştikten sonra filmi terk edemiyorsunuz çünkü sürüklüyor. Merak ettiriyor, elinizde değil. Cipsle iyi gider.

 36. Volkan YÜCEKAYA Volkan YÜCEKAYA Şubat 15th, 2016 saat 01:46

  Güzel bir film di.

 37. omarnoyan omarnoyan Mart 3rd, 2016 saat 21:46

  film güzeldi ama daha iyi olabilirdi. elinize emeğinize sağlık. yalnız değinmeden edemeyeceğim, yorum yapan iki tane osman adında arkadaşımız var. bir tanesi ayak üstü bilimi çökertti. osman dumanın IQ su da beni kopardı 😀 😀

 38. TESLANIN TALEBESİ TESLANIN TALEBESİ Nisan 7th, 2016 saat 00:16

  SONU BOMBA:) .. İZLEYİN . GÜZEL FİLM

 39. Ali Ali Temmuz 11th, 2016 saat 19:19

  Erkan rumuzlu üye dediklerin beni bilgilendirdi. Güzel filmn

 40. onur onur Ağustos 3rd, 2016 saat 20:31

  ak ılk yarımm saat kafa şişiriyorlar 10 kişi aynı anda vır vır vır kargaşa konuşmalar. çekimse berbat konusuna bişiy diyemem şuan izliyorum ama yarım saattirde masada konusulmazkı ya çekim çok kalıtesiz

 41. esra esra Ağustos 4th, 2016 saat 20:17

  yani düşündürücü korkutucu evren o kadar karmaşık ve komplex yapıdaki insan zekası bu çözemez diye düşünüyorum . ama film gerçekten mükemmeldi. bu alanda merakı olanlar mutlaka izlemeli bence

 42. BAD4İİKAAAA BAD4İİKAAAA Ekim 26th, 2016 saat 00:55

  Böyle konulu filmleri çok seviyorum devamı gelsin

 43. BAD4İİKAAAA BAD4İİKAAAA Ekim 26th, 2016 saat 00:57

  Devamı gelsinn

Türkçe imla kurallarına uymadığınız taktirde yorumunuz kesinlikle onaylanmayacaktır.