facebook'a ekle facebook'a ekle twitter'a ekle myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle rss abone ol

Tutku: Hz. İsa nın Çilesi Filmi (Türkçe Dublaj) İzle |"Tutku: Hz. İsa nın Çilesi Filmi (Türkçe Dublaj) İzle" için 109 yorum yapılmış (Sizde görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.)

Sayfalar: « 1 2 [3] Hepsini Göster

 1. Aaron Aaron Ekim 2nd, 2014 saat 03:20

  Hakikaten hayretler içerisinde okuyorum yorumları. Film yorumu olmaktan çıkmış, herkes din dersi veriyor. Onu geçtim, Hristiyanlık’ın değiştiğini savunanlar (ki burada bir yorum yapmayacağım) bile kendi içlerinde farklılıklar yaşıyorlar. İnsan-oğludur, hata yapar, değiştirir, uyarlar. İslam cumhuriyetlerine veya devletlerine bakarsan, her şekilde farklılıklar görürsün. Ne yani, bu söyleminize göre, Alevi’ler kafir mi oluyorlar? Şii mi haklı, sünni mi? Bırakın artık bunları, aşın yahu. Hz. İsa’nın çok güzel bir sözü var. Beni bulmak için taştan, tahtadan yerlere ihtiyacın yok. Ben sana çok yakınım. Bir taşı kaldır ben oradayım, bir dalı kır, beni orada bulacaksın. İşte Tanrı’ya, Râb’be, Allah’a giden yol budur.

  Bir de tutturmuşlar Tanrı değil Allah. Arkadaşım, İslam gelene kadar Tanrı’ya, Allah’a ne diyorlardı? O zaman, Allah vasfını mı yitiriyordu? Arapça kutsal bir dil değildir ve İslamiyete kadar gerçekten o Esma-üh Hüsna yoktu. Neydi o zamanlar yani? Dinler yokken Gök-Tengri vardı. Tanrı yani Türkçe anladın mı? Arap özentiliğinin lüzmu yok.

  Gelelim son noktaya. Bazı densizler Hz. İsa yazmaktan aciz; ama HAZRETİ MUHAMMED (sav) yazabiliyor. Nasıl bir inanansın sen, nasıl bir müslümansın ki, Allah’ın göndermiş olduğu, kudretini kullanıp dünyaya gelmiş ve göçmüş bir peygamberin adını küçük yazarsın? Sizin kafanıza göre böyle, büyük yazınca saygılı olunuyor ya da (sav) yazınca.

  Azıcık eğitimle bunlar aşılır ama tutturmuşsunuz bir değişmedi değişmedi diye, yol aldınız gidiyorsunuz. Açık Kur-an’ı Kerim’in nasıl yorumlandığınnı ve kaç şekilde yorumlandığını gördüğünde, bundan belkide 500 yıl sonra, İncil gibi karaladığınız o kutsal kitap da bu şekilde başka insanlar tarafından anılacak. O yüzden dikkat edin bir şeylere dil uzatırken.

  Ve son ek olarak. Benim dinim bana, senin dinin sana. O yüzden şu safsataları bırakın da, insanlar dinlerini yaşasınlar. Zannedersin hepsi tam mümin de, başkalarını geriyorlar. İsa’nın çarmıha gerilmesi değil konu, çektiği azap orada unutulmasın diye o simge kullanılır.

 2. İrem İrem Aralık 23rd, 2014 saat 20:22

  farklı dinler Yaratan’ı farklı isimlerle hitap eder. Önerim filmin hristiyan yapımı olduğunu bilerek yadırgamadan izleyiniz. filmin etkiis uzun süre kalıyor fakat efektler açısından sarsıntı olan sahneleri biraz uyduruk buldum onun haricinde Mel Gibson’a diyecek laf olmaz güzel filmdi

 3. ERSAN ERSAN Ocak 28th, 2015 saat 22:41

  Arkadaşım olarak ifade etmekteyim ama arkadaşım olman için 40 fırın ekmek yemen gerek.neyse fazla uzatmadan şunu belirteyim senin bu din adına hz isa a.s hakaret etmektesiniz,siz onu allahın oğlu olarak ifade ediyorsunuz ancak bok çukurunda yüzen hıristiyanların uydurmalarına kanacak kadar dengesiz varlıksınız.
  Yüce rahman olan Rabbimiz ne doğurmuştur,nede doğrulmuştur.O yoktan var eden ve yokluluğa mahkum edecek kadar kudretlidir.sizin bu safsata ile kendi benliğinizi pislik mahlukat olan şeytan ile dost olmuşsunuz,bunu terk edin,ve Kudretli ve şefkatli olan allahın göndermiş olduğu dine ve peygamberler tarihini dikkatlice gözden geçirmeniz gerekmekte.
  Hıristiyan safsataları ile kendinizi cehenneme mahkum etmeyiniz.

 4. Hasan Metin Hasan Metin Mart 21st, 2015 saat 05:45

  Çok ağlıyorum gerçekten çok üzgünüm İSA MESİH SENİ SEVİYORUM KABLIM BENİM ASLA UNUTMAYACAĞIZ… İSA <3 <3 <3

 5. fatih fatih Nisan 14th, 2015 saat 00:46

  Gerçek din kişinin inandıgı dindir kimsenin sorgulamayada hakkı yoktur.

 6. Baran220 Baran220 Temmuz 8th, 2015 saat 01:40

  Arkadaşlar bizim inancımıza göre Hz.İsa (a.s) çarmıha gerilmemiştir ..

 7. yogamina yogamina Temmuz 22nd, 2015 saat 21:55

  Hepiniz paragraf yazmissiniz hangi birini okiyim

 8. Mehmet Ali Mehmet Ali Kasım 21st, 2015 saat 21:36

  İnternet yorumlarında bir çoğunda saçmalandığı gibi burada da saçmalayanlar var. Filmi, film olarak değerlendirip yorumlamak varken, bilmiş arkadaşlarımız yine ve her zamanki gibi hemen müslümanlık, ecnebilik vs. karıştırmışlar. Ne de olsa hepimiz ilahiyat mezunuyuz ve Kuran-ı Kerim-i kaç kez hatip ettik. Diğer taraftan din konusunda zaten en fazla bilgelik bizim Türklerdedir. Bizler, kutsal kitapların her satırını cebimizdeki cüzdanın her gözü gibi biliriz. Lütfen yani; bildiğiniz bilimsel bir şey varsa ortaya koyun. Yoksa da tumturaklı sözlerinizi kendinize saklayın. Ayrıca, hiristiyanlıkta her kul tanrının çocukları olarak kabul edilir. Yani, bu Hz. İsa’ya öz bir bağlaç değildir. O da Tanrının oğlu, diğerleri de.
  Film bence müthiş bir yapım. Hele ki, insanların bir birine neler yapabileceğini gözönüne serme konusunda. Bu dün de böyleydi, bugün de.

 9. t. t. Mayıs 5th, 2016 saat 14:37

  Anlamak ve görmek isteyenlere çok şey anlatıyor. Araştırmadan anlamadan okumadan kulaktan dolma asılsız ispatsız İDDİAlarla hiçbir yere varamazsınız. Ancak papağan gibi aynı şeyleri söyleyip durursunuz. Gerçek tektir. O gerçekte kendi kitabında yazmaktadır. Seninle ilgili bir kitabı en iyi sen mi yazarsın yoksa hiç alakasız bir zamanda alakasız bir kişi tarafından senin hakkında yazılanlar mı doğrudur?
  Kutsal Kitap değiştirilmişse yaratıcı güvenilmezdir. O kadar insanın sapmasına göz yummuştur. Ondan sonraki kitaplarada güvenilmez.Bu mantıktan yola çıkarak beyin fırtınası yaşayabilirsiniz.

  Film süper. Çünkü gerçek. Boşuna kendinizi yırtmanıza gerek yok. bunu yapanlar ve izleyenler sizin üç beş ayetinizle, çarmıha gerilmedi diye attığınız naralarla sizin dininize dönecek değil. Seviyesiz saldırgan ve hakaret içerikli yazmaktan başka birşey yaptığınız yok. Terbiyesizler.

Türkçe imla kurallarına uymadığınız taktirde yorumunuz kesinlikle onaylanmayacaktır.